• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivatori IMT Boljevac

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Nekada su se imt-ovi motokultivatori proizvodili u knjazevcu,a sad u susednoj varosici Boljevac.Pored motokultivatora oni proizvode prikljucke za traktore samohodne kosacice i motokopacice.Novi imt-ovi modeli su imt408,imt410 i imt 414.U njih se ugradjuju italijanski benzinski motori od 8ks,korejski dizel motori od 8ks i domaci i italijanski dizel motori od 14 ks sa i bez alnasera.Moj kum poseduje imt 408 sa korejskim motorom,iskljucivo za transport i dobro ga sluzi. IMT 408

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us imt410

Uploaded with ImageShack.us imt414

Uploaded with ImageShack.us
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=jR3g02zDoYU[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
a moj komsija je uzo tako nesto pa je bilo neki zestokih problema,i jel mu bese priključci od drugih nepasu:?:
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
a moj komsija je uzo tako nesto pa je bilo neki zestokih problema,i jel mu bese priključci od drugih nepasu:?:

Prikljucci od drugih mu nepasu,ja sam cuo da su se lose pokazali,ali moj kum je izuzetak,njega odlicno sluzi.Nego da imam pare i da biram pre bi uzeo novog labinca,posto je kvalitetniji i zdog prikljucaka.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
i bez loseg iskustva izgleda sklepano,i nepasu priključci. pa nasi kad ga odrade po novom to je haos.
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
Koliko para toliko muzike. Ali stvarno da ne znamo ništa da napravimo ne znamo. Na prvi pogled se vidi da je sklepan. Šta li rade dizajneri kad već pogon dobijaju gotov poput talijanskih lombardinija. Koja li firma proizvodi te korejske motore?Vidi samo kako izgledaju Labinci? I ja razmatram jednog Labinca sa četrnaest konja.
 

alen1982

Član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
45
Nekada su se imt-ovi motokultivatori proizvodili u knjazevcu,a sad u susednoj varosici Boljevac.Pored motokultivatora oni proizvode prikljucke za traktore samohodne kosacice i motokopacice.Novi imt-ovi modeli su imt408,imt410 i imt 414.U njih se ugradjuju italijanski benzinski motori od 8ks,korejski dizel motori od 8ks i domaci i italijanski dizel motori od 14 ks sa i bez alnasera.Moj kum poseduje imt 408 sa korejskim motorom,iskljucivo za transport i dobro ga sluzi. IMT 408

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us imt410




Uploaded with ImageShack.us imt414

Uploaded with ImageShack.us

poz drug jeli mi mozes objasniti kako da podesi plug na ovome motokultivatoru imam isti i pokusaoi sam da orem ali mi ne ide bas naj naj a gledam po interneu ljudi to rade sa lakocom
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
kakav je plug imas li onaj vint na njemu da se steluje ugao ako ti pase kacenje?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Znam koja mu je mana,zato sto ima samo 2rupe,i nema podesavanja,meni jedino pada na pamet da izbusis joj koju rupu pored posojecih,i tako bi dobio vise polozaja.
 
N

Napol

Guest
Pozdrav, Imam u planu da kupim IMT 410 Motokultivator 10 Ks Beogradcki motor. Sa njim ocu da kosim i frezam. Gdje imam zemlju teren je dosta brdast velika je pedencija. Dali moze neko da me posavetuje koje su mu mane, dal se kvari brzo, kakav je za kosenje, frezanje i oranje i tako. svi savjeti su dobro dosli. Hvala
 

maestro91

Član
Tu od
9 Pro 2014
Poruka
48
nasljedio sam od djeda kosilicu imt 407 boljevac, danas sam je malo sredio i kosio s njom, dobro ide, makar nije radila 10 godina, zanima me da li ima neko nekakve upute za nju, htio bih promjeniti ulje u motoru i getribi, ali nema nikakvog mjerača koliko treba sipati, a djed se više ne sjeća, od nje ima samo jedan list na kojem ima par stvari o motoru i slike priključnih djelova ... pa me i to zanima ako neko zna za špricu, frezu, okretač sjena...
 

maestro91

Član
Tu od
9 Pro 2014
Poruka
48
U međuvremenu sam sam pronašao upute za motor, no i dalje me zanima mjenjač te da li ide kakvo ulje u kardan kose ?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Odavno se nije pisalo u ovoj temi.Ovi mtk su bauk kod nas izmedju ostalog sto prikljucci od ostalih neodgovaraju a novi su papreno skupi,evo kako smo kum i ja uspeli da pripasemo frezu od 507 na 408,lako smo prihvat napravli,ali nas je mucio kontra smer,na srecu ima mesta da se tanjirasti stavi na drugu stranu.Prezadovoljni smo ucinkom,odlicno frezira,a inace ovaj mtk je kod njega 5god i prezadovoljan je.


 

bil_55

Novi član
Tu od
26 Tra 2023
Poruka
16
Odavno se nije pisalo u ovoj temi.Ovi mtk su bauk kod nas izmedju ostalog sto prikljucci od ostalih neodgovaraju a novi su papreno skupi,evo kako smo kum i ja uspeli da pripasemo frezu od 507 na 408,lako smo prihvat napravli,ali nas je mucio kontra smer,na srecu ima mesta da se tanjirasti stavi na drugu stranu.Prezadovoljni smo ucinkom,odlicno frezira,a inace ovaj mtk je kod njega 5god i prezadovoljan je.


Koliko duboko moze frezati ovakva kardanska freza, kakva je za rad posto ima 150kg bez prikljucka?
 

Najnoviji postovi

Na vrh