• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motori Tomo Vinković

TomekTom

Novi član
Tu od
4 Velj 2024
Poruka
4
Pozdrav forumaši,
Na svom tomeku 818 bi zamjenio pumpu i diznu,te me zanima kada bi kupio komplet diznu i pumpu iz masive da li treba jos sta podešavati osim ubrizgavanja odnosno kuta ubrizgavanja sa limicima ispod pumpe?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ako bi kupil iz Masive onda sve treba podešavati, a možda i pripasivati.
Daj to nekom bošisti nek ti stavi neke kvalitetnije elemente i to bu vozilo bolje i duže nego ovo novo.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Zna netko ili je rastavljao kad se na LDA 100 ubacivaju namotaji od alternatira i magnet da li se samo skine ventilator i onaj vijak u sredini i izvuče van? Pokušavao sam sa nekim radapcigerom na brzinu što sam napravio to rastaviti ali nije išlo, pošto nije moj traktor nisam više forsirao pa za sad sam odustao.
 

TomekTom

Novi član
Tu od
4 Velj 2024
Poruka
4
Pozdrav,da li netko slucajno prodaje proširivače za TV818 ? Nigdje nemogu nac a u masivi su malo preskupi,pase od serije 700 i 800
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Iskreno ne znam kako se zove dućan, ja sam preko njuškala uzeo broj a moji su kupovali kod njega. Baš sam ga zvao u petak za proširivače i tako je rejao cijenu. ShieldSquare Captcha
 

TomekTom

Novi član
Tu od
4 Velj 2024
Poruka
4
Hvala na info!

Auto štacun Pintarić
Aha,gospodina sam zvao 3 puta dok ga nisam uspio dobiti.Dogovorimo se da preuzmem proširivače u Zagrebu,ja otputujem u Zagreb i gospodin se ne javlja cijeli dan…
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
U taj dio se ja nebi štel mešati.
Ja sa tem nem ništa
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Može kakva preporuka za dobru radionu za obradu blokova motora u okolici Zagreba, pošto ne znam da li budem se dočekal ovih nakon svega i da ih se ne čeka mjesec dana?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Nije ni kod Jagiča puno krače čekanje. Dogodi se da bude krače ali jako rijetko.
Za njegov posel se iplati pričekati i duže.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Super, znači nakon dva tjedna čekanja još koji tjedan drugdje, znači nema mi druge nego pričekati nažalost. Katastrofa, da sam znao ne bi ih nikada dao brusiti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Možeš ti njega nazvati za svaki slučaj, ako hočeš dam ti broj.
Ali znam da je u ovo vrijeme obično gužva jer su krenuli i trkači sa svojim projektima.

Možeš pitati i Čukmana, isto dobro rade.

Kaj tebi uopče treba, ako sam dobro shvatil ti trebaš nekakvu obradu na blokovima?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Kupio sam klipove za specijalu jer su ovi rekli da bi to trebalo napraviti, a sad im se ne da to uraditi jer su mali cilindri i treba podešavati za to a nisu ogromni novci u pitanju i samo me odgađaju, bude taj i taj dan ja zovem opet odgoda, zovem opet pa me opet odgode da bi mi danas rekli ak nek si dođem po to i nosim nekom drugom da im se ne zafrkava s tim. Da su odmah rekli nosio bih nekom drugom i već bi bilo složeno ili se ne bi zafrkavao s brušenjem nego bi kupio nove cilindre i gotovo. Sad ak kupim nove cilindre ne pašu mi ovi klipovi, tako da sam u poziciji za poludit a to sve do sad lijepo košta a njih boli briga. Ne sviđa mi se taj odnos prema mušterijama i podcjenjivanje posla, pa ne može svaki posao biti za obogatit se na njemu.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Konačno cilindri došli sa obrade, izgleda da sam našao uzrok dimljenja. Zato ako tko zna ili ima rasturen takav motor kupujem jednu klipnjaču, žalosno je koliko košta nova. Ne kužim što je u njoj da košta 4 puta više nego za talijanski motor.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Čahura osovine klipa je dobila lufta , klip je imao lufta i taj cilindar je bio malo više potrošen bio.
 
Na vrh