• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nadomjesci stajnjaku

N

nebo

Guest
Pročitao sam celu temu od prvog posta i taman sam hteo da predložim Fertor ili Siforgu kad ono u zadnjem postu...
Ja sam za jagodu koristio Fertor oko 750 kg/ha (500-1000). Što se konkretno moje proizvodnje tiče ima više prednosti:
-lako i jednostavno se rastura rasipačem min. đubriva i lako unosi u zemljište (ja sam ga uneo frezom)
-tačno znaš koliko si uneo hraniva i organske materije što sa stajnjakom nije slučaj jer je svaki različit
-nema semena korova, što je meni bilo jako bitno
-lako ga je nabaviti, ja konkretno nisam mogao nabaviti stajnjak
-neznam kakva je cena stajnjaka kod vas ali verovatno nije jeftin

E sad neznam kakva je potreba drvenastih voćnih vrsta ali evo link pa pogledajte

http://www.agro-ferticrop.co.yu/memon2.htm

@ Parametar
Mislim da živinski stajnjak nemože zameniti goveđi (ovčiji i konjski da ne pominjem). Živinski ima azota (dušik), fosfora, mikroelemenata... ali organska materija je upitna a za višegodišnje zasade to je po meni najbitnije. Kišne gliste ga ne prerađuju. Da imam izbora ja bih se odlučio za neki drugi.
 
N

nebo

Guest
Prošle godine sam plaćao oko 8-8.5 e za džak 25 kg. Neznam da li ima u HR ali trebalo bi.
 
D

Drazen

Guest
Bok ekipa,

Dakle stajnjak sam itekako koristio i još uvijek ga koristim. Upravo sam po voćnjacima bacio nekih 1.200 m3 istog, ali isto tako koristim i GUANO gnojivo - jako jako jako dobro!

LP!
 

Najnoviji postovi

Na vrh