• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Mljekomati kao izvor zarade na malim farmama

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ta cijena sama govori o tome kako na još neki način musti novac od seljaka,nisam ja protiv toga jer i ovako sve manje bude bilo prodaje domačeg mljeka po tržnicama ali kad se pogleda taj aparat izbliza ne vrijedi jedva trečinu tog novca ali svi koji su ga uzeli nek im je sretno sa prodajom
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Nisam bio na placu tak skoro pa neznam ni gdje se nalazi aparat, a mrežu nisam skužio da ima
Ne ideš na plac :shock: Pa subota ujutro na placu ako ne obaviš nije subota. Vidit cure u Vindiji i u pekari, obavit kupovinu pa dobrom spikom dobit jeftinije, popit pivu sa penzionerima... :finga:
nisu kumice nego dičurlija...
a i "pošten narod" si je kabla za struju nabavio...:finga:
Znam za jednu kumicu da je imala "rundu" sa aparatom jer jedna bakica više nije kupovala mlijeko i sir kod nje, razlog mljekomat, ova ljuta otišla do aparata i... :axe:
Ništa čudno za struju na placu. Prijatelj električar popravljao struju na placu, kaže sreča da to sve nije otišlo u zrak kako je to sve bilo spojeno, pravilo-nepravilno, legalno-ilegalno :lol:
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Mislim da je također veliki problem neinformiranost ljudi oko kvalitete mlijeka u dućanima...
Iako je malo OT; od kada smo počeli konzumirati sviježe mlijeko (Vindija/Dukat ono u velikoj plastičnoj boci; Vindija je ipak mrvicu bolje mlijeko) nema sile da više popijem ono iz tetrapaka. Radje bi vodu popio :drinkers:
p.s. Ljudi valjda misle da je mlijeko ono u tetrapaku. Očaj....

A mlijekomat?
Nemam u blizini, ali u odluci o kupovini meni je "vrijeme" vrlo važan faktor, tako da na jednom mjestu kupujem kruh i mlijeko. Probajte razmišljat u tom smjeru; probajte dogovoriti prodaju sviježeg (već punjenog miljeka u boci) u nekoj pekari, pa spojite dva svakodnevna proizvoda. Znam da se nije lako dogovorti sa nekom malom pekarom, ali po meni vrijedi truda. Prodajno mjesto postoji, kupci postoje (čak je i socijalna kategorija podobna) jedino treba malo ispregovarati oko cijene.;)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Ne ideš na plac :shock: Pa subota ujutro na placu ako ne obaviš nije subota. Vidit cure u Vindiji i u pekari, obavit kupovinu pa dobrom spikom dobit jeftinije, popit pivu sa penzionerima... :finga:

nemam ja za to vremena, ja kad dođem na plac onda završim u Oazi i dalje ti ne moram pričat kaj se dogodi :weedman:, upravo zbog toga i neidem na plac
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Mlekomat se za veliki dio kupaca kod nas pokazao jednom od najlošijih investicija.

A uglavnom nije tu problem u samom automatu nego u velikim očima kupaca.

Pa zašto bi kupio onaj mali, kad mogu za 'samo' 30% više dobit dupli itd., pa za prodaju flaša... i uz tu silnu zaradu lako mogu platit i pristojnu sumu za 'dobar' plac...

U Sloveniji pristojno po mojim informacijama i razgovorima radi nekih 20 lokacija, ostalo je više pušiona ili nula.

Dobro radi i automat za prodaju vlastitih preradenih proizvoda, a to sobom nosi i veliku investiciju u legalni za preradu.

Koliko se vidi po okolnim državama, imaju ih obično ti,. kojim je kuća na dobroj lokaciji, da dosta ljudi prođe. Imaju vrlo jednostavne modele i nikakav trošak sa opskrbom i najmom placa.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kod nas se u kvartu pokazalo puno pogodak. Mala muu radi dobro. Uvijek je neki red. To je nalik na kiosk i ljudi dolaze. Meni je jedino cijena od 6 kn/l malo visoka jer kupujem mlijeko sa halalom za manje para. Dobro je jer možeš kupiti čašu, pola litre i litru.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Sudeći po ovome i muslimani su počeli brljati...
http://www.halal.ba/site/index.php?option=com_mtree&task=listcats&cat_id=4&Itemid=146&lang=ba

Užas što sve ima Halal. Totalno sam razočaran. Mislio sam da Halal može imati samo nešto što ne truje ljudski organizam, na kraju su i za PET ambalažu dali Halal. Užas!

Pazi nisam bas siguran da se agencija dotakla ambalaze u tom toliko extremu, jer je ipak bitnije za halal proizvod sta je u njoj...ambalaža naravno ne smije biti od nečeg sto je po strogim propisima zabranjeno konzumirati....PET ambalaza ne vjerujem da je toliko ne zdrava...(opet nisam toliko upućen u problematiku same ambalaze), ali negdje gdje pise halal certifikat uzimam i konzumiram bez obzira da li se firma nalazila od Triglava do Đevđelije.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Nisam ništa loše mislio i poštujem tuđe. Tu uopče nema razgovora,al sve mi se čini da je to prije trgovačka komercijala nego halal. Jednostavno i dalje ne kužim kakav je to kupovni jogurt ili mlijeko koje je halal ili ono što piju moja tri mala bećara kad im kupim kupovno. Bojim se da ni jedno, ni drugo nije kravice vidlo.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Nisam ništa loše mislio i poštujem tuđe. Tu uopče nema razgovora,al sve mi se čini da je to prije trgovačka komercijala nego halal. Jednostavno i dalje ne kužim kakav je to kupovni jogurt ili mlijeko koje je halal ili ono što piju moja tri mala bećara kad im kupim kupovno. Bojim se da ni jedno, ni drugo nije kravice vidlo.
Nravno Krešo pa pričamo i razmjenjujemo mišljenja...i
naravno da tu ima komercijale kao i svagdje ali valjda taj neki jogur s tim certifikatom bi trebao da prodje dodatne "testove" da bude oslobodjen nekih aditiva (ako ih uopšte jogur ili mlijeko i mlječni proizvodi i imaju, mozda nesto u smislu dodavanja GMO bilo u procesu obrade ili u samoj hrani krava) koji su po strogom halal certifikati zabranjeni kako u velikim tako i u minimalnim količinama...Mislim, ono, tako je neko moje slobodno razmisljanje...opet ko zna zasto je to tako...

Znam da je po halal certifikato GMO strogo zabranjen i bilo ko da ga koristi ne moze da dobije certifikat...

Ali bilo kako bilo, mlijeko je mislim ok imalo certifikat ili ne...dok je kod mesa potpuno drugi problem.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Zato sam i pitao, jer za meso mi je jasno. Za ostalo mi nije bilo jasno. Sad mi je jasno. Al svejedno mi se čini da je tvoja kravica pravi halal. Meni susjed se bavi trešnjama. Šprica minimum 20 puta na godinu. Zavisi koliko puta padne kiša. I to je sve domače i halal. Veli da ljudi to ne kuže da to nije štetno i da dosta šprica sa vitaminima. Između redova stalno malčira i trava je mrak, sama djetelina. Kad smo jednom razgovarali da bi ja to kosio za kravu onda mi je reko bolje da to ne kosim radi špricanja. Ja imam staru trešnju koju je deda posadio i siguran sam da je halal.
 
M

markec_kc

Guest
Pozdrav, meni je ova ideja mrak! zbilja me čudi da ih nema više u hrvatskoj, možda jer su dosta skupi...
 
M

markec_kc

Guest
Baš sam malo promatrao tržište mljekomata i čini mi se da je najbolji na milkvendor .co m ima i nekih drugih ali mi ne izgledaju baš profesionalno :(
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Ljudi ja sam kupac ! u Dugom Selu ima jedan.
Za Sesvete neznam ali kad idem u D. selo obično netko drnda po litru dvije ja sam kupovao i sirio (10lit.) i valja !!!!
kupovao sam za sitnu potrošnju 3-4lit. Super se drži ali kad kupujem ljudi zastaju i pitaju mene :icon_cry: nekužim vlasnika zbog čega nekrene u reklamu ozbilnije ???
Zbog čega sami proizvođači radikalnije nerade promidžbu?
Odrastao sam uz didu na selu i kad sam kupio mljeko osjetio sam razliku. ja sam dao susjedu i on kaže ovo je masno i ima orginalni miris.
Možda sam naporan ali sad već kupujem iz inata , a treba probuditi svjest kod građana pokušajte sa cjenom bolje je dati za iste(ili povoljnije) novce odmah nego čekati velike da vam plate po nekoliko tjedana.
Za tih mjesec dana nisam čuo niti jedan loš komentar , treba ljudima stvoriti naviku da probaju a onda da vidim ko će reći da nije 33 puta bolje od praška iz uvoza. :(y):
Objasnite ljudima da se trajno mljeko reciklira po nekoliko puta i da to potraže na ambalaži ispod pa kad vidi da je svako odrađeno 3-5 puta pitanje hoće li to dati djeci da jedu , aha kako da ne .
 
M

markec_kc

Guest
Evo ja naručio na milkvendor. com naša firma i ima sve funkcije kao brunimat koj dođe ohoohohoh
Mislim da cu ga isplatiti za mjesec dana jer cijena mu je 35 tis kn :)
 
M

MOCO

Guest
:(rofl): za mjesec dana ? pa di ćeš ga postavit da će imat tolki promet ? :(hi):
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Piše u reklami, da se proda 2.000 l na dan.
I čovjek skromno uzeo u kalkulaciju samo pola prometa... :(wasntme):

Ozbiljno, to je neka cijena za aparat, koja kupcu daje šansu, da pokrije investiciju.
Cijene za mlijekomate od preko 20K ojra su stvarno samo za lokacije, kud ide po 500-800 litara dnevno i to na duuuuugi rok..
 
M

markec_kc

Guest
moras dnevno prodati 1000 L da bi ga otplatio u mjesec dana..,:)

mislio sam CCA mjesec dana... kaj da prodam 200litara što je realno, 200*6= 1200*30=36.000
a platit cu ga 35+pdv koji si odbijam na drugim racunima...
 

Najnoviji postovi

Na vrh