• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motokultivator se gasi

dbraben

Novi član
Tu od
30 Srp 2011
Poruka
6
Imam motokultivator Goldoni 8ks.Prilikom frezanja nakon pola sata rada mi se ugasi.Kada izvadim svjećicu i očistim je ponovno upalim motokultivator i mogu nastavit sa poslom neko vrijeme dok se ponovno ne ugasi.Primjetio saM da je svjećica jako crna.Svjećica je nova tip NGK B6HS. Zna li netko dali je greška u svjećici ili je nešta drugo?:prayer:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Možda u gorivu to se dešava kad je prejaka mješavina pa ulje ne sagorijeva nego se taloži na svječici koje ulje stavljaš u gorivo i koliko posto
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Možda u gorivu to se dešava kad je prejaka mješavina pa ulje ne sagorijeva nego se taloži na svječici koje ulje stavljaš u gorivo i koliko posto

MIslim da je goldoni 4-takta i čista benzina...nema mješavine
 

dbraben

Novi član
Tu od
30 Srp 2011
Poruka
6
Možda u gorivu to se dešava kad je prejaka mješavina pa ulje ne sagorijeva nego se taloži na svječici koje ulje stavljaš u gorivo i koliko posto
Čisti benzin ide.Budem još jednom promjenio svjećicu pa ako nije do svećice budem otpeljo mašinu kod majstora.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Taj vjerovatno ima lose karike.Uzima ulje iz motora i masti svjecicu.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
najvjerojatnije ti nevalja svijecica tj.toplinska vrijednost
da su karike onda bi bacal plavi dim i falilo bi ulja u motoru
 

kerum

Član
Tu od
14 Stu 2011
Poruka
48
Ista stvar se i meni dogada, ali samo kada kupim gorivo na ininoj benziskoj, kad kupim na omvu normalno , moj savijet kupi novu svjecicu i nemoj tocnit gorivo na tvoj benziskoj neko probaj na nekoj drugoj i palit i radit ce oke :)
Pozdrav
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ista stvar se i meni dogada, ali samo kada kupim gorivo na ininoj benziskoj, kad kupim na omvu normalno , moj savijet kupi novu svjecicu i nemoj tocnit gorivo na tvoj benziskoj neko probaj na nekoj drugoj i palit i radit ce oke :)
Pozdrav

Ovo potpisujem, imao sam isti slučaj, samo sam ja prije goriva mjenjao i paljenje.Ništa nije bilo bolje dok nisam promjenio gorivo.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Dobri prijedlozi, samo bi bilo dobro znat jel svječica masna(mokra) ili čađava(suha)? za prvi slučaj radi se najvjerojatnije o karikama, a za drugi slučaj ili neadekvatna svječica(prehladna), začepljen filter zraka, razmrdana diza, rad pod malim brojem okretaja....
 

dbraben

Novi član
Tu od
30 Srp 2011
Poruka
6
Bio sam otišo u servis i preporučili su mi svjećicu istu kakvu imam.Mislim da do svjećice nije jer sam kupio još jednu istu.Gorivo sam kupio na INI. Primjetio sam da mi malo curi benzin na nekakvom ispustu kod čoka.Motor ne dimi.Kompresija mi se čini jaka.Nisam strućan pa ga budem ovezo kod majstora.Svjećica je mokra i baca iskru!
 

kerum

Član
Tu od
14 Stu 2011
Poruka
48
Bio sam otišo u servis i preporučili su mi svjećicu istu kakvu imam.Mislim da do svjećice nije jer sam kupio još jednu istu.Gorivo sam kupio na INI. Primjetio sam da mi malo curi benzin na nekakvom ispustu kod čoka.Motor ne dimi.Kompresija mi se čini jaka.Nisam strućan pa ga budem ovezo kod majstora.Svjećica je mokra i baca iskru!

Prijatelju pretpostavljam da su kupio na INI u Galdovu, ak je tak nemoj ju vozit ni kod borica niti igdje nego prvo odi na OMV kupi gorivo propusi ju, natoci novo gorivo stavi svjecicu i onda budes znao, jer je lako moguce da ce te majstor ozenit prije reda :)
pozdrav
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
Ako ti je sviječica mokra onda dobiva previse goriva i kažeš da kapa gorivo onda najvjerojatnije plovak ne zatvara raskopaj fergazer(karburator) pa vidi koliko ima goriva u čašici i podesi ga na limiču koji ti pritišče iglu za zatvaranje tako da se plovak poravna na visinu čašice i da tu zatvori
nadam se da si shvatil kaj hoču reči
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Rastavi karburator u dijelove.Dobro propusi sve dizne i radice .
 

dbraben

Novi član
Tu od
30 Srp 2011
Poruka
6
Rastavi karburator u dijelove.Dobro propusi sve dizne i radice .
Hvala svima na odgovorima.Vjerujem da kvar nije velik.U Galdovu sam pronašo jednog meštra koj mi je isto objasnio da je stvar u plovku pa neka pogleda.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
A sta mislite dali je mozda do struje...mozda bobina ne radi kak treba pa iskra nije dovoljno jaka i time nema dobro zagorjevanje...i time je objasnjeno zas masti svjecicu...tak je bilo meni
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
moze biti i bobina,ali ti je lakse rastavit fergazer i vidit dal je do njega nego kupit novu bobinu jer staru ak stavis na aparat bacat ce iskru i izgledat ok zato prvo eleminiras fergazer
 

lamborghini

Član
Tu od
24 Sij 2012
Poruka
66
a moze biti i da treba malo smanjiti dizu za gorivo,meni se desilo na kosacici rapid-motor brigss,da ne prima gas i neradi kakotreba pa sam smanjio 1-krug na dizni za gorivo , i sad je u redu okosio3-duluma i ok.
 

dbraben

Novi član
Tu od
30 Srp 2011
Poruka
6
U pitanju su bile platine i malo je trebalo poćistit smeće. Platine su koštale 120kn.
 

Najnoviji postovi

Na vrh