• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mikser za gnojnicu

P

Picek

Guest
Re: Što je ovo?

mikser za sabirnu jamu/lagunu za stajnjak ..
kopča se na kardan na traktoru
ručna izrada rekao bih..
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Što je ovo?

To ti je mjesalica za gnojnicu. Stavis to u jamu ionda mjesa vodu i gnoj. Sluzi za to da se ne odvozi samo voda na livadu :supz:
 
P

Picek

Guest
Re: Što je ovo?

alen28 kaže:
Nisam to nikada vidio... Več sam pomislio da ce nekakav brod radit sa traktorskim prenosom...
A šta radi taj mikser??
http://www.bauer-vo.com/upload/document ... r_engl.pdf

miješa/homogenizira kruti i tekući dio stajnjaka kako bi ga lakše pumpalo dalje..
ili samo tekući dio ukoliko se radi o velikoj laguni pa da ima taloga..
baš sam prekjučer bio na jednoj farmi u Međimurju gdje smo instalirali jedan mikser ali potopni za veliku lagunu..
ovakav:
http://www.bauer-vo.com/upload/document ... SA_scr.pdf

slikao sam serviserovim mobitelom pa ću dignuti slike kada ih uzmem od njega..
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Što je ovo?

Imam ga doma samo nema ovog za kopcanje na traktor,nepotrebno. Vezem ga strikom na deku od jame jer inace kad radi ide van iz jame(logicki)
 
P

Picek

Guest
Re: Što je ovo?

toma84 kaže:
Imam ga doma samo nema ovog za kopcanje na traktor,nepotrebno.
onda imaš električni?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Što je ovo?

Ne isto rucni rad ali na kardan. Neznam koliko jak motor treba za to. Viđao sam slike,nisu veliki ali mislim da moraju biti trofazni
 
Č

Čugi

Guest
Re: Što je ovo?

A moglo bi i poslužiti kao pogon traktoru dok se kreće kroz reke, jezera, more... :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Što je ovo?

Da, mikser za gnojnicu, samo što takav još nisam vidio!
 
A

Alen

Guest
Slika004-1.jpg

Slika003-1.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh