• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Neregistrovana sredstva za zaštitu bilja.

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Ili mozda u jednoj geografskoj cjelini moze biti zatrovanije povrce i voce nego u drugoj? Mozemo mi tu nagadjati, zakon je jedno, zelje su drugo, mogucnosti su trece... tak i tak se izrazito mnogo poljoprivrednika ne drzi karence pa shodno tome iskreno mislim da se moze spricati s bilo cime...

aha, kak da ne...
tak lupit pa ostat živ nemre svatko...
em nije moralno, em je protuzakonito i sa sobom može povući raznorazne konzekvence, od novčane globe do zabrane daljnje proizvodnje...
kod mene se prvo pogleda karenca, a tek onda spektar djelovanja i ostalo...
 

winzip

Novi član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
13
aha, kak da ne...
tak lupit pa ostat živ nemre svatko...
em nije moralno, em je protuzakonito i sa sobom može povući raznorazne konzekvence, od novčane globe do zabrane daljnje proizvodnje...
kod mene se prvo pogleda karenca, a tek onda spektar djelovanja i ostalo...

Opet ne kuzim zasto se nadjete svi uvrijedjeni... pa nitko nije imenovan, a vas dvadesetak predstavljate izrazito veliku populaciju poljoprivrednika hrvatske pa mozemo tvrditi suprotno... ja gledam po onom sto vidim po svom selu, posebno u krastavcima...
Strava kak ste uvredljivi svi :))
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ma ne vrijeđa se nitko, samo smo svi jako pametni...;)

baš što se krastavaca tiče, švabe ih špricaju noću, danju odmah beru...
a na moje pitanje što je s karencom, odgovor je bio :"To prođe u flašici (dakle u vremenu dok prođu proces kiseljenja i transporta do kupca)"

nakon toga nisam imal više kaj pitat...:madmana:
 

winzip

Novi član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
13
ma ne vrijeđa se nitko, samo smo svi jako pametni...;)

baš što se krastavaca tiče, švabe ih špricaju noću, danju odmah beru...
a na moje pitanje što je s karencom, odgovor je bio :"To prođe u flašici (dakle u vremenu dok prođu proces kiseljenja i transporta do kupca)"

nakon toga nisam imal više kaj pitat...:madmana:

ahahahahahahah ovakvo objasnjenje karence jos nisam cuo... ovo moram zapisati :)))))
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Mislim da se nitko nije uvredio ali ide na živce kad se počnu pisati gluposti koje nemaju veze sa zdravom pameti a ni onaj tko ih piše nezna šta hoće.
 

winzip

Novi član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
13
gledajuci, rekao bi da smo skrenuli s teme :)
Vjerojatno ce se i ti popisi uskladiti s ulaskom u EU
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
gledajuci, rekao bi da smo skrenuli s teme :)
Vjerojatno ce se i ti popisi uskladiti s ulaskom u EU

Ti si pomješao neke stvari ovdje se govori o preparatima koji imaju karencu TRI dana ja sam to smanjio i spomenuo runer koji ima karencu samo jedan dan a cuprablau i nije preparat koji se koristi u ovo vrijeme a i karenca mu je predugačka a kad ti se kaže karenca tri dana to znači 72 sata i bio krastavac ubran ili ne ono je tri dana a ni krastavci se ne prerađuju odmah sa njive. A drugo neznam dali ćeš naći gdje da se preporuča primjena cuprablau u krastavcima.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
gledajuci, rekao bi da smo skrenuli s teme :)
Vjerojatno ce se i ti popisi uskladiti s ulaskom u EU

Ti si pomješao neke stvari ovdje se govori o preparatima koji imaju karencu TRI dana ja sam to smanjio i spomenuo runer koji ima karencu samo jedan dan a cuprablau i nije preparat koji se koristi u ovo vrijeme a i karenca mu je predugačka a kad ti se kaže karenca tri dana to znači 72 sata i bio krastavac ubran ili ne ono je tri dana a ni krastavci se ne prerađuju odmah sa njive. A drugo neznam dali ćeš naći gdje da se preporuča primjena cuprablau u krastavcima već kad si spomenuo.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Kad već spominjete karencu i registraciju kod mene to niko i ne gleda, ja lično pratim koliko god mogu ali nekad se desi da moram da intervenišem.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Kad već spominjete karencu i registraciju kod mene to niko i ne gleda, ja lično pratim koliko god mogu ali nekad se desi da moram da intervenišem.

Poznato mi je.
jednog davnog jutra na Banjalučkoj pijaci na veliko, sjedimo jedan proizvođač iz okoline Laktaša i ja (tek se upoznali) na kavi oko 3 ujutro, čekajući da odšetamo do robe i tako pričamo o zaštiti. U jednom momentu će meni on (u vezi karenci); ...bo te to, ko to gleda? Ja večeras prskam, sutra vozim. Ionako 'oće džabe, ja kad sve saberem mene nema niđe:mrgreen: Ja :?::scratch:confused: mislim u sebi, ajd šta ćeš ja bi po tom na svoje komotno mog'o napisati organic :weedman:
Ja strogo pratim, neko ne prati, na kraju sve ode po iste pare. Ja bar spavam mirno ;)

OT: Kod nas ni Equation nije registrovan za lisnato. Kol'ko znam ide.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Poznato mi je.
jednog davnog jutra na Banjalučkoj pijaci na veliko, U jednom momentu će meni on (u vezi karenci); ...bo te to, ko to gleda? Ja večeras prskam, sutra vozim. Ionako 'oće džabe, ja kad sve saberem mene nema niđe:mrgreen:
Ja strogo pratim, neko ne prati, na kraju sve ode po iste pare. Ja bar spavam mirno ;).

Neke stvari nebi trebalo ni pisat na forumu oni koji ne poštivaju karencu dali oni jedu to povrće koje špricaju dali misle na svoju djecu ili još gore na unuke po meni je to jako žalosno.
 

denisv

Član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
635
Neke stvari nebi trebalo ni pisat na forumu oni koji ne poštivaju karencu dali oni jedu to povrće koje špricaju dali misle na svoju djecu ili još gore na unuke po meni je to jako žalosno.

Žalosno da.
Šta ću ja tu? Sjećam se, prođem pored njegove paprike, gledam onako, šta da sad dovedem sanitarnu? Za svoju robu garantujem 100%, a u slučaju kontrole možda bi nas na cijeloj pijaci ostalo 10% sa ispravnim povrćem. Boga mi onih 90 bi sigurno odgovaralo pred zakonom i eto ti nama prodaje po kojoj cijeni poželimo jer bi se pijaca isčistila od kojekakvog smeća. Al' šta ćeš? Prođeš i šutiš kao da ništa ne znaš.
Kao što rekoh, meni ne pada na pamet da se zaj..bavam sa tim. Moja djeca uđu u plastenik u svako doba, uberu onako sa grane, protrljaju od majicu i jedu. Inače što se tiče paprike ne pamtim kad sam je tretirao pesticidima. (uglavnom biostimulatori i folijarna đubriva ) sa salatom je malo drugačije zbog klime u jesen, al' opet se prati preporuka.
Zato sam i postavio ovaj topic da se zna šta se može, a šta ne. Što se tiče ljudi koje nije priga, njima je svejedno jel' lisnato, plodovito, korjenasto važno je da suzbija određen spektar bolesti i insekata bez obzira na sve pa i na karencu.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
U trci za što većim profitom ljudi svašta rade a ne razmišljaju da to i njihova djeca jedu ili kako sam rekao još gore njihovi unuci zato što barem dvadeset godina više talože otrov u svom tjelu i onda nije ni čudo što se oboljeva od svega i svačega a treba samo malo pažnje i dobre volje.
 

winzip

Novi član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
13
Uglavnom da. Zalosno je da je tak. Neznam koliko ste aktivni na fejzbuk grupama i slicnim, Ali vlada prilicno lose misljenje posebno o povrcarima... Ono sto me najvise smeta je dok vidim da covjek uzgaja papriku i paradajz a kraj kuce ima posebno jedan dio zasadjen za sebe i svoje... Odmah mi je jasno :lol:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja sam povrćar i imam za sebe jedan dio. A zašto? Pa eto volovsko srce rijetko možeš kome prodati, ako ima neku piknicu ne možeš nikako prodati, ako se raspucao i tako to, eto vidiš mene to ne je*e. Ostalo što jedem to i prodajem, samo mi je rajčica sa strane, jer volovsko srce najbolji "paradajz" ikad uzgojen, a tržište ga rijetko traži ;) Od slijedeće godine uvodim istu kulturu na dva puta, da izbjegnem dodatna prskanja. Znači poberem baburu ranu 2 berbe i potamburam ju. Dalje zasadim baburu za jesensku prodaju i to je to. Doduše nastojim uvijek da mi je od zadnjeg prskanja prođe 30 dana do prodaje. To iziskuje pravu gnojidbu a ne neke fič firiće od bakterija, stimulatora, eko fora i pardona :)
Poz
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Paprika se može štititi od svega i svačega a da se ispoštuje karenca jer se paprika bere na petnaest dana samo treba malo dobre volje a krastavac ima vrlo malo preparata sa karencom od 3-4 dana, kod njega ve malo teže ispoštovati karencu ali ako se radi preventivno onda može i on.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ali je krastavac kao i bundeva poprilično žilav, uvijek nekako uskrsne i da plodove ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh