• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Neško

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Pa zbog vazduha sam i radio.
Kaa otvorim vrata vuče izvanredno, a kad zavtorim ne. Zato sam to i radio da bi dobio taj sviježi vazduh koji ovako dolazi na vrata.
U svakom clučaju već se može roštiljati i peći sač. Pa ako Bog da proba u subotu.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Neško, ne mora sve biti novo. Pronađi negdje nekakav lim koji je još upotrebljiv, ili ukradi prometni znak:supris:. Moj otac ima sindrom hrčka, pa sve sakuplja i ništa ne baca. A opet, puno puta smo iskoristili taj sekundarni materijal za koješta..

Za sad će raditi sve, kao što kažeš, a kasnije možda dobiješ ideju kad bude više para.. Nisi vezan rokovima..

LP:D
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Upravo tako.
Samo polako i sve će biti u redu siguran sam.
Vidim i ti voliš da majstorišeš, gledao sam slike sa tvog profila i vidim da fino radiš, što mi je baš drago.
Upravo radi ovakvih stvari mislim da je ovaj forum odlična stvar, da razmjeniš iskustva sa ljudima koji se donekle razumiju u neke stvari i samim tim olakšaš sebi na određeni način.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Upravo tako.
Samo polako i sve će biti u redu siguran sam.
Vidim i ti voliš da majstorišeš, gledao sam slike sa tvog profila i vidim da fino radiš, što mi je baš drago.
Upravo radi ovakvih stvari mislim da je ovaj forum odlična stvar, da razmjeniš iskustva sa ljudima koji se donekle razumiju u neke stvari i samim tim olakšaš sebi na određeni način.

Upravo tako!
Baš sam danas promijenio ležaj na jeftinoj kutnoj brusilici, a još trebam improvizirati prekidač. Pala mi je kajlica u nepovrat, pa sam izradio novu. Ispuhalo se sav ručni alat od prašine i procijenilo stanje kvalitete plus još sitnica da prođe dan..
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Kod mene na staroj isto nije radio prekidač pa sam stavio onaj od "lampe" na kabal ali je poasno jer se može sam upaliti prilikom spuštanja i sli.
Ako nemožeš da nađeš orginalni, ili neki da ga "uklopiš", probaj sa onim malim prekidačima koji se mogu naći na nekim kvarcnim grijalicama. Nov je veoma povoljan, a i polovnih imaš na raznim spravicama (usisivač, grijalica, isl.)
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Kod mene na staroj isto nije radio prekidač pa sam stavio onaj od "lampe" na kabal ali je poasno jer se može sam upaliti prilikom spuštanja i sli.
Ako nemožeš da nađeš orginalni, ili neki da ga "uklopiš", probaj sa onim malim prekidačima koji se mogu naći na nekim kvarcnim grijalicama. Nov je veoma povoljan, a i polovnih imaš na raznim spravicama (usisivač, grijalica, isl.)

Čitamo si misli..:rolfer:
S napajanja računala je i vrlo praktičan..:idea:
Još izraditi kućište..
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Nisam električar, ali vidi na snagu tog od napajanja.
Evo jedna ideja za tebe jer vidim da voliš da se zanimaš.
Od starog (ispravnog) napajanja vrlo lako možeš da napraviš ispravljač uz pomoć koga možeš da pečeš jagnje ili prase na motor od brisača.
Imaš tamo šemu na napajanju, malo prouči uzmeš dvije žice i radi kao sat.
Ja sam već našao napajanje, napravio kutiju od laminata i biće spravica kao grom.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Nisam električar, ali vidi na snagu tog od napajanja.
Evo jedna ideja za tebe jer vidim da voliš da se zanimaš.
Od starog (ispravnog) napajanja vrlo lako možeš da napraviš ispravljač uz pomoć koga možeš da pečeš jagnje ili prase na motor od brisača.
Imaš tamo šemu na napajanju, malo prouči uzmeš dvije žice i radi kao sat.
Ja sam već našao napajanje, napravio kutiju od laminata i biće spravica kao grom.

Snaga nije bitna, prekidač radi na mrežni napon 220/10A.
Snaga je bitna za ovaj ispravljač za koji govoriš. Moram ti poslikati što je stari smislio: Motor od vešmašine, vezan remenicom na getribu od tomos kolibrija 3 brzine, vrti tri ražnja simultano. Trebala mu je čitava zima da potrefi omjere..:rolfer:
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Moj ražanj imaš negdje na ovom mom profilu.
Znam taj sistem sa motorom od mašine, ali poslikaj pa postavi, nikad viška ideja.
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Hvala na slikama.
Motor je dobro uklopljen, mada je sigurno uloženo dosta truda da se sve to upasuje i uštimuje.

Roštilj mi se baš sviđa, samo bi ja stavio još neke noge, da se ne moraju podbacivati ove cigle.
Da li su i ram i ručke od inoxa ili je ram od običnih L profila?
Ja ću ako budem pravio praviti okrugli, da ga mogu koristiti i na ognjištu, i da mogu da ga stavim u felgu kada roštiljam napolju.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Ma bez veze je komplicirao stvar, a kao što kažeš komplicirano je do bola..:roll:

Samo rešetke su od inoxa. Nogice su dobra ideja, makar rijetko kad išta drugo pečemo osim roštilja. S ciglama je vatra bolja i duže traje. Ako je kvalitetan ugljen možeš ispeći do 4 kg mesa i kruh bez problema..:gitarist:
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Koju elektrodu si koristio kad si vario inox za metal?
To je odlična ideja. Znači samo nađem inox žicu i to je to.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Koju elektrodu si koristio kad si vario inox za metal?
To je odlična ideja. Znači samo nađem inox žicu i to je to.

Majstor je radio, pa ne znam. Mislim da je netko u jednom postu prije spomenuo CO2..
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Evo kako sam ja napravio zadnji naletni utovarivač. Još nije završen, fali još malo ojačanja i finalne obrade, par detalja i to je to, ali ipak mašina funkcioniše odlično.
Već sam probao tovariti pjesak i nema nikakvih problema, i ako još ništa nisam povario samo je pikovano.
Evo par slika:



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
odlično zamišljeno a i funkcijalno.......svaka čast........koliko diže visoko.:drinkers:
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Diže više od 2,5m.
Juče sam malo prepravio kačenje na traktor, pa je sada mnogo bolje.
Samo sam trebao napraviti malo kraću, znači da je bliža traktoru ali dobro biće to i ovako u redu. Juče sam probao u mo9krom pijesku i diže bez problema punu kašiku, ali ćuu morati da doradim malo onu bravicu jer nisam uspio da izvučem osigurač kad je tako veliki teret, moraće ići neka poluga neće moći direkto da se vuče osigurač.
Danas popodne planiram da odradim par stvari pa ako Bog da biće slika.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
stvarno predugačko izgleda, ali sistem otvaranja-zatvarenja izgleda odlično!
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Evo konačno sam juče ofarbao i skoro završio kašiku, ostalo je još samo da ibušim bolcne za osigurače i to je to. Sve u svemu zadovoljan sam, možda sam trebao da ga malo više primaknem traktoru ali šta je tu je.
Nadam se da nije mizeran i da se neće brzo slomiti, ali eto vidjeti ćemo.
Evo par slika kako to sada izgleda.




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

Najnoviji postovi

Na vrh