• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mini bageri

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,588
E ovako,planiram si uzeti neki mini bagerćić,imam neki međica koje treba poravnati dosta zemlje koju treba okrciti,mislim da bi mi mogo poslužiti i u kopanju vinograda.i tako više manje za privatne potrebe. E pošto nemam nekog iskustva zanima me što je najbolje za kupiti a što je best buy bager.znači cjena-dobiveno. pucam na neki od 3-3.8 tona a možda i neki malo veći.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
to ti je skup svijet.
Vecina starijih strojeva umorna je na pogonu, to trebas provjerit.
Japanci su dobri,Komatsu,Takeuchi, dobar je i Neuson, Case a JCB, Yanamar su razred ispod.
10000e za to bi nasao nesto nelose, ispod 50000kn tesko ces naci ista...mada uvik ima cudnovatih linija pa ljudi kupe za kikiriki...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,588
gledo sam neusona,čini mi se na oko privlačan,ak sam skužio toje švabo.
a kubota?bobcat? i do koliko sati kupovati?mislim koliki je rok trajanja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
bobcata znam nesto za starije, malo su sporiji od konkurencije, ostalo sve slicno...ima ih dosta pa ima djelova.
Kubotu ne znam.
Ne znam ti po satima rec, kad se hidraulika dobro zagije, na 30 do 40% nagiba morao bi bas vuc a ne se mislitt.
Hidraulika grane, ako ima servo mora brzo reagirat, moraju 2-3 komande istovremeno radit, motor to mora pratit...
U svakom slucaju zagrijat stroj, bar jedno sat vrimena dobrog strojara i onda ce ti sve bit jasno.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Nemoj trčat na Neuson-om, i ja ga nikako nebi stavio u razred s Takeuchijem i Komatsuom.
Bitno je da je stroj u ok stanju, jer skupi popravaka ima na svim markama.

Većinom su to motori za koje su dijelovi preskupi za bilo kakve popravke, kao i dijelovi hidraulike(hidromotori, pumpe) i mehanike (reduktori), tak da rabljeno u lošem stanju je interesantna kupovina za šarafljenje

Ak se nerazumiš u to, vodiš nekog ko se kuži.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Dobro jutro svima. Je li ova tema zamrla ili ima još zainteresiranih? Kupio sam mini bager pa bi htio montirati brzu spojku. Trebam li samo postaviti gornju kopču ili i promijeniti priključak na korpama?
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Zavisi kakva je spojka imaš one koje se kaće na posebne ploče,a imaš i one kod kojih stoje postojeći bolceni a kopča se kaći na njih!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
A na koji nacin se kvaci brza spojka onda na tu korpu sa bolcnama? Radio sam na mnogim strojevima,ali nijedan nije imao brzu spojku na bolcne...
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Na korpi su u njenim originalnim rupama fiksirani bolceni,a na grani na kraju je ploča na kojoj se na gornjem dijelu nalaza dva zuba koji izgledaju kao kuke,a na donjem kraju zub na feder,zakačiš gornje zube na gornji bolcen podigneš kašiku da se zapre za donji zub,uzmeš šipku gurneš u rupu i otvoriš zub i sama težina kašike priljubi drugi bolcen u ležište izvučeš šipku i to je to.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Ovo je prava stvar da se mogu koristiti bez prepravke postojeće korpe. Upravo sam gledao jednog CAT 305 koji ima takvu spojku. To mi se dopada. Gdje ima takvu spojku za nabaviti koja odgovara mini bager 4t? Bolceni su 40 mm.
E a korpe od ovog CATa imaju pojačanja dok moje nemaju. Znači loš proizvod.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Čini mi se da takeuči ima takvu spojku.pitaj nih imaju ti u Rijeci predstavništvo.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Ma sta ce ti brza spoja?
Ja je nemam na 12t i u kamenu pa prizivim.
s brzom spojkom je bager slabiji jer je grana duza, losiji je kontakt...kvari se...a to sve treba platit.
nedstatak brze spojke mozes organizaciom u radu bitno smanjit
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Pa tako mi reci. I meni to odgovara. Do sada sam montiram bez problema.
A i kod mene kamen. Zato sam ga i uzeo nego da ne bude mal i nejak.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
A ne znam sta radis...ja sam krcio za vocke...mogao je i mali bager otkopat ali nezgodno je kod utovara ogromnih kamenja...prosijavanja
ja sam uzeo tockasa jer mi je brz u transportu...tako ima sve neke prednosti i mane.
u glavnom u kamenu dobra kasika sa dobrim zubima i pametno i mos naprav it cudo.
Narocito ako mos doc sa vise strana iskopat ces sve ma koliki je bager
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Sad se uglavnom učim. Kopam drenažne kanale, odvode, vadim korjenje. Još nisam počeo raditi s čekićem ali imam kamenja što smeta ko u priči. Točkaš je i kod mene. S kašikama nisam zadovoljan. Klimaju im se neki zubi. Dobio sam malu 30 cm od JCBa ta izgleda robusno samo mi nije razmak između bolcena isti pa je moram probati. Biti će za korjenje dobra. Volio bi da su sve tako masivne. To je samo za vlastite potrebe.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
imas nekoliko rijesenja zubi...neki se moraju klimat, ako je spoj na kasiku klinasti onda je to u redu.
ja imam samo 2 korpe 80 i 150, treba bi jos i 50...al nikad mi dovoljno ne treba pa uvik to odgadjam.
150 je za prosijavanje i bez zubiju pa snjom i ravnam
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Čini mi se da imam mali problem s cukanjem grane. Znači kad brzo dižem i spuštam granu onda to nelagodno izaziva trzanje grane i bagera. Probao malo bager u prijatelja i kod njega radi bez trzaja. Serviseri kažu da trebam nježnije raditi i da ću se naučiti, drugi je spominjao zrak u hidraulici i izmijeniti bombicu koju ćemo puniti da bi amortizirala trzaje. Ima li tko iskustva s trzanjem grane?

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Ima li netko grajfer za bager s kojim bi mogao nositi kamen?

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 
Na vrh