• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mljekomati kao izvor zarade na malim farmama

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
mislio sam CCA mjesec dana... kaj da prodam 200litara što je realno, 200*6= 1200*30=36.000
a platit cu ga 35+pdv koji si odbijam na drugim racunima...

a struja,voda,mjesto,treba to mlijeko dovesti tamo(gorivo,tamo nazad),ne racunas vlastiti rad,sredstva za pranje,moras imat jos jedan laktofriz da bi odvezao,pa mozda moras imat odgovarajuce vozilo(neki kombi ili nesto toga tipa),amortizacija.....kolega,puno ti toga fali u kalkulaciji:)
 
M

markec_kc

Guest
a struja,voda,mjesto,treba to mlijeko dovesti tamo(gorivo,tamo nazad),ne racunas vlastiti rad,sredstva za pranje,moras imat jos jedan laktofriz da bi odvezao,pa mozda moras imat odgovarajuce vozilo(neki kombi ili nesto toga tipa),amortizacija.....kolega,puno ti toga fali u kalkulaciji:)

Rekoh cca.. nek je 2 mj hehe, onda nakon treceg mi cisto ostaje - troškovi. Još ak uzmem 2, 3 komada hihi
Ako ćemo baš po zakonu... al nitko tako ni ne radi pogotovo ako si blizu i po zimi, treba kombi koji ima hlađenje da se ne prekida temp mlijeka, uzet cu 2 dodatna tanka za zamjenu tako da samo dodem i zamjenim ih... :eek::
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
e da..predpostavljam da sada dobijes 3kn/l tak da ti je to pola od onog sto si racunao,a u te 3 kn sto vise dobijes moras uracunat sve troskove i razlika u tome ti je dobit i isplativost tog posla,a ak budes imao 2-3 onda pretpostavljam da trebas radnika pa kad njega platis....nije zlato sve sto sja... :) prvo se kontaktiraj s nekim tko ima mjekomat....a to da mozes prodat 200l/danu, to ti ideala a skoro nemoguce....sretno ti bilo:D
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Rekoh cca.. nek je 2 mj hehe, onda nakon treceg mi cisto ostaje - troškovi. Još ak uzmem 2, 3 komada hihi
Ako ćemo baš po zakonu... al nitko tako ni ne radi pogotovo ako si blizu i po zimi, treba kombi koji ima hlađenje da se ne prekida temp mlijeka, uzet cu 2 dodatna tanka za zamjenu tako da samo dodem i zamjenim ih... :eek::

Prijatelju moj...

Nije ti računanje baš najbolje!
Definitivno podržavam sustav mljekomata, jer ovaj monopol u mljekarskoj industriji je poguban za proizvođače.

Ali tebi računica ne štima!
Daj to probaj malo bolje izračunati, staviti fiksne i varijabilne troškove na papir pa onda to objaviti...
I jedan savjet, stavi u kalkulaciju 30% manju dnevnu prodaju od planirane, i pritom nemoj biti optimističan do neba!

I SRETNO SA CIJELIM PROJEKTOM! :)
 
M

markec_kc

Guest
Prijatelju moj...

Nije ti računanje baš najbolje!
Definitivno podržavam sustav mljekomata, jer ovaj monopol u mljekarskoj industriji je poguban za proizvođače.

Ali tebi računica ne štima!
Daj to probaj malo bolje izračunati, staviti fiksne i varijabilne troškove na papir pa onda to objaviti...
I jedan savjet, stavi u kalkulaciju 30% manju dnevnu prodaju od planirane, i pritom nemoj biti optimističan do neba!

I SRETNO SA CIJELIM PROJEKTOM! :)

Ma nije to istina, trebaš se nabrijavat do neba i bit pozitivan i onda ce ti tako i biti, s ovim pesimizmom neces daleko... po tvom možda ne bi ni probao, a tko zna možda cu ih za 3 god imati 20... i prodavati ne 200 nego 400 litara
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
znanstveno je dokazano da optimisti zive krace jer ako si uvijek optimistican cesto te zivot razocara...:) radpitaj se za kvotu...jer nemozes svo mlijeko prodat na automatima...mislim da ti to spada u B kvotu...
 
M

MOCO

Guest
Ma nije to istina, trebaš se nabrijavat do neba i bit pozitivan i onda ce ti tako i biti, s ovim pesimizmom neces daleko... po tvom možda ne bi ni probao, a tko zna možda cu ih za 3 god imati 20... i prodavati ne 200 nego 400 litara

markec, koliko krava sad imaš?
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
markec, gdje bi ga postavil i koliko je to udaljeno od tvoje farme
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh