• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Molim savjet u vezi uzgoja ovaca

ulje

Novi član
Tu od
4 Lip 2016
Poruka
21
Dakle, totalna sam neznalica u ovom području.
Imam dvorište 1500 m2, i želio bih nabaviti ovcu i ovna i za svoje potrebe se baviti uzgojem janjadi.
Pročitao sam dosta toga na netu, ali nigdje nisam uspio doći do informacija u vezi ishrane.
Molio bih da mi netko kaže čime da ih hranim, osim ispašom...

Hvala unaprijed!
 

indijanac

Novi član
Tu od
14 Kol 2016
Poruka
3
najbolje ti je kupi si 3 ili 4 janjeta stara 45 do 60 dana u proljeće, kada trava najbolje raste.Svaki dan pomješaj 3 lonca zobi i lonac kukuruza.Kupi kolut soli od 5kg i objesi ga u hladovinu da ga mogu po želji lizati.Nabavi 20 bala sjena u slučaju kiše.Hrani ih 2 do 3mj. (od 1.05. do 1. 08.)imati ćeš vrhunski uhranjene janjiće i bili ti u slast.Ostaje ti 2 do 3.puta pokositi pašnjak i pustiti da se obnovi do nagodinu.Tako ćeš izbjeći sav roknrol u zimskom periodu;(janjenje na -15,nadajanje,cijepljenje,smrzavanje vode, orezivanje papaka,čišćenje nastambe,šišanje itd...)
 

ulje

Novi član
Tu od
4 Lip 2016
Poruka
21
najbolje ti je kupi si 3 ili 4 janjeta stara 45 do 60 dana u proljeće, kada trava najbolje raste.Svaki dan pomješaj 3 lonca zobi i lonac kukuruza.Kupi kolut soli od 5kg i objesi ga u hladovinu da ga mogu po želji lizati.Nabavi 20 bala sjena u slučaju kiše.Hrani ih 2 do 3mj. (od 1.05. do 1. 08.)imati ćeš vrhunski uhranjene janjiće i bili ti u slast.Ostaje ti 2 do 3.puta pokositi pašnjak i pustiti da se obnovi do nagodinu.Tako ćeš izbjeći sav roknrol u zimskom periodu;(janjenje na -15,nadajanje,cijepljenje,smrzavanje vode, orezivanje papaka,čišćenje nastambe,šišanje itd...)

Hvala na odgovoru.
Razmišljao sam i o tome, ali iskreno, meni nije problem sav onaj "roknrol"... volim se baviti time, želim to.

U međuvremenu, vidio sam na netu da prodaju gotove smjese za ishranu...
Stoga, molio bih da se ovaj topic zatvori, nema potrebe za njime.

Hvala!
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Baš ti bu jeftino hranit ovce s gotovom smjesom...osim paše daj im kvalitetno sijeno, otavu ili suhu djetelinu. Pogotovo zimi kad nema paše, a bilo bi ok da imaju uvijek nešto suhe hrane u jaslama. A za prihranu kupi gotovu smjesu, kukuruz, zob, tritikal, ječam...složi neku kombinaciju i davaj ima dvaput dnevno,,,al ne jako puno.
 

ulje

Novi član
Tu od
4 Lip 2016
Poruka
21
Baš ti bu jeftino hranit ovce s gotovom smjesom...osim paše daj im kvalitetno sijeno, otavu ili suhu djetelinu. Pogotovo zimi kad nema paše, a bilo bi ok da imaju uvijek nešto suhe hrane u jaslama. A za prihranu kupi gotovu smjesu, kukuruz, zob, tritikal, ječam...složi neku kombinaciju i davaj ima dvaput dnevno,,,al ne jako puno.


Zahvaljujem puno!
 

Najnoviji postovi

Na vrh