• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

mladi kosac

  • Temu pokrenuo mladi kosac
  • Datum prvog posta
M

mladi kosac

Guest
platio sam ju 2500 eura u kobiljaku radi dobro,da ona je varijabilna
 
B

Bobo

Guest
Zar je moguce da 542 balira donekle dobre bale s bilo kakvom rolo-balirkom... Pricaju mi da se traktori od 60ks guse pri zavrsavanju bale, a balirku s nozevima moze samo dovuci do njive... A sad ovaj "prdavac" balira s rolobalirkom.


Molio bih objasnjenje, jer meni ovo nekako ne ide u glavu...
 
M

mladi kosac

Guest
bobo ovisno sa kakvom balirkom baliraju,ova moja balirka je na remenje a one su lagene za terat,u mom selu ima 5 rolo balirki i samo ja i ovaj što ima hestonovu balirku 5540 baliramo sa traktorima manjima od 100 ks a jedan tera sa rx 170 welgerovu rp 15,ja sa njim baliram u 4 ili 5 sporohodnoj
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Samo ti sili IMT-a nije on tu da ti njega služiš nego on tebe , karike i klipovi su skoro đabe .

Nego pomalo me nervira ovo rekla /priča se , čuki smo ...Ajd netko tko ima neke papire od roto balirke (meni se ne da googlati ) nek napokon razotkrije koliko koja treba Kw za optimalno baliranje ...
I zašto da mladi kocas sad još upada u neke kombinacije za nabavku traktor od xx konja samo zato da bi se kurcio po selu ...
 
B

Bobo

Guest
Razumijem ja sve to... Al i po forumu se pisalo da su traktori sa 60KS gadno dimili kad se treba bala nabiti. Da se razumijemo, moze i 539 tjerati balirku (isti motor kao na 542) ali treba snage da se ta bala nabije. Jedan iz okolice balira s remenjarom s ursusom 355 i kazu mi da dosta dobro ide, al nisam vidio i jos tvrdim da to nije kvalitetno odradjen posao.
 
M

mladi kosac

Guest
pa ta balirka je napravljena za male traktore i ona je na remelje ako ne vidite a one su lagene za terat
 
B

Bobo

Guest
Ma ok, vidim da je remenjara i da ju 542 tjera, al znam da welger 45 balirka tokom godina dosta razbije 539 ili slican traktor, a rolo balirka da nece...

Nije da se ja kuzim u baliranje, samo slusam sto se prica i rijetko sudjelujem u takvim raspravama jer me to ne zanima, al kad vidim 542 isprad rolobalirke, u meni se bude neke sumnje...
 
M

mladi kosac

Guest
bobo jedan čovjeg iz gornjih crnogovaca je sa zetorom 4911 terao rolobalirku na valjke sve dok nije kupio drugi traktor,po tebi koji bi traktor trebao terat moju balirku
 
Z

zekan7711

Guest
ma samo ti balirij kad traktor stane onda ce ici k majstoru i opet ce biti za posel
ja na svom zetoru 2 puta godisnje mjenjam ventile na 4cilindri jer nema dosta jaku nekakvu pumpu neznam za kaj tocno ali se i na drugim zetorima isto kvari ostavim 400kn prre majstoru i radi akj vurica do iduceg kvarta ;)
 
M

mladi kosac

Guest
što kažete na ovo:traktor torpedo 40 ks i rolo balirka na brdovitom terenu i imt 539 i berač sip tornado 40.imt je za vrjeme branja kukuruza stalno bacao crni dim.a neki članovi govore da moj troktor ne more raditi sa rolo balirkom
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
jako je važno i koja se masa balira, nije isto balirati sudansku il ljulj, il suho nešto... ;)
 
M

mladi kosac

Guest
evo nešto iz prospekta što sam dobio uz balirku
43023515.jpg
df3928ff.jpg
3f2173d7.jpg
 
M

mladi kosac

Guest
evo nešto što sam ovih dana napravio.ideja moja i mog starog,varenje i bojanje majstor bratek
149d9ab4.jpg
21e521a1.jpg
cb291317.jpg
 
M

mladi kosac

Guest
ukupno plaćeno 500 kn,130 kockasta cjev,40 kn 4 šarafa i matice i ostalo majstor
 
M

mladi kosac

Guest
pošto je završila školska godina da se pohvalim uspjehom u 3. razredu veterinarske škole u sl.brodu,prošao sa 4
 
B

BAGERISTA

Guest
mladi kosac kaže:
pošto je završila školska godina da se pohvalim uspjehom u 3. razredu veterinarske škole u sl.brodu,prošao sa 4


Svaka čast,,,neka,baš mi je drago..ocijena super..
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,118
pošto se nisam mogao prijaviti na korisnički račun mladi kosac napravio sam drugi račun i sada se zovem imt 542 de lux tako da znate ako me netko bude trebao
 

Najnoviji postovi

Na vrh