• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prodajem Mlin - čekićar TPS Bosanska Kostajnica

zoki_008

Novi član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
23
- čekićar: TPS Bosanska Kostajnica
- trofazni motor 5,5 kW sa sklopkom zvijezda-trokut
- melje zrno ili cijele klipove
- s malim silosom
- lokacija: okolica Đakova

Cijena: 2.500kn

Info na pm ili 098-170-66-42











 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Kako nosi šrot u silos?
Na principu puhalnika ili nekako drugačije?
Koliki mu je učinak po satu?
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Nisam do sad nikad vidio takav mlin čekičar koji sam nosi pa zato pitam.
Predpostavljam da je puhalnik!
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Ona plava cijev na slici što ide iz čekičara ulazi u puhalnik, i onda on baca u ciklon ( koji je ujedno i minisilos).Tu je sad samo pitanje koliko dobro na ciklonu odvaja šrot od struje zraka, i treba imati nekakvu mjeru jer kad se ciklon napuni, onda zrak baca šrot sve okolo, ili jednostavnije staviti ispod ciklona posudu u koju će padati šrot iz ciklona. Za te novce je sasvim uredna kombinacija.
 

zoki_008

Novi član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
23
Da, ima puhalicu/ciklon. Za kapacitet ti ne znam reći, to je ostalo od mojih na selu ali smo palili nedavno i radi bez problema.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Taj mlin ima 32 čekiča, može se na njega mljeti i sijeno (lucerna). Ozbiljna mašina za malo novaca.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Upravo to me je zanimalo.
Ja planiram svog običnog zamjeniti za nekog ciklona ili ovakav mlin.
Bitno mi je da mi može bacati u mješaonu i da mi ne praši svud okolo.
Znači ovo je malo ozbiljniji mlin, nije neka igračka s kojom ću tonu kukuruza mljeti dva sata?
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Kuba, nazovi Zokija, 100 kila kukuruza u gepek, mlin je valjda još spojen na struju, štopericu u ruke i pali mašinu. Sve budeš odmah znao, što i kako ide.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Tako bi bilo najsigurnije.
Mislio sam možda znate otprilike.
U svakom slučaju hvala puno na pomoći.
Ako se odlučimo na kupnju vjerojatno ćemo tako napraviti.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Imam Ciklo 100 za kukuruz i obični za zob i ječam sa 16 batova. Takvoga nemam, ali ako pogledaš strane oglasnike, takvi imaju lijepe cijene, tako da je ovaj po meni povoljan.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Hvala kolega vargas.
Tvoj opis mlina je bio presudan da ga idemo pogledati.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Kolega Zoki, poslat ću ti u poruci i svoj broj, pa se ćujemo kad budeš išao na selo da dođemo po mlin.
 

Najnoviji postovi

Na vrh