• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mladi poljoprivrednik

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Od kud ti informacija da dva opga ne mogu biti na istoj adresi ? Moj sin je proljetos preuzeo opg od mog oca . u pocetku su mi rekli da postoji mogučnost da ce u novom pravilniku biti varijanta da nece moci biti dva opga na istoj adresi ali na srecu nista od toga. predali smo zahtjev za poticaje za dva opga na istoj adresi i sve je ok.
 

IVANCIN

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
151
APRRR pred mjesec dana.

Meni treba solucija kao u obrtima (ugovor o ortacima)
da preuzmem sva prava i obaveze od starog nosioca.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
70
Ja sam to radio pocetkom godine mislim da to sada vise nije moguce na taj nacin kao sa 01.01. Prvo odes odma iza nove godine prvi radni dan u agenciju za placanje sa clanovima gospodarstva i podneses zahtje za promjenom nositelja gdje se moraju svi clanov potpisat na izjavu da tebe izabiru za nositelja.Znaci stari nositelj postaje clan a t nositelj i nemjenja se nista u posjedu jer ti je clan pa ti sva njegova zemlj ostaje u posjedu.Mjenja se samo broj ziro racuna kojeg si ranije otvorijo iskopiro dokument sa ibanom i to predajes u agenciji za placanje.Kad dobijes rjesenje odes u hpa prebacujes stoku na sebe to te kosta nest preko sto kuna jer se moraju izdat nov kartoni na ovenove sa mogucnosti upisa vise vlasnika se samo dopises kad dobije karticu sa jibig i ikg brojem. Pa odes uporeznu i to sve negdje mislim da to mora bit do 12.01tu tredas nekakve obrasce ispunit u poreznoj pitas koje . Za ulazak tebe u susta pdv-a i rpo-a i izjava o izlasku bivseg obveznika u kojoj pise zasto izlazi iz sustava itd.

U poreznoj trebas jos ugovor o prenosu svih prava i obveza od 01.01 i to je to nema tu nikakvih poreza i davanja osim biljega. Jos moras u agencij za placanje podnjet zahtjev za izdavanje kartice za gorivo.Ja sam dobio poticaj od 2014 na svoj racun gorivo na karticu ist kao i na staro kartici. Nisam ima nikakvi problema sve ide normalno ko i dosad samo ne na starog nego na mene.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

IVANCIN

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
151
Ja sam to radio pocetkom godine mislim da to sada vise nije moguce na taj nacin kao sa 01.01. Prvo odes odma iza nove godine prvi radni dan u agenciju za placanje sa clanovima gospodarstva i podneses zahtje za promjenom nositelja gdje se moraju svi clanov potpisat na izjavu da tebe izabiru za nositelja.Znaci stari nositelj postaje clan a t nositelj i nemjenja se nista u posjedu jer ti je clan pa ti sva njegova zemlj ostaje u posjedu.Mjenja se samo broj ziro racuna kojeg si ranije otvorijo iskopiro dokument sa ibanom i to predajes u agenciji za placanje.Kad dobijes rjesenje odes u hpa prebacujes stoku na sebe to te kosta nest preko sto kuna jer se moraju izdat nov kartoni na ovenove sa mogucnosti upisa vise vlasnika se samo dopises kad dobije karticu sa jibig i ikg brojem. Pa odes uporeznu i to sve negdje mislim da to mora bit do 12.01tu tredas nekakve obrasce ispunit u poreznoj pitas koje . Za ulazak tebe u susta pdv-a i rpo-a i izjava o izlasku bivseg obveznika u kojoj pise zasto izlazi iz sustava itd.

U poreznoj trebas jos ugovor o prenosu svih prava i obveza od 01.01 i to je to nema tu nikakvih poreza i davanja osim biljega. Jos moras u agencij za placanje podnjet zahtjev za izdavanje kartice za gorivo.Ja sam dobio poticaj od 2014 na svoj racun gorivo na karticu ist kao i na staro kartici. Nisam ima nikakvi problema sve ide normalno ko i dosad samo ne na starog nego na mene.

Hvala ti, te informacije su mi trebale.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
imam navrsenih 40g. jesam li ja u skupini mladih ili ne? mrzim starost:(giggle)::(giggle):
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
Ejjj što si ti star , smijem li reć purgeru,
Haj da se mijenjamo prijatelju, za kojih mjeseci, 54, al nisam star,
Bem ga tako se osjećam, POZDRAV!
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Ejjj što si ti star , smijem li reć purgeru,
Haj da se mijenjamo prijatelju, za kojih mjeseci, 54, al nisam star,
Bem ga tako se osjećam, POZDRAV!

znaci jos nije kasno, no za poticaje mozda i je...ionak jos zemlju trazim.:rolleyes:
 

bobi10

Novi član
Tu od
4 Ožu 2015
Poruka
9
Zvao sam pšoreznu i rekli su mi da se može u bilo koje doba godine preuzeti OPG čak i ako je OPG u sustavu PDV-a a da se ne mora platiti nikakav porez uz uvjet da novi nositelj preuzima prihode, rashode i dugotrajnu imovinu OPG-a i da ostane u sustavu PDV-a. i da svu imovinu vlasnički mora prebaciti na novog nositelja. i da onda ako se tako preuzme OPG ne mora platiti nikakav porez (eventualno se moraju platiti porez na promet nekretnina ili vozila ako se inače moraju platiti). ali mislim da bi svakom koga zanima bilo najbolje otići u poreznu i pitati. ne tvrdim da je ovo točno šta su mi rekli, ali tako su mi rekli.
 

Najnoviji postovi

Na vrh