• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator Bedogni

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Pre nekoliko dana sam kupio motokultivator bedogni colibri sa kosom.Ima benzinski cetvorotakni intermotor od 250cc i 8 ili 9 ks.Trenutno ima 1 brzinu i rikverc,a trebalo bi da ima 2unapred,ali cu ga oterati kod majstora da pogleda menjac.Znali neko jos nesto o ovom motokultivatoru.Evo i slika mog:

Uploaded with ImageShack.us
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Bedogni je tvornica koja je proizvodila poznate kosilice Olympia...mislim ovaj motor nema 8-9ks, prije bih rekao 5.5-6.5....7-8 ks ima IM 300...odnosno licencni dmb la 300
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Bedogni je tvornica koja je proizvodila poznate kosilice Olympia...mislim ovaj motor nema 8-9ks, prije bih rekao 5.5-6.5....7-8 ks ima IM 300...odnosno licencni dmb la 300

Sad sam video na plocici od motora pise 250cc i 8 ks
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Po tome ispada da je tvoj od 250ccm jači od onog 300ccm, odnosno DMB la 300:wink:

33f9ouw.png
[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
vidis sad katalog kaze jedno a plocica drugo. i to se na dosta motokultivatora desava. mislim samo da za neka trzista su radjeni sa vecom ili manjom snagom .za moju hondu isto postoje podaci od 5,5ks i 6ks. kome sad verovati. samo mislim da ima varijacija u snazi za neka trzista kao i sa autima sto je radjeno za pojedina trzista
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Već sam jednom napisao...motori su svi jednaki, samo je različit standard mjerenja....talijani su nekad imali sustav sličan američkom SAEu....on je pokazivao snagu bez ikakvih dodataka kao što je filtar zraka, auspuh, ventilator...itd, dakle snaga koju niti jedan motor ne razvija. Talijani kao i francuzi imaju još neke taksativne kategorije u koje su svrstavali svoje motore( to je neki relikt kad su upotrebljavali konje)....da bi se to uskladilo napravio se sustav ISO(SAE J1349 dorađen) koji je najsličniji njemačkom Din-u....ajmo reč on daje snagu na radilicu pri određenom broju okretaja i po njemu bi trebalo sve uspoređivat.....Ako malo bolje pogledate kataloge npr Husqvarne, pred par godina su generalno smanjili snagu kosilica sa četverotaktnim motorima...npr briggs serije 450(3,5KS) danas daje snagu od 1.9kw pri 3000o/min.....briggs serije 600(5-6ks), daje 3.4 na vratilu....itd, itd
Evo slična stvar je i sa hondom...ovo je gx160 direktna zamjena za G200....prije se taj motor vodio da ima 5.5ks
http://engines.honda.com/models/model-detail/gx160
http://powerequipment.honda.com.au/G_Engines/G200
 
Posljednje uređivanje:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Kako da proverim ulje u motoru.Nema nigde merac,vec samo jedan cep na dnu motora(vidi se na slici na oko 20cm ispod plocice).Pre nekoliko dana sam odvrnuo cep i ulje je bilo u ravni sa cepom.Dali treba da dospem jos ulja i ako treba koje?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Motor u vagu i točiš dok se ne počne preljevati kroz taj otvor....u karter ide nekih 6 deci, ako se ne varam
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Motor u vagu i točiš dok se ne počne preljevati kroz taj otvor....u karter ide nekih 6 deci, ako se ne varam

Motor je bio u vazi,a cim sam ga malo nakrenuo,pocelo je da curi.Onda najverovatnije ima dovoljno ulja.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Nemoj ga nakretat dok kontroliraš ulje....u tome i je smisao...ulje uzmineko koje pandan INI super 5(15W40) ili još bolje neko sae30, ako ga ne koristiš zimi...
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Danas sam oro sa ovim motokultivatorom.Motor me je u pocetku zezo.Porem jednu brazdu i on se ugasi,pa onda cekam 5min da bi ga upalio.Tako je bilo prvih10brazdi,a onda bez greske,u cemu li je problem.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
najverovatnije od stajanja duzeg. moze se desiti da i paljenje zezalo ali najverovatnije karburator. od stajanja nakupi se aditiva od goriva kao sitan pesak pa zeza iglicu i diznu.ja zato uvek ujesen naspem malo mesavine i ostavim da malo radi sa njom . onda nemam problema. neznam jel ima mkt platine ili je samo bobina[ namotaj] .ako ima platine verovatno se i na njima oksidiralo pa dok nije uhvatila bolji kontakt proradi.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
najverovatnije od stajanja duzeg. moze se desiti da i paljenje zezalo ali najverovatnije karburator. od stajanja nakupi se aditiva od goriva kao sitan pesak pa zeza iglicu i diznu.ja zato uvek ujesen naspem malo mesavine i ostavim da malo radi sa njom . onda nemam problema. neznam jel ima mkt platine ili je samo bobina[ namotaj] .ako ima platine verovatno se i na njima oksidiralo pa dok nije uhvatila bolji kontakt proradi.

Moze biti,jer od predprosle godine nije radio,ali je povremeo paljen.Pali uvek iz prve.To je pocelo tek danas da zeza,ali je kasnije opet lepo radio i nije se gasio,a i radio sam nesto sa nim pre neki dan i radio je bez greske.Kako mogu da ocistim karburator od toga
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
skines lonce od karburatora ono odozdo i imas plovak na jednoj osovinici . nju izvadis i skines plovak i iglicu. gde dolazi gorivo ona cevcica na nju duni nek izduva ako ima sta. pogledaj tu da li nema i cedilo za gorivo. na dnu lonceta se obicno skupi taj talog i onda ga gorivo dok ulazi podize ka dizni i zapusava. pogledaj tu i diznu , skini i produvaj . obicno tako na pocetku zezaju dok neprogutaju trunu ili praskaste aditive. najbolje da mu naspes mali procenat mesavine bar jedan rezervar da potrosi . ulje ga ocisti da se sve sija. 1% je dovoljno. ima tu i kamenca nekad od vode a pregledaj i rezervoar i slavinicu jer je duze stajao pa i korozija radi svoje. kad nam je gorivo uzas.zaboravio sam , pogledaj i plovak sa donje strane dal se nije po njemu nahvatalo kamenca pa oteza i nema nivo odgovarajuci. ocisti ga polako
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh