• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nesilice

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Evo i japanska svilena napokon snjela jaje. Ko malo veća prepelica.

Ali od 3 koke 3 jaja danas 😁.

Kad ove 3 mlade krenu još s jajima moći ću prodavati :hahah::hahah::hahah::hahah::hahah::hahah::hahah::hahah:


IMG_20240226_145443.jpg
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Evo japanska mi se raskvocala 🤣...

Jel ju smijem premjestiti u drugo gnijezdo jer se baš raskvocala u gnijezdu gdje sve koke nesu?
IMG_20240229_112847.jpg
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Moras ju nasadit negdje posebno gdje ce imati mir. Ovako ce ti druge kokosi nesti kraj nje pa neces znati koja su koja jaja. Uzmi nekakvu gajbu od voca ili slicno i stavi slame ili sijena, oblikuj gnijezdo i stavi jaja. Onda pusti kvocku da legne. Zapisi datum. Pokraj stavi hrane i vodu. Ima kokosi koje nece lezat nego gdje one hoce. To je druga prica.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Čim sam ju digao izašla je van i ostavila jaja. Mislim da je još pre mlada.

Pokupio sam od ostalih jaja, ostavio 2 njena ako će ovih dana probati za ozbiljno sjesti.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
To je normalno da kokos koja jos nije izvela pilice lose lezi na jajima. Malo bi malo nebi. Stalno se dize ili odustane nakon par dana. Rekli bi ne lezi tvrdo. Od toga nista. Takva samo zafrkava ostale kokosi. Ako ju ostavis sa ostalima vidjetces da ce ju druge tuci. Ima neka caka da ju poklopis sa nekakvom kacom par dana da je u mraku dok cvrsto ne zalegne. Uglavnom ako lezi pa se digne toliko da se jaja ohlade nista od pilica. Stavi joj slobodno 5 velikih jaja jer sumnjam da su njena oplodjena ako nemas malig pjetla.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Neman malog pijetla ali ne smeta nju što ju gazi ovaj veliki 🤣🤣🤣.


Da ju probam zatvoriti u gnijezdo kad opet legne?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Probaj. Dok se ona bude igrala kvocke racunaj koliko bi ti jaja snjela. A sigurno bu se jos jedanput raskvocala ove godine.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Jaja ne prodajem, a imamo ih i ovako i onako dovoljno za osobne potrebe. Njeno igranje kvočke samo znači da ću manje jaja podijeliti ...

Ali da , u komercijalnijem uzgoju mislim da se ne bi isplatilo....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Koji je to model bušilice? PABSP 20 Li C3 ili koji drugi??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
U ovoj temi mene više zanima koji je model jajca ili kokoši nego taj nemazljivi alat :ROFLMAO:
Što jest jest, boja mu je pogođena, gledam neki dan kod kolege Mileta na kaj liči.... mislil sam da je Ajnhel.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
... Što jest jest, boja mu je pogođena, gledam neki dan kod kolege Mileta na kaj liči.... mislil sam da je Ajnhel.
Boja mu je takva da se ne vidi kad nagori...znamo da je to jeftini alat ;)
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Taj je alat nezamjenjiv u pripremi hrane za kokoši. Izmješa da je čudo jedno..

Ja sam pod svoju možda kvočku stavio još jaja. I zatvorio sam ju u gnijezdo. Sad ćemo vidjeti hoće ostati ili sam bacio jaja 😂
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Koji je to model bušilice? PABSP 20 Li C3 ili koji drugi??
A puno me pitaš, poslikam ti sutra, sad sam na poslu

Uspio sam na slici zumirati koji je model
Screenshot_20240301_202447_Gallery.jpg
Taj je alat nezamjenjiv u pripremi hrane za kokoši. Izmješa da je čudo jedno
Ugodno me iznenadilo
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Ekipa ubiše me vrapci. Pojedu mi više šrota nego kokoši. Kako da ih se riješim?

Ajde da pojedu malo. Ali sleti se jato 50+ vrabaca i potamani pola hranilice ..
 

Najnoviji postovi

Na vrh