• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MIO Univerzalni mlin

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Imam MIO-ov univerzalni mlin (hoblerica, cirkular, ruljača i mlin sve ujednom). I sad se javio problem. :( Pojelo se aluminijsko kućište koje drži remenicu od ruljače, pa remenica pleše ko' pijana. Uz to se i zglodala rupa na kućištu kroz koju ide šaraf. Kak to popraviti? Ili može li se negdje kupiti/naparaviti nova?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ajde to malo poslikaj da se vidi sta je se pojelo. uvek se moze popraviti .obradi se i medjubiksna.na kucistu se moze verovatno urezati drugi navoj veci i veci saraf. ali tesko se moze napamet pricati. slika mnogo govori
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Imam MIO-ov univerzalni mlin (hoblerica, cirkular, ruljača i mlin sve ujednom). I sad se javio problem. :( Pojelo se aluminijsko kućište koje drži remenicu od ruljače, pa remenica pleše ko' pijana. Uz to se i zglodala rupa na kućištu kroz koju ide šaraf. Kak to popraviti? Ili može li se negdje kupiti/naparaviti nova?

Kemije. Ja imam MIO ruljač, ista stvar, alu remenica stvarala problem, potrošio se dosjed (povečao se provrt) i također provrt za šaraf se razglodao.

Rješenje? Oko vratila a unutar provrta remenice sam ubacio list lima koji je zadovoljavajuće centrirao remenicu, a razglodani provrt za kajlu sam probušio na veći i stavio novi šaraf.

Sve u svemu, dorada na licu mjesta, osim ako imaš mogučnost kupiti novu remenicu, jel problem je u njoj, aluminijska je i ona se potroši. Vratilo na krunjaču obično bude u redu.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
meni je neko nudio taj mio univerzalac ali davno. ali je zalepio cenu uhhh. bas bih voleo da vidim kako izgleda
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Ja sam prije godinu dana uzeo nov Univerzalni mlin Mio Standard Osijek
u Bosni i platio sam ga 1450KM. Odlicna stvar samo glupo sklembana
do kraja. J sam svom morao dogradzivati i preradzivati neke stvari da bi
olaksao rad sa njim.
Mnogo stolara je prije 20-30 godina radilo istim dobru stolariju i slicne stvar.

Prebacivanje remena mu je posve glup ako neces da ti mlin candrka kad noblas
ili rezes dasku.

-Remenicu ti moze napraviti dobar tokar od alumije bez problema..
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Kemije. Ja imam MIO ruljač, ista stvar, alu remenica stvarala problem, potrošio se dosjed (povečao se provrt) i također provrt za šaraf se razglodao.

Rješenje? Oko vratila a unutar provrta remenice sam ubacio list lima koji je zadovoljavajuće centrirao remenicu, a razglodani provrt za kajlu sam probušio na veći i stavio novi šaraf.

Sve u svemu, dorada na licu mjesta, osim ako imaš mogučnost kupiti novu remenicu, jel problem je u njoj, aluminijska je i ona se potroši. Vratilo na krunjaču obično bude u redu.

Upravo to se dogodilo. Budem nešto skemijao. Fala.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
To sam i napravio mislio sam da to nesmije tako ali nikad vremena da ih nastelam da obje strane budu iste
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Na kraju sam odustao od kemijanja. Naručio sam od MIO Osijeka orginal novu. To se zove kod njih prešana glavčina ruljače za UNM-11. Platio 32 kn + poštarina. I sad je remenica ok. :icon_biggrin:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
To sam i napravio mislio sam da to nesmije tako ali nikad vremena da ih nastelam da obje strane budu iste
Ako nisi riješio noževe hoblarice skiniprednju ploču stola koja se podiže i spušta, na valjku odvrni vijke koji drže noževe te ih podigni i poravnaj sa zadnjom fiksnom pločom stola i dotegni vijke, vrati prednji dio stoka, našteluj visinu i hoblaj.
Ugodan rad.
 

draganl

Novi član
Tu od
10 Srp 2019
Poruka
3
Malo da oživim temu.. zamolio bih ako netko ima univerzalni mlin, (ne onaj stolarski, neko onaj sa šrotarom, krunjačem, valjda UM-11), ako može da poslika i premjeri držač noževa na hobli. Kupio sam jedan takav polovan, a ti držači fale na osovini. Noževe sam kupio, a držače ne nalazi nigdje u ponudi. Hvala.
 
Na vrh