• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mito

IVANCIN

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
150
Davanje mita službama i inspekcijami. Koliko traže, dali to prakticirate i Vaše mišljenje o takvom poslovanju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Mislim da je ovo vrlo škakljiva tema i nisam siguran da bi bilo pametno javno pisati takve stvari.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
nije da nemam, nego jednostavno NEDAM...
rađe pročitam par zakona i napravim si šalabahter za pregovore, pa samo mirno, i obavezno pisanim tragovima baratam... ;)
 

IVANCIN

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
150
To je i moj problem. NEDAM. Zato me brutalno kažnjavaju. Zašto ekipa misli da smije tražiti tele-janje za nešto što je njihov osnovni posao i još su zato plaćeni.
 

IVANCIN

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
150
Mislim da je ovo vrlo škakljiva tema i nisam siguran da bi bilo pametno javno pisati takve stvari.
Previše je uzelo maha. Kako im stati na kraj?
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
To je kod nas normalno, kreće od rane mladosti, u rodilištu imaš bolji tretman ako ti otac donese osoblju fine cuge i pršuta, bombonjera i sl., nažalost puno je obitelji u kojima se djeci mora kupiti poklon i to ne bilo kakav ako završi razred, pa osnovnu pa srednju itd, doktorima se daje za operacije i sl, na tehničkom 100-200kn u prometnoj, u crkvi za pare možeš dobit papire da si blažen ako treba, budeš donator određene stranke da bi dobio posao..to je naša kulturna baština, velika većina je prakticira, nažalost.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Ja imam običaj gotovo uvijek donesti kavu ili čokoladu Dr. i sestri, ali nakon kaj obavim ono kaj sam trebal ...to znači hvala, a ne mito...
Mito je ono kad netko išče nekaj da bi obavil ono za kaj je plaćen...i to nikak ne podržavam (ne dam).
Šteta nisam nikad bil u prilici da mi nude, pa ne znam kakav je to osjećaj :unsure: 🤭 :hahah:
 

IVANCIN

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
150
To je kod nas normalno, kreće od rane mladosti, u rodilištu imaš bolji tretman ako ti otac donese osoblju fine cuge i pršuta, bombonjera i sl., nažalost puno je obitelji u kojima se djeci mora kupiti poklon i to ne bilo kakav ako završi razred, pa osnovnu pa srednju itd, doktorima se daje za operacije i sl, na tehničkom 100-200kn u prometnoj, u crkvi za pare možeš dobit papire da si blažen ako treba, budeš donator određene stranke da bi dobio posao..to je naša kulturna baština, velika većina je prakticira, nažalost.
To je počastiti. Ja govorim: DAJ nam tele pa zvona na kravama neće smetat divljači. DAJ nam janje i 10 kg junetine jer si dobio ugovor za zemlju. DAJ tele pa neće biti zamjerki u kontroli. Pošto ih odbijam kod mene su bile sve inspekcije i brutalno su mi skinuti poticaji.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
hehe...ako našnjofaju da nije baš sve po propisima koje su donijeli, onda traže mito...ali to ćeš morati sam prelomiti sa sobom...ili po zakonu, ili da te ne uhvate...
počni čitati te njihove zakone i propise i pamti najvažnije stvari, svoja prava i obveze...uvijek moraš biti korak ispred njih, i onda ti ne mogu niš!
 

Najnoviji postovi

Na vrh