• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Najbolji mali benzin motori ( po vasem misljenju)

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Evo otvaram ovu temu da bi objedinili sva nasa iskustva sa motorima na jednom mjest. Posjedujem kosilicu sa Tecumseh motorom 3.5 hp. Mogu samo reci da motor je jako nezahvalan. Cini mi se kao da ima fabricku gresku. Iz iskustva znam da u tih motora cesto klipnjaca puca
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Meni se svidjaju honde. Fini motori i pouzdani, bar kod mene.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Honda je vrh, mislim na GX serije. No ni Subaru Robin i Kawasaki ne zaostaju. Jedini im je problem cijena i dostupnost dijelova.
Tecumseha ni ja ne volim. Napravili su kao tlačno podmazivanje, a po meni im je to največi problem. Zato i pucaju klipnjače. Na takvim motorima je najbitnija kvaliteta materijala i jednostavnost. To je tajna uspjeha.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kod mene GX 160 vrti pumpu za vodu već devetu godinu, bilo bi zanimljivo vidjeti brojku da ima neki brojač radnih sati, nikad ništa dirano po njemu, samo se poderale 3 turbine u pumpi od pijeska... Zamjena ulja tu i tamo,i to je sve, stvarno zahvalan motor. Isplati se iako je skuplji, za te novce se mogao uzeti puno jači motor, kao "talijanski", a u prospektu je pisalo da se ulje mijenja svakih 5 radnih sati, što bi me izašlo 3 puta dnevno...
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ja volim na te male motore ubaciti onaj kombinovani obrtomjer/brojač sati pa taman imam i uvid kad je vrijeme za servis.
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Kod mene kosilica s Honda motorom iz 1995. godine. Nikad nista dirano. Pali na prvi potez špage. A nakosila seeee.....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
A gdje je tu Lombardini?
Skoro svaka kuća ima neku njegovu licencnu kopiju... :)
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Ima da, upravo zbog licence poznat je na našem području. Globalno baš i nije toliko zastupljen. Posebice benzinci.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Nemoj mi lombardinija spominjat, dizel da, al benzinci, pogotovo onaj najzastupljeniji kod nas, la300, kad ga trebaš ujutro upaliti, on je već noć prije razmišljao kako da te ujutro zaj**e. I njegovo pucanje iz auspuha da ne spominjem.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Niko ne kaže ništ o Austrijskim,Nemačkim i Švicarskim motorima koji pogone kosilice,kultivatore i slično.Kod nas ih nema tako malo a i stari su još uvek jaki na ceni jer kvaliteta ima cenu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nemoj mi lombardinija spominjat, dizel da, al benzinci, pogotovo onaj najzastupljeniji kod nas...

putničara nije isto lamb i srpka kopija .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Niko ne kaže ništ o Austrijskim,Nemačkim i Švicarskim motorima koji pogone kosilice,kultivatore i slično.Kod nas ih nema tako malo a i stari su još uvek jaki na ceni jer kvaliteta ima cenu.

Ja imam jednog sachsa, ali dizela, dovoljno je reći da nakon 64 god još uvijek pali na prvu.
 
Na vrh