• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Najam plastenika/staklenika

Matovilka

Novi član
Tu od
3 Lip 2016
Poruka
25
Znate li i što mislite kolika bi bila okvirna cijena najma plastenika ili staklenika? Površine recimo 500 - 800, max. 1000 m2. Stanje i nije bitno, tj. ne očekujem da ću naći plastenik u uporabnom stanju, ali važno da je konstrukcija OK. Lokacija Split i bliža okolica.
Zanima me svako mišljenje i sve što imate reći na ovu temu. :icon_e_smile:

Zahvaljujem!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
do 10% vrijednosti nasada/uroda (godišnje).
nemam pojma kolka bi cifra to ustvari bila, ali i kontitnent i tvoj teren se ne daju uspoređivati...
 

Matovilka

Novi član
Tu od
3 Lip 2016
Poruka
25
zanima te samo cjena ili eventualna lokacija ?

Ne razumim pitanje :D Unajmila bih plastenik/staklenik na rečenoj lokaciji, raspitujem se općenito jer nemam nikakvih informacija.

do 10% vrijednosti nasada/uroda (godišnje).
nemam pojma kolka bi cifra to ustvari bila, ali i kontitnent i tvoj teren se ne daju uspoređivati...

Hvala na odgovoru!
Dalmacija je skuplja? 10% godišnjeg uroda je recimo ok ako je objekt u dobrom stanju... ako nije, pa moram ulagat to mi djeluje puno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
raspitaj se .... Split -Kamen , Ulica . hrvatskih vitezova -Terze .; možda je još aktualno . .
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
ja sam imao u vidu kompletan plastenik, svako tvoje ulaganje mora biti uračunato u tih okvirnih 10%...ako radiš novi najlon na 1000 kvadrata plastenika, nije to mala stavka...:(wait): i da, Dalmacija je skuplja...imaš mogućnost radit cijelu godinu...
 

Matovilka

Novi član
Tu od
3 Lip 2016
Poruka
25
raspitaj se .... Split -Kamen , Ulica . hrvatskih vitezova -Terze .; možda je još aktualno . .

Fala ti, idem odma danas!! :drink:

ja sam imao u vidu kompletan plastenik, svako tvoje ulaganje mora biti uračunato u tih okvirnih 10%...ako radiš novi najlon na 1000 kvadrata plastenika, nije to mala stavka...:(wait): i da, Dalmacija je skuplja...imaš mogućnost radit cijelu godinu...

Da, tako sam mislila...
 

Bozek

Član
Tu od
31 Pro 2018
Poruka
55
Znam da je stari pdf, ali zanima me koja bi bila prihvatljiva cijena za 6 velikih novi plastenika od ukupno 2000 m2, uključujući cisterne, kap na kap, traktor i sve drugo.

Sva ulaganja su izvršena, tako da je samo za počet saditi i zaraditi, tzv ključ u ruke.

Je li 5000kn mjesečno po plasteniku prihvatljivo?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
ako sam dobro shvatio, za 6 plastenika ukupne površine 2000 m2 mjesečni najam iznosi 30 000 kuna?
godišnje 360 000 kuna?
ako ti daješ u najam, moj naklon do poda.
ako uzimaš u najam, ma beži glavom bez obzira...:eek:
 

Bozek

Član
Tu od
31 Pro 2018
Poruka
55
Da, za nas balkanske socijaliste sve bi trebalo biti besplatno, nažalost živimo u kapitalističkom svijetu tako da više nema besplatnih ručkova. :cool:

Mi smo ponudili 100 kn dnevno po plasteniku, što bi bilo 3000kn mjesečno ako je se uključeno i da nema novi ulaganja s naše strane osim rada.

Pristali su na tu cijenu pod uvjetima da moramo potpisati ugovor na 3 godine kao ugovor o "rent-buy" , što znači da nakon 3 godine sve je naše ako ispunimo ugovor. Ako prestanemo plaćati ili zbog nekog razloga moramo se seseliti, izgubimo samo najamninu koju smo platili.

Ti plastenici novi koštaju 50000 kn, uključujući montažu, a mi nemamo te novce, nakon 3 godine platili bi duplo, ali novcem ostvarenim kao dobit od plastenika.

Ako se tijekom te 3 godine možemo dobiti poticaje ili za sredstva iz EU fondova, situacija bi bila još bolja i možda čak i besplatna kako mi socijalisti volimo :ppozdrav:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
kolko mogu zračunat to su 6 metarski plastenici, bez hidroponije, znači radiš na zemlji...
ne shvaćam iz tvog posta tko plaća gnojivo, flance, mulch folije, sistem kap po kap (to se mijenja barem 3 puta godišnje kad se radi smjena kulture)
ako taj dio pada na tvoj teret, pa nema teorije da zaradiš nešto, štoviše, bit ćeš u debelom minusu.
sam imam preko 2000 kvadrata plastenika, pa u kontinentalnom klimatu ne izvučem tu cifru čisto...a prodajem na tržnici svoj proizvod po zadnjoj (maximalnoj) cijeni.

i 6 x 50 000 = 300 000
a 360 000 x 3g = 1 080 000

znači, nećeš preplatit duplo, nego triput i još malo...

a vjetar, a tuča, a biljne boleštine, a štetnici i štetočine, navodnjavanje, zagrijavanje...

jesi li ti uopće ikada probao raditi u plasteniku?

bolje onda odi u banku i potpiši godišnju kamatu 15 posto, opet ti je mnogo manje nego ovo...pa da kod lihvara odeš, manje bi te izišlo...
 

Bozek

Član
Tu od
31 Pro 2018
Poruka
55
Stvarno ne razumijem tvoj mentalitet ili ekonomsko razumijevanje, zar stvarno očekujete da bi nam netko tko je imao velika ulaganja dao te plastenike besplatno da radimo ????

Kao što sam objasnio u svom ranijem postu, nemamo te novce za kupnju plastenika, ali tijekom cijele godine imamo narudžbe od partnera za različite proizvode.

Nakon što izvršimo sva plaćanja troškova, uključujući najam plastenika, ostaje nam 5-7000kn po plasteniku mjesečno, što je ukupno oko 30-40000kn mjesečno, što nije loše s obzirom da od početka nemamo velika ulaganja.

Kako vidim, veliki je problem i rizik ako partner prestane kupovati od nas zbog korona krize ili nekih drugih problema ili konkurencije.............
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,538
Ok, moram malo korigirati svoje brojke, nekako sam ubacio 10 umjesto 6 plastenika u izračun....
zato nije godišnji najam 360 000 nego je 216 000 kuna...opet enormna brojka iz moje ekonomske perspektive, a očito više nego prihvatljiva iz tvoje perspektive.
Premalo podataka o klimatu, proizvodnji i prodaji proizvoda si dao da bi se nešto pametno moglo izroditi ovdje.

Kad čovjek odluči nešto unaprijed, ne razumijem zašto postavlja pitanje na forum.
zato, sretno, samo naprijed!

idem odmah preispitati svoj način proizvodnje u plastenicima, jer očito da nešto ne štima kad ne uspijevam SVAKI božji mjesec staviti 50 komada na stranu.... :oops:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Ček, ček, ček...
Na kojem to planetu 2000 kvadrata plastenika košta 50000 kn?

Ja sam u potrazi za ponudama za plastenik 6x40 (240 kvadrata), pa su ponude od 30-40 tisuća kuna. Gdje je još navodnjavanje i ostalo...
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
616
Pa nije 2000m² nego 330m² za tu cijenu ako se zaključuje po nepotpunim informacijama Bozeka. Što onda izgleda jeftino osim ako nisu šrotex ili ako nisu stvarno 6m širine kao Darijus kaže.

Najprije je autor napisao 50k kn mjesečno za najam svega što je previše, pa onda 3k kn po plasteniku (18k kn?) što je valjda ok ali bez informacija o vrsti plastenika i to je upitno...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa i da je 5000 kn mjesečno nije puno ako iz njega dobiš duplo više zarade. Npr 30do 50000. Ali ako plaćaš 5000 kuna a on ti daje 6500 mjesečno onda je puno. Samo ti izračunaj kolko imaš zaradu na njemu.
 

Bozek

Član
Tu od
31 Pro 2018
Poruka
55
Pa nije 2000m² nego 330m² za tu cijenu ako se zaključuje po nepotpunim informacijama Bozeka. Što onda izgleda jeftino osim ako nisu šrotex ili ako nisu stvarno 6m širine kao Darijus kaže.

Najprije je autor napisao 50k kn mjesečno za najam svega što je previše, pa onda 3k kn po plasteniku (18k kn?) što je valjda ok ali bez informacija o vrsti plastenika i to je upitno...
Završili smo na 20000kn mjesečno za 6 plastenik i pravo na kupnju svih plastenika nakon prve godine

Naš je plan kupiti plastenike od ti novaca zarađenim ove godine, da ne moramo uzimati iz svog džepa, a neke troškove ćemo probati pokrivati sredstvima EU fondova i poicaji
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Ne znamo po kojoj ste računici izračunali takvu dobit.Nikad nije A+B= C
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Izradi sam, to ti je najjeftinije. Ja sam kupio savijač za cijevi za 150e, a cijevi pocinčane i ostale sitnice su najjeftije u dh plastenici, folija pšeno. Moja neka računica za 5.1x20m ispada 5000kn, konstrukcija od 32mm i podkonstrukcija od 28mm. Uskoro napravim jedan post u temi sa računicom i slikama.
Ček, ček, ček...
Na kojem to planetu 2000 kvadrata plastenika košta 50000 kn?

Ja sam u potrazi za ponudama za plastenik 6x40 (240 kvadrata), pa su ponude od 30-40 tisuća kuna. Gdje je još navodnjavanje i ostalo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh