• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

mlijeko-komentar

Ivan01

Član
Tu od
28 Tra 2012
Poruka
72
...ovako gledam svaku ned plodove zemlje i slušam i pomalo mi ide na živce imam potrebu da napišem.SVI se žale. konkretno mljekari evo vidim prolijevaju mlijeko al nije mi jasno zašto se mljekari nebi udružili pa prodavali mljeko nekom drugome zašto to mora biti dukat vindija i drugi zbog kojih smo u ovakvoj situaciji. vi prodajete mljeko njima za đabe a oni to isto mljeko obrade i prodaju za triput veću cijenu..neko da mi objasni??
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Jao sad si postavio teško pitanje al ajde ugrubo,prvi razlog je novac,drugi je da teško dolazi do udruživanja,treći je naša administracija i traženje dlake u jajetu,četvrti razlog je distribucija,naplata i mentalitet našeg kupca koji je prisiljen kupovati na rate i samo najnužnije,a da ne govorimo o pojedincima kojima je držanje krava i sav posao oko mljeka fuj jer valjda njim nema boljeg od ovog razvodnjenog u tetrapaku i nikad nisu pomislili da dođu probati friško ne patvoreno na neku obiteljsku farmu,normalno da bude došlo do daljnjeg smanjivanja proizvodnje mljeka kad je to postao svjetski trend jer nitkom se ne gubi dobit ali mljekar mora proizvoditi da bi ovi profitom gomilali novce na privatne račune ali više nema jer jednostavna matematika gasi proizvodnju,evo to bi bilo onak seljački pojednostavljeno bez neke škole,kolega svako dobro i tebi u 2013:partyman::partyman:
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Ministarstvo je donjelo pravilnik o prodaji svježeg mlijeka na farmi gdje se može legalno prodati samo 12000 l godišnje.Taj pravilnik štiti 3 naša uvoznika i izvoznika mlijeka DUKAT LEDO I VINDIJU.Mlijeko da bismo mogli prodavati van države trebamo izvozni broj koji nam ministarstvo ne želi dati do ulazka u EU.Udružiti proizvođače je teško ali bude nužno.Sprega vlasti ma koja bila s prerađivačima je normalna jer svaka vlast treba novac za izbore (da osvoji vlast).Prerađivači ulažu u politiku a onda političari zatvaraju oči dok nas prerađivači kradu(plačaju mlijeko ispod cijene koštanja proizvodnje).Svjesni su da je najlakše guziti nas u poljoprivredi jer smo prisiljeni od politike povečavati proizvodnju s time da se zadužimo kreditno.Kad imaš kredit padaš u dužničko robstvo bankama.Prisiljen si raditi (volontirati) na svojoj farmi za banke iprerađivače.To je otprilike razlog našeg kukanja.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,538
Ministarstvo je donjelo pravilnik o prodaji svježeg mlijeka na farmi gdje se može legalno prodati samo 12000 l godišnje.Taj pravilnik štiti 3 naša uvoznika i izvoznika mlijeka DUKAT LEDO I VINDIJU.Mlijeko da bismo mogli prodavati van države trebamo izvozni broj koji nam ministarstvo ne želi dati do ulazka u EU.Udružiti proizvođače je teško ali bude nužno.Sprega vlasti ma koja bila s prerađivačima je normalna jer svaka vlast treba novac za izbore (da osvoji vlast).Prerađivači ulažu u politiku a onda političari zatvaraju oči dok nas prerađivači kradu(plačaju mlijeko ispod cijene koštanja proizvodnje).Svjesni su da je najlakše guziti nas u poljoprivredi jer smo prisiljeni od politike povečavati proizvodnju s time da se zadužimo kreditno.Kad imaš kredit padaš u dužničko robstvo bankama.Prisiljen si raditi (volontirati) na svojoj farmi za banke iprerađivače.To je otprilike razlog našeg kukanja.

POTPISUJEM SVAKU RIJEČ (napisano sve točno i razumlivo)!!
 

Ivan01

Član
Tu od
28 Tra 2012
Poruka
72
POTPISUJEM SVAKU RIJEČ (napisano sve točno i razumlivo)!!

Hvala eto to sam i pretpostavio nevjerojatno da ISTINA je i sad se ti bavi poljoprivredom mljekarstvom i čime već:) ha ništa možemo samo se nadati boljem i da započnemo ovu 2013. s pozitivom, koja bi trebala biti sređenija od ovih prijašnjh kada mi sami neznamo voditi državu onda nek EU vodi pa makar i u propast :)) šalim se
 

Ivan01

Član
Tu od
28 Tra 2012
Poruka
72
..i da zaboravio sam ja se osobno zalažem da se ne kupuje više od nikoga ništa nego direktno od proizvođača farmera ja se ne bavim mljekom ali ga pijem i i NEĆU od ove godine piti DUKAT VINDIJA i dr. nema šanse ..rađe ću direkt od proizvođača pa ako treba i mlijeko u prahu pa da imam za cijelu godinu
 

Najnoviji postovi

Na vrh