• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nadam krave

M

MOCO

Guest
evo i meni treba pomoć, jučer mi se napirila najbolja krava. Nadam je samo na lijevoj strani, mislim da je nešto smazala jer sve ostale krave su ok! bila je i ona do sad. Nemam pojma šta bi joj pomoglo jer nikad do sad nisam imao takav slučaj. ne jede i ne prežima, samo je vode pila i šetnja. i to sad baš u žetvi! ako niko nema neku ideju moram veter. zvat navećer
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
jel hranis sa zelenim??neke krave su osjetljive na djetelinu...takvu sam ja imao prije6-7 god...svaka vecer bila setnja da ju prode...nije ti to bas za cekat do navecer...ako imas sondu probaj ju ispustit...
 
M

MOCO

Guest
ma dao sam im djetelinu koju sam se požurio par bala izbalirat da imam šta hranit, pa nije baš nešto suha i počeo sam im friški ječam davat jer ništa drugo ni nesmijem zbog aflatoksina, a jbg!
ili je to, tj možda se ona prejela jer jede ko zmaj, ili je nešto bilo u djetelini pa je i to smazala :icon_eyes:

dao sam joj jutros nešto pa ću sad vidit jel djeluje :icon_weed:
 
M

MOCO

Guest
ma koristim al nije pomagalo pa sam morao potpuno izbacit silažu i moj kukuruz, a kupujem smjesu što je sveskupa strašno profitabilno pa sam jedva dočekao ječam i frišku travu

uglavnom krava je sad dobro, izgleda ko manekenka
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Friški ječam i djetelina koja nije baš suha. I najbolja krava koja najviše jede. Normalno da je došlo do indigestije. To nemoj radit, ubit ćeš si krave tako. Jednostavno se uguše od nadma. Ječam mora odstajati barem 20-ak dana nakon žetve,jer zrno tada još fermentira.
 
M

MOCO

Guest
ma znam ja to, imale su one i stare suhe djeteline pred sobom, al ona je jela šta je htjela i eto
mislio sam da će joj samo proć, pa sam je pustio napolje da šeće, al bila je vručina i ona nije nikud htjela daleko ić nego se samo pred štalom kretala, valjda zbog hladovine
sad je ok, ali još na nju pojačano pazim
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Da, ako već moraš hranit svježom krmom, onda uvijek gledaj da pomiješaš sa starim sijenom ili sa starim zrnom, pa da ne bude nagli prijelaz.
 

Najnoviji postovi

Na vrh