• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

mini bager na struju?

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
sve vise i vise razmisljam da to i uradim dakle da u svoj mini bager ugradim elektromotor posto je nafta skupa ko sam vrak razmisljao sam ovako kupiti elektricni vilicar uzeti mu el.motor van i staviti ga u bager on bi tjerao samo hidro.pumpe u mom slucaju 3x15l/min pa me zanimaju vasa razmisljanja sad ce sigurno bit prvo pitanje baterije ovako meni je dovoljno da drzi 9sati dnevno uvrh glave.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Kolega,dobivam zazubice od tvojeg projekta moram priznati,al moramo pričekati nekog ko se više razme v takve naprave.Čini mi se da si dosta optimističan po pitanju autonomije.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Čak i PREoptimističan , 9 sati je ohohohoho autonomija ;)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
mislim da mu autonomija zavisi od opterećenja. Ako mu je lakše tjerati ove pumpe na mini bageru nego viljuškara onda će raditi. A ako mu je teže onda će normalno i potrošnja struje biti veća a time i kraća autonomija.

U svakom slučaju kad ideš na teren povuci punjač i agregat zasobom. :mrgreen: Tako ćeš biti 100% siguran :lol: :p
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
A koji to bager kopa bez opterećenja :finga:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Zašto onda nenapravi na plin jednostavnije je kad može viljuškar može i bager samo je pitanje funkcionalnosti...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
A koji to bager kopa bez opterećenja :finga:

Možda električni :lol:

Ma mislio sam na to ako mu je lakše tjerati bagera nego viljuškara. Najbolje je pogledati snagu dizel motora u bageru i uporediti sa snagom elektro motora u viljuškaru. Tako će dobiti neku predstavu o tome šta je lakše za tjerati. Al sve mi se čini da bager možda nije teži ali je puno duže pod punim opterećenjem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Za svaku od ovih pumpi trebaš cca 5kW. Odnosno 5kW mnimalno, ako rade jedna po jedna (komanda). Napon baterija je 48V, koliki je kapacitet: 500Ah?
To ti je 24kWh u idealnom slučaju, dakle manje od 4h rada (računajući gubitke motora). A takva ti je baterija veća od motora.
Meni je plin Way to Go...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Daleko je manje opterećenju viljuškaru nego bageru , ako se dobro sjećam pogonski motor na viljuškarima je (zavisno opet od veličine viljuškara) negdje oko 5kw

poređenja radi ja na mom bagerčiću imam motor dizel od 20ks i jednu pumpu i opet motor ima pune ruke posla
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
Daleko je manje opterećenju viljuškaru nego bageru , ako se dobro sjećam pogonski motor na viljuškarima je (zavisno opet od veličine viljuškara) negdje oko 5kw

poređenja radi ja na mom bagerčiću imam motor dizel od 20ks i jednu pumpu i opet motor ima pune ruke posla
da to je istina nas je 1.7t tezak imam motor od 18ks i on tjera 3 zupcaste pumpe stim da zna osjetiti kad "zapnem" a koliko bi onda meni trebao jak el.motor za njega od oka
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
da to je istina nas je 1.7t tezak imam motor od 18ks i on tjera 3 zupcaste pumpe stim da zna osjetiti kad "zapnem" a koliko bi onda meni trebao jak el.motor za njega od oka
9 kW, ak misliš na trofazni asinkroni.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Evo dijelova za bager,sve ima u kompletu skinutu s viljuškara. Moguće da je nešto rasprodal gazda... budem ga pital. Ja sam samo postavio oglas.

Ovo je link na drugi forum,nešto što smeta administratorima. No forum nema veze s poljoprivredom tako da postoje šanse da nadzornici ostave link:

http://www.e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=3049
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Ma nije problem motor , ti možeš nafurati 3 motora za svaku pumpu pojedinačno ;) problem su ti baterije
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ma nije problem motor , ti možeš nafurati 3 motora za svaku pumpu pojedinačno ;) problem su ti baterije


Ima i baterija.... vidi gornji link. Ovo gore je 100x60x80 cm. Otprilike... plus/minis korak-dva

img0605y.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
nisam nigdje u onome oglasu pročitao da idu i baterije u cijenu od 5000 kuna
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
A gdje je grana od viličara? To bi me zanimalo...
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
Ima i baterija.... vidi gornji link. Ovo gore je 100x60x80 cm. Otprilike... plus/minis korak-dva

img0605y.jpg
u je bote tosu baterije ja sam mislio da je to manje inace motor mi se svida
ps savoris pumpe su spojene nisu pojedinacne to je trostruka pumpa
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
nema veze što su spojene , možeš staviti i tri pojedinačne ali onda gusjenice neće biti 100% sinhonizovane
 

Najnoviji postovi

Na vrh