• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Neško

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
A zar nije jednostavnije staviti na zemlju, iza kulivatora L profil i sa njegovig krajeva potezati dvije šine na zadnje ćoškove kultivatora, ali tako da veza do L progila bude kruta a na ćoškovima kultivatora da bude Baglama, znači samo gore dole.
Tako bi mogao kada mi ovaj ravljač ne treba da ga preklopim na kultivator a kada treba samo ga spustim pozadi.
Profil se vidi na prvoj slici sa desne strane.
 
B

BAGERISTA

Guest
Stavi sam ti sliku,,,pa si poglej....................:partyman::partyman:
malo si bržći od mene,,,,,,,,,,

Idem piturivat,,,,vidimo se,,,,na refule(prekide):lol::lol::lol:
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Ideja ti je dobra ali treba vidjeti šta bi se desilo kada bi se smanjilo rastojanje između profila i tla, tada bi španeri dobili luft.
Ako Bog da večeras ću da krenem sa izradom pa dokle stignem, jer sam zakazao neku feštu, roštilji gemišt i te stvari, pa vidjeti ćemo šta će da se desi.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ajd malo mozak na pašu,,,i uživaj....u:partyman::partyman::drinkers:s društvom,,,,vidit češ dobit češ,...
24186sp.gif
 
A

Armin_

Guest
odlicna ideja za radno svjelo(trebao bi i ja sebi uraditi jedano :scratch). a ako bi mogao staviti jos slika kada i kako si stavljao radio u kabinu.. :D :D
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Armine izvini ali nisam prije vidio poruku a vidimm da si već odradio muziku.
Nisam bio na forumu za vikend i još jednom izvini.
Ako budeš radio svijetla, obrati pažnju na par sitnica.
Prvo obavezno stavi keramičko grlo, drugo nemoj da stavljaš sijalicu jaču od 20w jer stvarno nije potrebna.
Pazi koliko će ti biti "duboka" cijev ako budeš želio da montiraš na kabino jer ti žica koja dođe uz grlo mora proći i kroz vijev i kroz konstrukciju kabine, a ona nije baš dovoljno dugačka.
Obavezno stavi crveni silikon "hermetiku" jer obični odmah otpukne.
Ja sam i ovo zadnje radno svijetlo pravio na taj princip, s tim što sam njega radio tako da mogu da ga rotiram u sve strane. pa pogledaj
Ponovo naglašavam ideja je savoriseva, a svijetla su odlična.

Evo još slika krova ali sa zakašnjenjem:


Uploaded with

Uploaded with ImageShack.usImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Kutiju za alat, sam prije bio pričvrstio za kabinu, ali kada sam skinuo kabinu trebala mi je ta kutija pa sam je montirao na traktor.
Našao sam sve nosač od akumulatora, stari, koji sam već bio skinuo.
Dobro se uklopilo i ima funkciju. Mislim da je neću morati ni skidati kada budem ponovo stavljao kabinu, jer ne bi trebalo da smeta.



Uploaded with ImageShack.us
 
B

BAGERISTA

Guest
Odlično,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,jesi stavija gore bez kabine,,,pa zašto je skidaš,,stavljaš,,,samo za registraciju,,ili..
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Skinuo sam je jer mi je dosta lakše bez nje u voćnjaku. Mogu dosta bolje da prićem voćki a da ne "gulim" grane sa kabinom. Ovako malo izbacim kultivator u desnu stranu, sagnem glavu i pičimovako, a još ne prskam sa mojim traktorom tako da mi i ne treba nešto posebno.
Naravno na jesen je stavljam ponovo, a i da mi zatreba montiram je za manje od sat vremena.
 
B

BAGERISTA

Guest
Puno je komotnije bez,,nje pogotovo oko vočki,,,i ko ima ulike(masline),,,,za obradu,,,do samog debla....

A nije komplicirana,,,da se je smontirat dosta brzo,,,,,samo se naprave đekovi za struju,,,i eto,,imaš je tik tak složenu..
 
A

Armin_

Guest
Armine izvini ali nisam prije vidio poruku a vidimm da si već odradio muziku.
Nisam bio na forumu za vikend i još jednom izvini.
Ako budeš radio svijetla, obrati pažnju na par sitnica.
Prvo obavezno stavi keramičko grlo, drugo nemoj da stavljaš sijalicu jaču od 20w jer stvarno nije potrebna.
Pazi koliko će ti biti "duboka" cijev ako budeš želio da montiraš na kabino jer ti žica koja dođe uz grlo mora proći i kroz vijev i kroz konstrukciju kabine, a ona nije baš dovoljno dugačka.
Obavezno stavi crveni silikon "hermetiku" jer obični odmah otpukne.
Ja sam i ovo zadnje radno svijetlo pravio na taj princip, s tim što sam njega radio tako da mogu da ga rotiram u sve strane. pa pogledaj
Ponovo naglašavam ideja je savoriseva, a svijetla su odlična.

Evo još slika krova ali sa zakašnjenjem:

.
.
.
.

kolega bas ti hvala.. ali kao sto vidis uradio sam i za sada sam zadovoljan. samo jos nisam ugradio opaljač, a to mi je sljedece u planu.. i jos cu staviti par lampica unutra da izgleda ljepse.. a za radno svjetlo.. uradio sam nekako drugacije.. kada budem imao vremena poslikat cu..
jos jednom HVALA. !!
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Armine,
Što se tiče upaljača obrati pažnju na dubinu upaljača, jer ako staviš neki plići ispadat će ti iz njega šta god ubaciš.
Probao sam zato ti to govorim, prvo nađi dublji upaljač. :eek:
 
B

BAGERISTA

Guest
Imaš za kupit u elektronik shopu,,,,i imaju i osvijetlenje i poklopac,,,čini mi se da dođe oko 50kn,,,,,i jako dobro su napravljeni,,,nije fuš,,...
Obavezno uzmi normalni duboki,,,i pazi da nije blizu čega,,,i žice odmakni obavezno,,,jer grije dosta..
 
A

Armin_

Guest
pa mislio sam nabaviti kao u auta, a nisam znao da ima dublji ili plici..a sto se tice postavljanja mislio sam postaviti kao kod tebe.. i jos trazim taj cuveni upaljac.. pa da ga postavim..:D :D
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Evo jedne slike od prošle godine.
Ubrali smo oko 120 m3 drva. Sa izvlačenjem nisam imao nekih većih problema, mada je bilo dosta zajebancija, ali sve u svemo dobo je prošlo.
Ove godine neću raditi ovako kampanjski kao prošle, nego ću ako Bog da odićem našegam i dovezem traktor drva, a ne kao lani prvo sve ušegao, pa prečistio izbacio, pa onda voženje 10 dana.
Inače drva su bila udaljena od asvaltnog puta oko 2km i to prilično gadnog puta.


Uploaded with ImageShack.us
 
B

BAGERISTA

Guest
Ljepo se napotezali vanka,,,,,,,,,,,,...a vidim bilo sve dobro drvo..
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
jesam.... šumarija maknula kaj je mislila, i sad daju linije da se počiste, dobra drva su ostala, ali teren je za nogu isčašit ko rođen... i nigdje hladaaaa :madmana:

dsc04410gq.jpg


dsc04411h.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
E ovo je za polomit sebe i sve skim ideš unutra..:shock::shock::shock:
 

Najnoviji postovi

Na vrh