• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nabava junica uz potporu za nabavu

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Pozdrav ljudi. Nas OPG je prosao na natjevaju za subvencioniranu nabavu junica, sad pitanje za vas koji imate iskustva sa nabavom.
Dali je bolje uzeti domace junice ili iz uvoza? Cijena uvoznih je 1700-1900 eura plus prijevoz plus osiguranje. Domace su od 10000 do 13000 kn. E sad, sto god zovem iz oglasa prodano, jednostavno ih nema, a i ove koje jesu pitanje dali imaju potrebne papire. Ako ima tko kakvu preporuku za domace ili nekoga tko uvozi da je pouzdan. Hvala!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Bilo ti je na poljoprivrednoj emisiji da su iz njemačke uvezli..kod ovih naših su ti sve "super genetike",u štali imaju 3 krave,a na junice je skočio bik miško u lonjskom polju...I sam sam prošao to što i ti,i nisam se javio na natječaj s obzirom da nisam htio preplatiti škart junice od naših pohlepnih uzgajivača(čast izuzecima koji doista imaju vrhunsku robu ali cijena im je 14 tisuča + pdv,što ja nisam mogao izdvojiti)..
Sad ako želiš u štali imati nešto kak se spada,onda vrijedi platiti,ako ti je samo da pokupiš lovu,onda i škart bude dobar!
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da ali nisu puno rekli o tome.
Baš su rekli za mlade možda se i ja prijavim za to.
A nađe se na većim farmama mebi je jedan nudio onako prijateljski al me nije zanimalo.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Pisalo je sve na netu..zvao sam hrpu farmi,99% njih ženski pomladak ostavlja sebi,junice za remont i to i ostaje onda škart...od škart junice nikad nebude dobre krave..ja ću se prijaviti,ionako povećavam,a telad je sve skuplja ili je nema,a do teljenja prođe 2 godine...trebamo se skupit,uvest 20ak junica i to je to..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nezz kod nas ja sam ih našao brdo u Ka županiji.
Nudili.mi nisam htio .
Sad ćemo razmislit
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Super je ova nasa HPA. Zovemo da nam provjere brojeve junica dali ih mozemo kupiti ili ne, da ne idemo bezveze gledati ako nemoze, kazu proslijedili u zg, za tjedan dana rezultati! A junica ce biti prodana za cas. Toliko o nasim drzavnim sluzbama, koče ljude na sve strane
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Tako ti je to kod nas..zamisli da trebas nesto ishodit za veci broj junica,znanstvena fantastika.
Ja ne krivim ljude koji tamo rade,sustav je u banani i oni tako rade kako im sustav određuje.
Nemoj markirat tele u roku 7 dana i nemaš pravo na potporu.
Oni se ponašaju kao da kod nas ima 7 milijuna junica na prodaju i ne kuže da i ovo što si našao je kao dobitak na lotu.
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
I kako onda napredovat, moraju oni prvo mijenjat sebe, a mali covjek ce raditi kad ce mu biti omoguceno
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Ja ti idem ovak,po svom,ako nešto uspijem dobiti dobro,ako ne,ne lupam glavom u zid..ako ništa ne očekuješ nebudeš se ni razočarao.
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Junice pronadene i kupljene, od subote su na okupu sve 3! Jednoj je 20.1 termin, druga je breda 7, a treca 6 i pol mjeseci! Sad samo iscekujemo prinove!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Baš mi je drago da su uspio to riješiti..ja se nadam da ću se javiti na sljedeći natječaj;)
Zasada sam 3 ženska teleta kupio,pa uz 2 krave i jednu steonu junicu i jednog 3 mjeseca starog bikića povećavam stado:)
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Bilo je o junicama na tv uglavnom su pobrali novce oni što pomlađuju stado opet rupe u zakonu.
A junice moraju biti čiste da se kupe a ne mješane a to rjetko tko ima.
Zato uvoze iz vana sve smišljeno.
Šteta mi ćemo razmislit možda se i mi prijavimo za povećat
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Gle,ljudi koriste što se nudi..i ako se mene pita i ja sam za to da se kupuju čiste pasmine,u krajnjem slučaju za to i jesu novci,a ti si doma osjemenjuješ s čime želiš.
Samo ima i tu kvaka da su pojedinci kojekakve šroteve prodavali po visokim cijenama a nisu nit čiste pasmine,nit su kakve dobre genetike..a oglasi kipili od "izvrsne genetike" po još većim cijenama ko da svaka junica daje 18 teleta godišnje.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Znam al valja vodit brigu jer oni neće odobrit mješance.
A onda propane kupovina a to je i problem bilo bolje da su dali junice i gotovo a ne novce
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
Bilo bi možda najbole da su dali čovjeku koji ima svoje vlastite junice i doma mu se oteli tih 10000 kn po komadu.Naravno ograničiti broj komada po gospodarstvu,Naravno ne osporavam kupovinu.Naprimjer čovijek ima tri junice(vlastite)on ne može dobiti novce da mu ostanu doma a da ih kupi treba opet brdo papira.
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Nemoze se kupiti nikakav mjesanac, mora biti poznat otac i majka, i oni moraju biti cistokrvni, sa brojevima junica se zove u agenciju i oni provjere dali se te junice mogu kupiti uz ovu mjeru, papiri moraju stimati 1000 posto, inace ce se novci morati vratiti. Bilo ih je puno na oglasima koje nisu zadovoljile na papirima
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Da li netko zna što treba od papirologije i gdje se točno treba prijaviti za subvenciju za nabavu junica, ovo što je sad otvoren natječaj ministarstva poljoprivrede do 08.07.2019.
Mislim da kolega "antolo46" ima najbolje informacije, i da li je tvoj OPG uspio realizirati prijašnju subvenciju?
 

silky01

Novi član
Tu od
16 Svi 2019
Poruka
1
Pozdrav ljudi! I mene zanima nešto više o ovome natječaju. Je li stvarno tako ogroman odaziv na to? Otac je vlasnik OPG-a, ima 52 god. i danas je zvao agenciju i rekli su mu da su vrlo male šanse da prođe na natječaju (prosli put su dobili ljudi u selu koji ni nemaju OPG...).Već smo našli junice i valjda ih možemo već ovaj vikend kupiti ili bi bilo bolje da idemo preko predračuna? Ako se ide preko predračuna, moram čekati kraj natječaja za odluku ili će to prije biti riješeno? Unaprijed hvala!
 

Najnoviji postovi

Na vrh