• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ne zaboravimo stare i nemoćne u ovoj zimi

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dakle svjedoci smo prave zime ...ljute trave i pravog snijega za skijanje .
Ali zaboravimo na stare i nemočne ..hladne male kučice na kraju sela .
Bake koja je uvjek imala 505 s crtom ..za nas .

Vratimo joj sad kad pokraj nje zagrmite svojom mehanizacijom za snijeg .
Pokucajte joj na vrata , topla riječ , friški kruh..slanac .
Otresite joj snijeg s praga , ispušite s prozora .
U tim godinama bole ruke , kosti , artritis .
Pokažite malo ljudskosti , odnsite pepel , donesite drva .

Ako se vi grijete na gumb ne budite bahati i licemjerni .
Bogadstovo je u onome kaj možete dat a ne koliko možete primiti .

Ne zaboravite i na one ptičice s prozorske klupčice ..ne tjerajte ih ..nisu oni došli usrati vaš mramor ...od njihovog promrzlog cvrkuta raste vaše srce .
Dajte im malo hrane ...

Hvala vam u ime svih njih .

P.S. molim popraviti naslov , hvala
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Evo ja ću dati primjer:za ptice objesite staru slaninu ili šunku koja se pokvarila na neko stablo,njima će spasit život,a mi bi ju ionako bacili. Kod mene u bašči svake zime visi neka slanina stara,a do proljeća ostane samo koža tanka kao papir.
I uvijek nam ostaje starog kruha,pa to slobodno bacite pticama,one će pokupit svaku mrvicu i nemojte bit veliki kršćani i mislit da je to bacanje kruha,jer nije nikako.
 
H

Hrvach

Guest
Jako dobro napisano ako si ozbiljno mislil :)
Idemo onda primiti lopate u ruke i na Žumberak čistiti, danas sam baš bio na trgu kad su kretali prema gore. Mi možemo krenut na Budinjak i Stojdragu pa da očistimo do neke bake.. Nadam se samo da ima dobru unuku :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Jako dobro napisano ako si ozbiljno mislil :)
Idemo onda primiti lopate u ruke i na Žumberak čistiti, danas sam baš bio na trgu kad su kretali prema gore. Mi možemo krenut na Budinjak i Stojdragu pa da očistimo do neke bake.. Nadam se samo da ima dobru unuku :D
Sram te bilo! Nema tu nikaj od humanosti, već samo interesi :mrgreen:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Tko god da je hvala mu ali nisam tražio promjenu naslova nego popravak pravopisne greške .


Pravopisnu sam ja popravil a tko je mjenjao naslov neznam,javit če se.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jako dobro napisano ako si ozbiljno mislil :)
Idemo onda primiti lopate u ruke i na Žumberak čistiti, danas sam baš bio na trgu kad su kretali prema gore. Mi možemo krenut na Budinjak i Stojdragu pa da očistimo do neke bake.. Nadam se samo da ima dobru unuku :D
Da bi nekoga usrečili tj. pomogli ne treba potezati 30 km , svak od nas ima u susjedstvu starih i nemočnih..i bolesnih ..i potrebitih naše pažnje .
Zaboravimo na trenutak da je njihov pas pojeo našu koku , da je prije 25 godina njihov unuk dirao vašu mačku dugačkim debelim štapom itd.
No ni Žuberak nije problem ..dapače ..organiziraj ..ono kaj ja mugu je dati sebe na raspolaganje , opremi itd.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
slažem stobom treba pomoći starim ljudima
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Da, zaboravih napomenuti da akciju podržavam svim srcem, ne zato što sam ja "star i bolestan" nego zato što sam human
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Pametnije bi bilo da pomognete ljudima u nevolji ili pticama ili životinjama, a ne da se prepucavate.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Molim VAS da se dalje držite teme,
šta je ili ne puknutome, i koji je njegov možda skriven cilj nije bitno,
tema je uredna nikog ne napad i neprovocira.

Bolje da pogledate oko sebe ne samo u ovim danima već kroz cijelu godinu
da ima ljudi koji nemogu a moraju i nemogu drukčje, a vaših pol sata vremena da pomognete
nekom,može toj osobi olakšat život.
razmislite jednog dana bit čete i sami taj dedek od 70g i pomoč nekog mladog če vam značit više nego
nego išta.

Hvala na razumjevanju.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Svaka čast za temu!!
Evo baš sam danas podnoć probijal jedan zapuh visok oko metar s 565 i onom mojom ralicom, jedna mala uličica u kojoj na kraju živi jedna stara babica...85 joj je čini mi se...no uglavnom probili smo se ja i bratić do nje (bratić je naravno lopatal) :) i bilo joj je baš drago dok smo joj pokucali i upali u kuću na toplo :) a onda digani kolač s orasima i čaj od kamilice...ne mi bilo žal ničega, ni traktora, ni nafte, ni bratića, bitno da smo mi njoj očistili da može sutra po kruh do trgovine.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
ja cijelog života od kako znam za sebe pomažem drugima i nemoćnima i šta sad ? treba li da se ovdje hvalim ili nakon 30 i neke godine života sjetim kako sam human
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ja cijelog života od kako znam za sebe pomažem drugima i nemoćnima i šta sad ? treba li da se ovdje hvalim ili nakon 30 i neke godine života sjetim kako sam human

Svi mi ljudi (ako smo ljudi) čemo pomoći jedni drugima, to je tako i neče se promjeniti:!:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Htio bi malo podsjetiti na ovu temu .
Budimo dostojansveni , budimo ljudi .
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E da,ljudskost u ljudima umire odavno,polako ali sigurno.Sve smo skloniji okrenuni glavu,neki opterečeni vlastitim problemima,a sve više ima onih kojima je besćutnost postala način života prihvaćen kao normalno životno opredjeljenje.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma ima još i malo humanosti ali druge stvari se forsiraju i poneka djela se jednostavno gube u šarenilu ostalih stvari,evo danas sam se sa susjedom penjao po ljestvama jer je trebalo nešto spćkati oko struje a on sam nije mogao a brat mu 200 metara živi dalje,pa recimo staroj susjedi sam danas kod sebe spajao neke stare lance da joj se pas zaveže da ju susjedi ne ganjaju ako koja kokoš nestane,pita susjeda koliko košta lanac,ma ništa ionako bi ga vrijeme pojelo a za sekundarnu sirovinu je mala masa,dođem doma i kaže mi žena da budem u raju završio,baš mi se živo fućka gdje budem poslije ovog života,jednostavno ako mogu pomognem ,samo kad se sjetim izvučenih iz graba,bilo bi jako punoooooooooo,to su te male sitnice koje su nekom smiješne ali opet su neka pomoć
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Nemam kaj prigovoriti, osim kaj vam ne mogu dati zahvale.:icon_cry:
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
pomoć je potrebna starima i mladima,ovisno u kakvim se situacijama nalaze,to mi se mota po glavi već nekoliko dana pa ću podjeliti sa vama primjer jednog mog poznanika.prije mjesec dana sreo sam ga u hodniku kod doktora,da mi se nije javio nebih ga prepoznao,sav nekakav jadan,podignutih ramena,glave uvučene između njih,a moj bože mislim u sebi,sječam ga se kakva je to ljudina bio,jak,pucao od zdravlja.kako smo obojica morali čekati,započeli smo razgovor,čovjek mi se toliko izjadao da mi je bilo čudno zašto mi sve to priča.za vrijeme Juge radio je u jednom trgovačkom društvu,koje je imalo trgovina posvuda,pretvorbom i privatizacijom na hrvatski način društvo se raspalo a ljudi su ostali bez radnih mjesta,pa tako i on.nije imao sreče u pronalasku nekog stabilnog zaposlenja,radio je sve i svašta,večinom na crno bez prijave na neko određeno vrijeme,negdje za plaču a negdje bez plače.situacija se sve više pogoršavala,tako da je to počelo djelovati na obitelj,kad nema novaca ništa nije dobro.obitelj mu se je pomalo al sigurno počela raspadati,da stvar bude gora,roditelji od supruge godinama žive u njemačkoj i mogli su pomoći ali nisu htjeli.na kraju obitelj se raspala.nakon toga je uspio naći posao gdje je bilo sve normalno,prijava,plača na vrijeme itd..al sreča nije potrajala dugo,doživio je kolaps organizma te završio u bolnici,na pretragama mu otkrili tumor na bubregu koji srečom nije bio zločudan,nakon operacije i oporavka gazda mu je na kulturan način uručio radnu knjižicu.zadnje rječi našeg razgovora su mu bile:prijatelju,jednom kad se razboliš zgaze te ko dogorjeli čik.prije nekoliko dana dobio sam vjest da si je taj moj poznanik oduzeo život.

zato ljudi ako imate nekog takvog u svome okruženju i ako ste u mogučnosti na neki način pomoči,nemojte okretati glavu
 
Na vrh