• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nametnici na dudovima

PostarLakogSna

Novi član
Tu od
3 Velj 2021
Poruka
11
Pozdrav,
Ima li netko ideju što bi bilo ovo od nametnika i da li su slučajevi povezani?

Na nekima postoji situacija da je stablo prekriveno bijelim slojem od tla prema gore:
IMG_20220827_135109.jpg

Na jednom je pak sljedeća situacija. Po granama je kao sloj paučine u kojima se nalaze neke ličinke koje jedu lišće:

IMG_20220827_135008.jpg


Imate li ideju što je to i čime tretirati? Ja sam obrisao stabla i odrezao grane na kojima je paučina.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Vunaste uši na deblu?
Ekološki ih suzbija nikotin.
Problem je što ih štiti vunica i insekticid ne dopire do njih.

Ako je to što mislim - vunaste uši, ako se ne varam to su štitaste uši.
Postoji insekticid za njih ali ja se više ne sjećam koji i na koji način se aplicira da probije te vunaste zaštite.
Inače znaju navaliti na cvijeće, i vani i pogotovo u sobnom uzgoju jer im paše toplo i niža vlažnost zraka.

Na lišću - možda se vratio dudov svilac - njegove gusjenice su znale obrstiti cijele krošnje u vrijeme zrenja plodova.
Što čekaš, kemiju u ruke, kada se gusjenice začahure i izlegnu leptiri, bude još većega belaja sljedeće godine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh