• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

MOLIM POMOČ ZA OPG

  • Temu pokrenuo trecedoba
  • Datum prvog posta
T

trecedoba

Guest
Pozdrav svima.Čitao sam malo po forumu, ali nisam našao ono što me zanima.Moj prijatelj bi se želio baviti poljoprivrednom proizviodnjom, pa ga zanima da li može otvoriti OPG na imanje koje bi iznajmio za prvo vrijeme, a poslije ga ima namjeru također otkupiti.Tako bi stajalo u ugovoru.Dakle, moje pitanje je:
Može li se otvoriti OPG sa unajmljenim imanjem?
Na koliko dugo da mu stoji trajanje najma, i dali je to bitno?
U najam bi ušla kuča sa 2 HA zemljišta, a staju bi izgradio sam.
Namjerava se baviti ovčarstvom, preradom mlijeka u sir ali ne na velike količine, kao i proizvodnjom marmelade, đemova i.t.d., jer ima dosta posađenih vočaka.

Ako netko nešto zna , molimo za pomoč.

Unaprijed hvala
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
koliko ja znam trebas imati 5000m2 zemljista da bi mogao otvoriti opg,ako je zemlja u najmu,prilozi se ugovor i to je to,nebi trebalo biti problema nikakvih!
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
trecedoba kaže:
Pozdrav svima.Čitao sam malo po forumu, ali nisam našao ono što me zanima.Moj prijatelj bi se želio baviti poljoprivrednom proizviodnjom, pa ga zanima da li može otvoriti OPG na imanje koje bi iznajmio za prvo vrijeme, a poslije ga ima namjeru također otkupiti.Tako bi stajalo u ugovoru.Dakle, moje pitanje je:
Može li se otvoriti OPG sa unajmljenim imanjem?
Na koliko dugo da mu stoji trajanje najma, i dali je to bitno?
U najam bi ušla kuča sa 2 HA zemljišta, a staju bi izgradio sam.
Namjerava se baviti ovčarstvom, preradom mlijeka u sir ali ne na velike količine, kao i proizvodnjom marmelade, đemova i.t.d., jer ima dosta posađenih vočaka.

Ako netko nešto zna , molimo za pomoč.

Unaprijed hvala

Može.Mora se upisati u upisnik.Sklopiti ugovor o najmu.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
prvo neka on kupi imanje pa onda neka gradi sta hoce da nebi bilo nismo znali :!:
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
AGRIPLUS65 kaže:
prvo neka on kupi imanje pa onda neka gradi sta hoce da nebi bilo nismo znali :!:


Pa prvo mora nešto zaraditi da bi kupio imanje. Bar sam ja tako shvatio;
 
A

AGRIPLUS65

Guest
utome i je stos kad zaradi nebu mu dost pa bude moral jos zaradit a ako i ne napustit imanje ,moze se gazdi svidit biznis pa bi i on zaradil koju kunu nije nikom za vjerovat pa cak i rodjenom bratu ,evo kod mene u dugoj resi covjek dizo kredite i radil kucu i dvorisne zgra de ,a brat trosil lovu po zg svoju i kad je ovaj sve napravil ovaj se vratil iz zg ocu polizal malo dupe,a ovaj sad moral kupit kucu i opet placa kredit jebiga takav je zivot :cry:
 
T

trecedoba

Guest
komer kaže:
koliko ja znam trebas imati 5000m2 zemljista da bi mogao otvoriti opg,ako je zemlja u najmu,prilozi se ugovor i to je to,nebi trebalo biti problema nikakvih!

Hvala na odgovoru.No da li netko zna na koliko vremena mora biti ugovor o najmu, odnosno da li je to 2,3 5 ili 10 godina.Odnosno da li ima to kakve veze, jer će se kompletno imanje svakako otkupiti, a što će i stajati u ugovoru o najmu.To mi je vrlo bitno, da prijatelj zna na koliko godina da napravi ugovor.
Inače, zemlje ima preko 15.000 m2, a vlasnica nekretnine ne živi na tom imanju, a i poznamo je , tako da neće biti tu nikakvih problema, a što pišu naši forumaši.
Svakako da treba pokrenuti proizvodnju pa onda diči i nekekav kredit, jer cijena neklretnine nije visoka, pa će se lagano otplatiti.
Hvala na dobronamjernim savjetima.

Pozdrav svima!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
napravis ugovor na 5 godina,kada otkupis imanje promjenis kod njih u opcini da je sad to tvoje vlasnistvo i to bi trebalo biti to!
 
T

trecedoba

Guest
Oprosti što nisam mogao odmah odgovoriti, ali bio sam na putu.Zahvaljujem se na odgovoru, a tvoja informacija je točna.
Pozdrav svima i puno uspjeha u radu i da što više zaradite.
 
K

kemicar

Guest
A što treba ako imaš zemlje, okućnicu i ideš u proizvodnju patki, gusaka,pura za prodaju u mesnicu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh