• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Moje majstorije

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Ima 3000 obrtaja, moja greška. Nemam pojma odakle mi 3500 :)

Savoris, jel ti imaš nekakvog Rusa? Danas kad sam se vraćao iz Tuzle, vidio sam dva rusa, jednog prije Ugljevika na brdu kako tanjira, a drugog u Ugljevičkoj Obrijezi sa velikom roto-drljačom. Jel neki od njih tvoj?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
ovaj drugi je vjerovatno bio moj
otisao sam oko 11-12 a vratio se oko 4-5 sati , otprilike tako nisam gledao na sat
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
savoris kaže:
ovaj drugi je vjerovatno bio moj
otisao sam oko 11-12 a vratio se oko 4-5 sati , otprilike tako nisam gledao na sat
Kaj misliš i tako otprilike naplatiti ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
nista ti ne brini za naplatu , tu sam neprikosnoven ;)
kod nas se radi po povrsini a ne po satu , a njivu izmjerim pomocu okretanja prednjeg tocka :mrgreen:
pa da vidis kako ljudi lazu :?


ajde sjebasno covjeku temu neka neko ovo prebaci u chat kakav
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
savoris kaže:
ovaj drugi je vjerovatno bio moj
otisao sam oko 11-12 a vratio se oko 4-5 sati , otprilike tako nisam gledao na sat

Jel te crni Fiat pustio da izadjes na magistralu? To je bilo u to vrijeme, ja namjerno usporio i pustio tog rusa da izadje kako bi ga bolje vidio. Ako je to tvoj, fakat je zvjerka. Jel ono MTS52 ili MTS82? Nikako ne mogu da ih razlikujem na prvi pogled.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
zombie666 kaže:
Jel te crni Fiat pustio da izadjes na magistralu? To je bilo u to vrijeme, ja namjerno usporio i pustio tog rusa da izadje kako bi ga bolje vidio. Ako je to tvoj, fakat je zvjerka. Jel ono MTS52 ili MTS82? Nikako ne mogu da ih razlikujem na prvi pogled.

e jeste jeste , a sto me ne zaustavio posto si vjerovatno pretpostavaljo da sam ja tu negdje
jos se ja pitam sto me ovaj propusta , ali ajde rekoh bonton ovo ono ili hoce da se sudari namjerno samnom da izvuce pare misleci da nisam registrovan :finga:

52ka je , starije 82ke imaju malko kockastiju i malko vecu kabinu
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
savoris kaže:
zombie666 kaže:
Jel te crni Fiat pustio da izadjes na magistralu? To je bilo u to vrijeme, ja namjerno usporio i pustio tog rusa da izadje kako bi ga bolje vidio. Ako je to tvoj, fakat je zvjerka. Jel ono MTS52 ili MTS82? Nikako ne mogu da ih razlikujem na prvi pogled.

e jeste jeste , a sto me ne zaustavio posto si vjerovatno pretpostavaljo da sam ja tu negdje
jos se ja pitam sto me ovaj propusta , ali ajde rekoh bonton ovo ono ili hoce da se sudari namjerno samnom da izvuce pare misleci da nisam registrovan :finga:

52ka je , starije 82ke imaju malko kockastiju i malko vecu kabinu

Hehe, danas sam te opet vidjeo tamo preko mosta (kad se ide prema Janjarima), isao ja s ocem da valjamo njivu gdje smo juče posijali kukuruz, opet drljaš onom drljačetinom (jel ono 2.5m??, zar moze 52-jka gonit to čudo??). Ma gledam ja već neko vrijeme gdje se motaju rusi, sve kontam koji bi tvoj mogao biti. Juče vidim hoćeš da izadješ na put, pa kontam ajd jbga, mozda je on, mozda nije, al da ja snimim malo traktor kakav je. Jbte, nisam mislio da je 52 onako veliki?!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jebo vas rus da vas jebo rus , imate PP za takva spike
2mqj1hc.gif
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
puknuti kaže:
jebo vas rus da vas jebo rus , imate PP za takva spike
2mqj1hc.gif
Jel to možda taj?
traktor01.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,097
ajd puknuti ne sviraj q....
malo otisli u off a ti odma' ganjas pravdu :?

ali imas srece sto smo mi na tebe takvog ovdje vec navikli o volimo te :butthead:
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Evo ovo nespada u neku naočitu majstoriju(više kao kućne čarolije) ali služi svrsi.Kad mi je obuća mokra često se na ovom poskliznem,bilo kad se penjem ili silazim s traktora.(da nebude zabune ja nepijem )

Zbog toga sam postavio ove "krampone" da nebih i dalje gulio noge, i sad je to druga pjesma.

 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Napravio sam točak za plug Rabe 2x12" obrtač. Plug inače ima jedan točak koji je okreće zajedno sa plugom (ima onaj prekretni mehanizam). Originalni točak mi je neko ukrao tokom transporta. Materijal je sav porijeklom sa otpada i košta je 10E, ležaj je porijeklom sa nekog Seat-a (mislim da je Ibiza bila u pitanju, bila je gadno razbijena), ovu veliku šipku sa rupama sam skinuo sa neke konstrukcije. Elektrode i ploče za brusilicu su koštale još 5 evra i to je to, plus jedan dan posla (nemam neki dobar alat pa sve teško ide). Mislim da sam dobro prošao, s obzirom da mi je par likova kod kojih sam tražio sličan original točak tražilo od 50 do 100 evra. Na jednom drugom poljo-forumu su me gadno popljuvali zbog varova pa ovdje nisam stavljao slike istih izbliza.

29bze9s.jpg


2wfs1ee.jpg


2up8snb.jpg


aovnee.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh