• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

nedoumica oko kupnje; Case ili Same ?? - SAME ANTARES 110

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: Case ili Same ??

moram priznati da je same u odnosu na hurlimana puno bolji traktor bez obzira kaj je 17 godina stariji. udobniji je , mjenjači i hidraulika su amerika naspram onima u hurliju.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Re: Case ili Same ??

a obadvojica su ista kuća. Zapravo na glasu i je da je same top model a lambo i hurli kao jeftiniji.

Tu je još i jedna druga stvar, antares je u svoje vrijeme bio top model same-ove proizvodnje a tu se onda stvarno najviše pazilo što se i kako ugrađuje u njega...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Case ili Same ??

moram priznati da je same u odnosu na hurlimana puno bolji traktor bez obzira kaj je 17 godina stariji. udobniji je , mjenjači i hidraulika su amerika naspram onima u hurliju.

A koje modele traktora uspoređuješ?
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Re: Case ili Same ??

Pozdravljam cijenjenog kolegu. Ako ti je Agria bivša firma onda ti je Agraria nova.
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Re: Case ili Same ??

Nazoveš zastupnike, pitaš koje su cijene dijelova za servis (filteri, npr) .... i pitaš koliko je cijena popravka mjenjača dok crkne. Jer obično prvo crkavaju mjenjači...

Budući da si iz Vž.... onda znaš tko je servis za Same. Puščine, s lijeve strane nakon benzinske dok ideš od VŽ u pravcu ČK.

Da sad ne reklamiram moju bivšu tvrtku... ;)

Osim toga, 20 godina stari zapadni traktori mogu biti hrpa problema na 4 kotača.

Pozdravljam cijenjenog kolegu. Ako ti je Agria bivša firma onda ti je Agraria nova.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Re: Case ili Same ??

Ti uspoređuješ traktor sa 4 cilindra i traktor sa 6 cilindra motorom,a ta usporedba ti pada u vodu.
Same nije amerikanac,i neznam baš da traktor star 17godina je udobniji od novoga hurlija xb max
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Re: Case ili Same ??

Ti uspoređuješ traktor sa 4 cilindra i traktor sa 6 cilindra motorom,a ta usporedba ti pada u vodu.
Same nije amerikanac,i neznam baš da traktor star 17godina je udobniji od novoga hurlija xb max

a zasto nebi bio udobniji kad se radio onda taj same je bio vrh vrhova sameove proizvodnje
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: Case ili Same ??

hurliman xb max 100 i antares 110

Nije ti usporedba nikakva..Nema veze razlika u godinama ali ima to kak je koji traktor opremljen jer te stvari olakšavaju rad s traktorom...
Antares je sigurno udobniji i bolji traktor za rad tu se slažem ako uspoređuješ s XB MAX jer je to jedan od najlošije napravljenih traktora...Ali takva usporedba je za djecu osnovne škole..Ak me razmeš....
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: Case ili Same ??

Same nije amerikanac,i neznam baš da traktor star 17godina je udobniji od novoga hurlija xb max[/QUOTE]

nisi probao pa ne znaš :icon_lol:
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: Case ili Same ??

Nije ti usporedba nikakva..Nema veze razlika u godinama ali ima to kak je koji traktor opremljen jer te stvari olakšavaju rad s traktorom...
Antares je sigurno udobniji i bolji traktor za rad tu se slažem ako uspoređuješ s XB MAX jer je to jedan od najlošije napravljenih traktora...Ali takva usporedba je za djecu osnovne škole..Ak me razmeš....

a nemoj sad xb max-a toliko podcjenjivati. mali je, izuzetno brz i okretan. ove godine sam sa njime sijao kukuruz i imam samo riječi hvale kak se ponašao.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Re: Case ili Same ??

Same nije amerikanac,i neznam baš da traktor star 17godina je udobniji od novoga hurlija xb max

nisi probao pa ne znaš :icon_lol:[/QUOTE]


Samu nisam vozio,ali imam doma df-a koji je brat blizanac od hurlija i znam sta taj traktor moze i kako je udobar i sve o njemu,tako da nemozes ni ti usporedivat dva traktora ako neznas razliku
nemoj usporedivat traktor sa 6cil i sa 4cil motorom to nije isto
ko da usporedujes imt 539 i zetora 7340
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: Case ili Same ??

Samu nisam vozio,ali imam doma df-a koji je brat blizanac od hurlija i znam sta taj traktor moze i kako je udobar i sve o njemu,tako da nemozes ni ti usporedivat dva traktora ako neznas razliku
[/QUOTE]

Znam jako dobro razliku s obzirom da sam u 3 tjedna ( toliko ga imam ) sa same-om obradio 100 ha zemlje a hurlija imam 5 godina.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Re: Case ili Same ??

Reci koji traktor ima kakvu opremu,vidim po slikama da hurli nema ništa od opreme.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: Case ili Same ??

Reci koji traktor ima kakvu opremu,vidim po slikama da hurli nema ništa od opreme.

ma gle, uopće nije bitno jer nisam radil usporedbu , već sam izrazil opći dojam na stari traktor iz 1991. godine koji me iznenadil nekim stvarima. ni jedan ni drugi nemaju nikaj posebno od opreme. svaki od njih ima svojih prednosti i nedostataka.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Re: Case ili Same ??

daj još nekih slikica od strojeva,i reci još koju riječ ko se bolje ponaša u istome poslu sa istim strojem,kakva je potrošnja goriva i tako to
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Re: Case ili Same ??

daj još nekih slikica od strojeva,i reci još koju riječ ko se bolje ponaša u istome poslu sa istim strojem,kakva je potrošnja goriva i tako to

nemam baš nekih slika. evo nekih slika
 
N

nikolad

Guest
Re: Case ili Same ??

Smanji slike pa ih stavi

što se tiče ova dva traktora svakako je bolji izbor 5140 jer ima camins motor od 8000 cm3 teži je jači ali problem može biti kod hidrauličnog ventil tz,kocka koji košta oko 5000E ako je on u pitanju.Onaj koji nije imao četvrtu brzinu znači da treba menjati lamele od power shifta a ta izmjena traži nove lagere,gumice,lamele sa pločama,filter hidraulike,ulje jd50 oko 50 litara.Sama je puno nježniji traktor i traži odrođeni pristup u radu sa njm
 

Najnoviji postovi

Na vrh