• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motorna pila ALPINA

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovako, dobio sam danas od strine malu pilicu Alpina P360 i sad imam neke probleme i nejasnoće!

Bilo je nešto mješavine u njoj, ko zna koliko stare pošto je stajala predpostavljam ne paljena duži period, no nakon 10 poteza je uredo upalila i radila i tako sam ju isprobavao par puta i sve 5.

ALI....

Istočili smo tu staru mješavinu u ulili novu frišku te stavili i ulja da vidimo dali uljna pumpa izbacije van, odnosno dal radi...

I pila je opet upalila i radila malo u leru, pa malo pod turažom i krepala i sad više neće upaliti ni hladna ni topla ni vruča.

Ulje nije izbacivala, tako da predpostavljam da ili je pumpa otišla ili je nakja zaštopano, pojma nemam, nisam se nikad do sad susretao s takvom pilom. No to je sad manje bitno, mene muči to zakaj više neće upaliti!

Svječica je gotovo nova unutra i ima iskru, čak sam stavljao tu istu svječicu na moju veliku pilu i pali pila bez problema, znači svječica nije kriva.

Mene muči to zašto zalijeva svječicu i tako stalno, pri prvom potezu se osjeti neko "zapaljenje" koda da će upaliti, ali nakon toga ju zalije i ništa više, a zašto je to tako neznam, pa pitam tu vas koji imate više iskustva s tim stvarima???????













E sad sljedeće me zanima!
Koliko bi to uopće moglo biti staro??

Ako ja osposobim tu pilu da uredno pali i radi, dali ima rezervnih dijelova za nju??
Valjda ima uljne pumpe za kupiti da se zamjeni ako je otišla?

Dal se isplati popravljati, jer stvarno mi treba jedna takva mala pila za vočke, doma na gospodarstvu, a i za granje u šumi...a dobio ju od strine, pošto je stric umrl prije godinu dana, a njoj to više netreba i još k tome je uredno upalila!

Pila nema vodilicu i lanac, zanima dal ima za kupiti nešto kaj paše gore na nju?? Inače lančanik je gore s korakom 3/8.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako zaljeva sviječicu znači da dobiva previše goriva ..znači da karb treba remont ..vrlo jednostavno


vaš velečasni
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Iste riječi je upotrebio i moj stari kad smo isprobavali...još da doznam odgovore na barem veči dio pitanja koje sam postavio gore i ako budu pozitivni šaljem ju k mom majstoru na remont pa nek ju sredi ak se to isplati!

Kakav je to karburator gore?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Ak imaš majstora za to pa kaj se oonda igraš s time..??
Odvezi k njemu nek ju pregleda,kaže ti kaj treba napravit,koliko to košta i gdje očeš jednostavnije od toga..??

Uzalud trosis zivce i vrijeme,provedi to s curom :icon_thumright: :(hi):
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Membrane su vjerojatno strunule u karburatoru, odnesi to majstoru da ju uredi i imat ćeš dobru pilu za sitnije stvari.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Markane...ja se uvjek volim malo raspitati o, u ovom slučaju nevedenoj pili prije nego ide k majstoru, pogotovo još i kad imam gdje, tu na forumu, gdje kruži puno ljudi koji svakaj znaju :)

mane....membrane veliš....moguće, ali zakaj je onda prvi put upalila??
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,490
Ja isto imam Alpinu A - 40 kupljenu u Trstu 1984. korištena za svoje potrebe, do sada promijenjena tri lanca i jedan mač.

sd3t5yik167mjvar5hk.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dal ima za kupiti uljnih pumpi za alpinu P360?? Gdje uopće tražiti??
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Traži po e-bayu ak nema kod nas. Meni je na trimeru otišal karburator i kod nas je 500 i sitno kn a prek e-baya je 180kn, ravno iz Tajlanda stigal za 14 dana. Stavio ga na trimer i radi kod urica.
 

NoNameBoy

Član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
59
kad je otvrdnula membrana u pitanju, tad je problem paljenja hladne pile
za puknutu neznam, pretpostavljam da onda uopce nece

sam dovod goriva se lako ispita, direkt u usis goriva i ako pali i ugasi se kad to potroši, ne dobiva gorivo

provjeri odušak rezervara, da ti ne radi tlak

sam karburator nije problem rastavit i očistit, dizne i sve i pogledat membrane, same membrane se isto daju nac povoljno

jesi probao stavit drugu svječicu bez obzira sto ova daje iskru, bilo je meni slucajeva svjecica vani super, a kad ju se usrafi nista.

takoder mozes i okrenut pilu bez svjecice i zavrtit da izbaci ako ima sto nakupljeno ulja ili benzina unutra

i naravno čok maknut, pretpostavljam da to jesi, ali govorim jer kazes da kao da upali i ugasi se, to je inace kod prvog paljenja, čok dok ne čuješ zapaljenje i onda mičeš čok i pališ
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,490
Probaj pitat u AM Grupa, Buzet 052/662-623. Ja sam kod njih kupio mač i kadinu, ali možda pred 6-7 godina. Čini mi se da on imaju servis za Alpinu ? :(hi):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma pisao sam več da sam stavio svječicu s druge pile i ista stvar, a ovu sam svječicu stavio na drugu pilu i normalno je s njom palila.
Problem je što zalijeva sviječicu, znači vjerojatno treba karburator na servis
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Imam ja Alpinu, model Prof 45, vec kojih 15 let i mogu reci samo dobre stvari o njoj...Vecih kvarova nije imala, menjal sam jedino membrane, i jednom je dobila cisti benzin pa zaribala, zahabal je jedino klip, cilindar je ostal neostecen, novog sam kupil u Zlataru, Mikromotor se zove firma, znaci djelova ima, samo treba poiskati...
 

Muvi

Novi član
Tu od
1 Lis 2018
Poruka
2
Pozdrav zanima me ako se netko susreo sa pilom alpina 070, 70ccm mislim da ima oko 5-5,5 ks dobio sam je džabe.Kad mi dođu trupci ovih dana baš me zanima kako će se pokazat, jedini problem je kratka vodilica od 35 cm.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,490
To nije njezina vodilica (njezina je duža).
Inače dosta robusna pila, nema nikakve amortizere na ručkama, dosta je teška.:(sweat):
 

Najnoviji postovi

Na vrh