• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

motrka neće pa neće ...

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
I ja sam uzeo taj Husqvarnin jahač, ali samo zato jer sam primjetio da mi nakon 4-5 brušenja malo pobjegne kut pa ga sa jahačem ispravim,pa onda opet oštrim bez njega.
Ovo sa okretanjem turpije je nepotrebno odnosno nepotrebno na novim turpijama, jer su već spiralno rovašene da ti ne trebaš okretati turpiju. U vrijeme tvoga djeda je bilo drugačije pa ti zato on to govori.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
vidiš, vidiš, nekaj je pričal da se treba okretat da ne trošiš turpiju na istom mjestu... hipi ka je turpafaker, sad derem samo pravo , hehe
:partyman:

a kaj se tiće brusilice, o njoj sam razmišljao jer mi se nakupe 2 lanca za brusit, a na motorki je oštar lanac, i sad ja moram skidat taj oštar dole, pa stavljat jedan tupi gore da bih ga mogao brusit, pa onda taj skidat dole, pa onda onaj drugi stavljat gore da i njega brusim...

htio sam brusit na starom, rezervnom maču, al ne znam kako bih učvrstio lanac da mi se ne miće dok turpijam...

neka ideja?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Odrežeš i prilagodiš komad stare vodilice ili ak imaš kakvu manju tak da ti lanac visi dolje. Sa donje strane montiraš kukicu sa oprugom koju vješaš za lanac, na taj način ti je lanac napet i ne bježi ti ljevo-desno....to sve zajedno npr. konzolno pričvrstiš na zid
Na brzinu sam ti skiciral kak sam ja to zamislil.....
p1110870.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
:idea:

ova skica mi je dala ideju za cijelo postolje napravit!!
litra i voda pada ako nam se putevi negdje spoje!!

:partyman:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Pazi samo da sve skupa ne montiraš previše blizu zidu, trebaš mjesta za turpijanje...
Ako treba, lako ja skrenem s puta...:partyman:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
imam kod dede neke pločevine, pa ću napravit da je mobilno, i da se prišvrsti sa vijcima za npr. radni stol, ili bilo koju ravnu plohu...

skica je u glavi samo materijala da nađem....

samo ti skreni, ove godine sam se pobrinuo da u podrumu ne presuši... :D
bil je katanec na pipi :lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Pazi samo da sve skupa ne montiraš previše blizu zidu, trebaš mjesta za turpijanje...
A kaj se nebi mogla u zidu izbušiti rupa, pa da se još i pod kut izbuši, pa da se ugradi unutra vodilica za turpiju, .............. :lol:

Inače sistem je pravi ;)
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Zašt se ne bi moglo....al to bude imala verzija 1.1....e da sam znaš na kojemu mestu mi je sinula ideja za to....:rolfer:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
imam kod dede neke pločevine, pa ću napravit da je mobilno, i da se prišvrsti sa vijcima za npr. radni stol, ili bilo koju ravnu plohu...

skica je u glavi samo materijala da nađem....

samo ti skreni, ove godine sam se pobrinuo da u podrumu ne presuši... :D
bil je katanec na pipi :lol:
ma to je nešto , ali ako hočeš pravu stvar napravi da se lanac stegne kao na pravoj brusilici a ne da ti se klima pod turpijom u staroj poderanoj vodilici.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
malo stara tema, ali uvijek zanimljiva...
učio me djed da se brusom turpija samo u jednom smjeru, i tijekom tog poteza se zakreće turpija... ne znam kolko to vodu drži, al zglob mi je za klinac poslije toga...

ovaj husqvarnin jahač je dobra stvar ili ima nekih mana?

http://www.interforst.at/image.php?path=../geomix-cms/produkte-images/936_702.jpg
to je obicno sranje imam doma vec 30 godin nije izaslo iz kutije,ja si kupil u lin trgovini elektricnu za 400 kunica i radis bez muke,ima i u baumaxu i za manje al obicno sranje.
 
Na vrh