• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

mrkva

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma bude niklo bez problema,samo se ne smije dopustiti da se temperatura digne previše,jer se onda tlo jako zgrije i ponik se skuha.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
pa zato ja i "hladim" površinu svakodnevnim kišenjem u plasteniku, naravno kad posijem...za koji dan...
nema da zašteka, sve iziđu, neke i dvaput....:p:
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Dali tko sije mrkvu s pneumatskom sijačicom, zanima me kakve pločice koristi, hoće li biti 1,25 prevelika rupa, pa da turbina ne vuče sjeme u sebe?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
znači sijano 15.08. 2013

ovako je bilo 06.11.
IMG_20131106_143321.jpg


a početkom siječnja je bila i za prodaju

IMG_20140112_112323.jpg


---------------------------------------------------------------------------------------------------------
danas,
jedan plastenik pri kraju, obratite pažnju kada je posijana (trebalo bi bit u temi)

IMG_20140410_162920.jpg


malo je bilo pregusto ali je zato ove godine rjeđe sijano

IMG_20140410_162206.jpg


,a drugi lagano

IMG_20140410_162931.jpg
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nje,do tridesetog petog možeš sijati vani bez problema - ja sam jedne godine sijala petnaestog šestog,i bilo je mlade mrkve krajem devetog,pa sve do smrzavice - zalijevano je bilo,bila je dsta pregusta,ali je bila krupna većinim,osim gdje je bapš sve niklo.A namjerno sam je sijala gusto zbog vrućina ,računala dam da neće tako niknuti.

Uzmi nešto sa kraćom vegetacijom,devedeset - sto dana,ako misliš da će ti ostati za skladištenje,ili osamdesetak - onu najraniju,ako ćeš je prodati do konca godine.
 

vlatko2703

Član
Tu od
10 Velj 2009
Poruka
31
aha al mislim da ce se sve prodat putem klastera povadit i prodat odjednom ako sve bude po planu i programu
 

agriculturist

Novi član
Tu od
2 Velj 2014
Poruka
5
Procitao sam vase postove u vezi ručne sijačice Muta ali ne razumijem na koji način se podešava razmak od sjemena do sjemena.
Meni bi trebala za peršin i mrkvu.
molim za savjet.
Je li moguće posijati mrkvu recimo na razmak od 2 cm ako netko zna tko ima?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
pa ima za štelanje kroz koju rupu siješ...manja rupa jednako zrno ispada jedno za drugim, malo prakse u brzini sjetve i relativno dobro se sije...
naravno, sjeme mora biti dobro dorađeno, bez varijacija stabljike i cvijeta...
 

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
Da li netko zna s cime spricatirkbu protiv korova i da li prije nicanja ili nakon?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Afalon je zakon za mrkvu i sve korjenašice.
Prije nicanja, odmah nakon sjetve - ne u vrijeme nicanja,- i nakon nicanja, može se kada je mrkva već visine koljena ako treba.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Prije nicanja zemlja mora biti vlažna, a nakon nicanja kulture, alo se ide u korektivno odrađivanje, ne mora ako želiš samo kontaktno uništiti ponikle korove. Ako želiš da ima i zemljišno i kontaktno djelovanje - što je dakako bolje - onda ili na vlažno tlo ali na suhi list korova, ili tako da barem nakon nekoliko dana nakon aplikacije padne kiša.
Inačle, Afiolon je u stanju uništiti ambroziju u fazi osam do deset listova ako se ide u poiečanoj dozi, a neće naštetiti mrkvi.Dakako da je bolje ne toliko čekati, jer je mogučnost regeneracije korova veća, a i trošak je zbog veće doze veći. I naravno, korov guši kulturu i uzima za to vrijeme hranu i vodu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh