• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Neško

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
tu su dva načina, ove otpatke vitlom vuč dolje pa obrađivat, ili na licu mjesta rezat u trupiče i bacat dolje u jamu di će se tovarit...

zanimljivo, ha? :)
 
B

BAGERISTA

Guest
Vijeruj mi da je.................:supris::supris:,neznaš koji je gori...
Očeš posudit vitlo,,za ovo,,,jer nema smisla na ruke,,,se ubit.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
nešto je bratić pričal da bi mogal od njegovog susjeda dobit vitlo na korištnje...
budemo vidili...
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Ja sam sve ručno zbacivao na ove gomile, kao što se vidi i odavde sam izvozio po 5m na fergi. 3 spora a negdje i prva brza i gas.
Ali kod mene je problem strane i kamenjar. Kada se izvozi po suvom ide ono ali gume uništavam. Sve je tvrdina i ide on solidno ali zato kamen rasiječe gumu što kažeš keks.
ko ima mnogo drva isplati se to vitlo, ali kod mene to niko na koristi.
Sve je kamen i nema te dionice po kojoj bi se mogao vući trupac a da ne zapne za kamen svako 0,5mm.
Zato dobar čekić od jedno 10kg, tj. "malj" i polako probiješ put i pičiš pomalo.
Ako se odlučim da berem i ove godine drugačije ću, ali cijena im je kod nas minimalna 1m3 je koštao 25 EUR. I da naglasinm da je ovo sve moja šuma, a ne državno. Dok platiš gorivo, rad, slomiješ mašine mala je to vajda, ali eto opetse vazda nešto radi.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Vijeruj mi da je.................:supris::supris:,neznaš koji je gori...
Postoji i treća verzija. Cijena prava sitnica :weedman:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=7t3_Jb25AmE&feature=related[/YT]
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
bio prošle godine u kamenjaru, vitlo je svako malo stajalo jer smo morali zabacivat drva preko, i oko kamena...

a pola zbacao i snosio na ruke, zdrav je to fitnes :)

ma malac je idealan za provlačit se kroz takve krajeve, jedva čekam da ga upregnem! proučio sam teren, imam dvije strme uzbrdice, a nisu ravne nego je S zavoj, bit će zanimljivo izač sa punom prikolicom iz onog kanala...
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
To je zeznuto. Kada možeš da razviješ brzinu i kada nema krivina strane se i pređu nekako ali krivine motanje, pa prikolica zapne, ama to ne zna koga to nije gonilo. A kad stane nema polaženje tako lako.

Čiko ideja ti je odklična. Samo da je IMT bio bi još bolji.
 
B

BAGERISTA

Guest
Daj ga ovamo,,,,da mu napišemo na haubu IMT....:mrgreen::mrgreen:
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Sad već ima šansu da bude IMT.
Još treba da ima barem jednu inprovizaciju na sebi.
Jer nema ni jedan IMT da mu gazda nije nešto prepravljao iza fabrike.
 
B

BAGERISTA

Guest
Daj ga nama u ruke,,,,,,,,,i njega čemo doradit..:weedman::weedman:vidiš da smo spaljeni svi ....:mrgreen::mrgreen:
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Juče popodne sam prefarbao plugove.
Novi plug Batuje voćarski sada izgleda kao nov.
Razradio sam šarafe, prečistio i prešao sa crvenom temeljnom bojom, na uljanoj bazi.
Koja je fabrička boja Batuje plugova?
Koliko sam ja uspio da vidim radi se o plavo-zelenoj, boji.
 
B

BAGERISTA

Guest
Neznam koja je boja njegova original,,mislim da je zelena ali nisam siguran,:scratch:scratch,,ali na fergiju šta god kopčaš,,,izgleda ljepo,,,,u crvenoj boji.,,....

Ajd stavi sliku kad stigneš..:supz::supz:
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Nisam još sve smontirao.
Mada uvjek se može obojiti u drugu boju.
Inače sve mi je u toj crvenoj temeljnoj, osim prikolice koja je siva, iz razloga što se nekako najllakše radi sa njom, a i na metalu je dobro postojana.
Sada obavezno koristim boju na uljanoj (ne nitro) bazi iz razloga što je sigurno par puta bolja i kcvalitetnija od nitro boja.
To sam se sam uvjerio.
Sliku sada nemam ali biće.
 
A

Armin_

Guest
vrse se neki radovi, to mi je drago cuti, postavi nam kakvih slika da vidimo kako napeduje...

za sve ovo je BAGERISTA kriv!!! ;)
 
B

BAGERISTA

Guest
vrse se neki radovi, to mi je drago cuti, postavi nam kakvih slika da vidimo kako napeduje...

za sve ovo je BAGERISTA kriv!!! ;)
Ki bi bija da nisam ja kriv,,,,,,,,,,,,,,,,,,,(BAGER VIROZA):lol::lol::lol:
 
A

Armin_

Guest
Ki bi bija da nisam ja kriv,,,,,,,,,,,,,,,,,,,(BAGER VIROZA):lol::lol::lol:

pa kako neces biti kriv??? kada covjek pogleda sta si sve radio.. i kako to lijepo izgleda.. odmah se i nama svima nesto renovira!!! :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh