• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nece da upali :)

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Opel kadet 1.4i poluajnspric ilitiga single point injection

Odjednom nece da upali.

Pumpa u rezervoaru radi...kad dam kontakt cuje se ono standardno bzzzz cak od pozadi. Duze verglam pa odvrnem svjecicu ona vlazna znaci dovodi gorivo...
Kablovi, razvodna kapa, i ruka ispod su bili u stvarno losem stanju...al normalno radio tako...danas kupim nove kablove ruku kapu...opet nece...


Nestalo mi vise inspiracije...sta bi moglo biti?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Za početak skini kabel kaj ide na razvodnu kapu pa vidi dali na njemu ima iskra možda ti otišla bobina ili traf kako več tko zove . Razvodni remen dobar ? Dali se razvodni rotor vrti kad anlasaš , evo malo za početak .
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Sad gledao. Iskru ne baca. skinem kabal i svjecicu pa naslonio na blok motora da imam masu verglaj nista. Sad vidjeh jos jednu stvar...svjecicu se bile zamasnile valjda od ulja malo....skinuo poklopac od ajnsprica sa filterom fazduha...nista ne sprica dole u granu ni kap kad se vergla a inace je spricalo...

Znaci stao i ajnspric i transformator....to je njemu negdje neki senzor ili nesto slicno odlucilo malo da bojkotuje red rad i disciplinu...bog to sveti nece moc skontat sad sta je...ima nekakve elektronike pun klinac...a ovdje mi lokalni majstori samo znaju opravit golfa dvojku dizela :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Teško da riknu dvije stvari odjednom ispod trafa imaš neku žicu za masu koja ponekad otpadne daj vidi da nije do te žice .
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Ma nije riknula ni jedna od te dvije stvari 99%

Da je masa otpala sa bobine spricao bi gorivo na dizni. Ovo je nesto do elektronike...jer znam npr kompijuter unutrasnji sto mu dodje ispod suvozacevih nogu kad se iskopcaju kablovi iz kutije on vergla a nece da upali nema sanse.

Nesto je do te elektronike e vrag mu ga znao do cega je...ima sto on nekakvih senzora
 

Najnoviji postovi

Na vrh