• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Molim Vas pomozite, krava ima šugu

Dotepenka

Novi član
Tu od
24 Srp 2014
Poruka
10
Udajom postadoh Ličanka:(happy):
Sutra perem kravicu sa nekom otopinom koju smo nabavili
za šugu. Namazali smo je sa svinjskom mašću i vidi da se puno manje
češe. Isprobat ću sve moguće savjete. Nešto mora upalit od svega. :)
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Pazi, krave se ližu i opasno je raditi kemijski tretman izvana , mi zato to radije riješimo s injekcijom i miran godinu dana.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Moji su porjeklom iz like. Samo zato pitam.
Kako kaže kolega to je najbolje riješiti injekcijom.
 

Dotepenka

Novi član
Tu od
24 Srp 2014
Poruka
10
Da i mi smo razmišljali danas o tome. Ovaj naš vet je rekao da ju time natopiš i opereš nakon toga. Nisam sigurna baš da je tome tako jer nisam nikad imala takvu situaciju u štali.
Bit će mi najbolje da zovem veta i pitam ima li tu inekciju. Kako joj je točan naziv?
Najgore što u stanici njih četvorica, a svaki od njih ima različito mišljenje. Dado odakle su Vaši roditelji?
Dečki punoo hvala.
 

ljiljanakn54

Član
Tu od
23 Srp 2011
Poruka
96
U svakom slucaju veterinar je dao injekciju na cije djelovanje treba pricekati dok organizam prenese lijek. U medjuvremenu iscetkati kravu nakon zimske prasine i cekinja koje treba da otpadnu i eventualno na ta mjesta nanijeti sredstvo za sugu lokalno da bi svrbes prije nestala. Kad je suga u pitanju na kozi se stvore ljuspice kispod kojih je sugarac i to svrbi. Nakon nanosenja nekog od sredstava (tecnost, pasta i sl) prestaje cesanje. I sto vise na suncu:(blush):
 

Dotepenka

Novi član
Tu od
24 Srp 2014
Poruka
10
Puno hvala na savjetima . Svaki je dobro došao. Četkam ju svakodnevno. Vidim da joj paše. Ima tih ljuskica koje se gule dosta. Brine me to što joj je punooo dlake otpalo mada svi kažu da je to normalno kod šuge. Svaki dan je vani na ispaši. Valjda će i to pomoći:(think):
 

Najnoviji postovi

Na vrh