• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator strižna kosa

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,839
Treba mi nešto za pola hektara voćnjaka pokosit i nešto sijena na još manjoj parceli, u Pevecu ima neka za 4000 kuna, koja snaga bi trebala itd.
 

klopa

Novi član
Tu od
26 Svi 2011
Poruka
23
Treba mi nešto za pola hektara voćnjaka pokosit i nešto sijena na još manjoj parceli, u Pevecu ima neka za 4000 kuna, koja snaga bi trebala itd.

pozdrav,i ja imam oko pola hektara vocnjaka i nabavio sam sebi hondu f 620,vidio sam ima ih mnogo u njuskalo oglasima, sa kosom striznom, i zadovoljan sam,osim kad trava preraste mnogo,do jedno 50-60 cm,a snaga motora nista ispod 6 ks.pozzz
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,839
pozdrav,i ja imam oko pola hektara vocnjaka i nabavio sam sebi hondu f 620,vidio sam ima ih mnogo u njuskalo oglasima, sa kosom striznom, i zadovoljan sam,osim kad trava preraste mnogo,do jedno 50-60 cm,a snaga motora nista ispod 6 ks.pozzz

Što se događa na pola metra trave?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
a počne se trava skupljat na kosu pa nemožež kosit dalje nego stat i očistit je
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Što se događa na pola metra trave?

ništa se nedogađa,ako je sve uredno poštelano kosiš i dalje a pomoćnik ti treba samo kad zahvatiš prilikom košenja već pokošen otkos.onda se nakupi trava na grebenu koja otežava košnju.
 

klopa

Novi član
Tu od
26 Svi 2011
Poruka
23
Što se događa na pola metra trave?

desava se to da gusi kosu i da mora neko s tobom da ide i da odbacuje travu jer otkos pada na nepokosenu travu i ti tu nemozes nista nego svakih 3 min da stajes i da odglavljujes kosu
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,499
desava se to da gusi kosu i da mora neko s tobom da ide i da odbacuje travu jer otkos pada na nepokosenu travu i ti tu nemozes nista nego svakih 3 min da stajes i da odglavljujes kosu

pa ne kosiš valjda nizbrdo da ti pada trava po nepokošenom...:scratch
 

klopa

Novi član
Tu od
26 Svi 2011
Poruka
23
pa ne kosiš valjda nizbrdo da ti pada trava po nepokošenom...:scratch

kosim,kod nas je malo brdovit teren a i gdje je ravnije ako je veća trava malo zna zezat
:arrow:
 
S

staffmen

Guest
onda kosi samo uzbrdo a za dole se vozis.
Znam da je pod brijeg dosta tesko kosit striznom kosom.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,499
kosim,kod nas je malo brdovit teren a i gdje je ravnije ako je veća trava malo zna zezat
:arrow:

pa zašto ne kosiš bočno,odozdo prema gore...:scratch
 
S

staffmen

Guest
bocno kosenje je ok dok nagib nije prevelik.
jedino kad kosis bocno mtk se kod okretanja vecinom vozi po jednom kotacu.
Tak je barem kod mene. jedino kosa drzi da se ne prehiti a stranu. Onda moram kod okretanja malo napred, malo nazad ic.

Al nizbrdo kositi nikako neide.
 
S

staffmen

Guest
lijepo...
Bit ce koji novi video i od mene ako bog da...

Ovakvu travu tj drač kosa najljepse kosi jer nije gusto, samo je problem ak ima dosta slaka pa se onda spetlja oko kotaca ili sve nosis na kosi napred.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,499
samo kad naglo pomaknem u stranu,kad me mušice zajebavaju ili kad su komšinke u polju pri okopavanju kukuruza:roll:

prije od ovoga....:lol:
s obzirom kak je kosa izgledala,dobro radi...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
prije od ovoga....:lol:
s obzirom kak je kosa izgledala,dobro radi...


ja sam zadovoljan sa košnjom,uzimajući u obzir da je iz prošlog stoljeća :gitarist:

jedino me muči onaj hepek dole kod ciganke ali i to ću riješiti.one lepeze sa strane sam podigao u vis i ide još bolje nego prije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh