• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Neško

B

BAGERISTA

Guest
Nači ipak neka pametna od mene...:mrgreen::mrgreen:,,,ajde,,barem če se još koji zapušteni stroj renovirat...:supz::supz:
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Nisam bio na forumu za vikend, subotu sam sređivao voćnjak šljiva 0,2ha. Radila je freza IMT 506 tako da u nedelju nisam bio ni za šta. Suša i tvrdo a ko zna šta je popularna "agrija" zna o čemu pričam.
Dva dunuma sam prešao dva puta, a nakon toga sam prijatelju izvlačio grane traktorom iz šljive.
Evo slika mojih novih, a starih plugova.Ofarbano crvenom temeljnom, a prije toga dobro oprabno, očišćeno četkom i šmirgl papirom.
Razradio sam šarafe, podmazao, e sada samo čekaju da se počne orati. Mada kakva je suša to je katastrofa, ni trave nema.



Uploaded with ImageShack.us
 
B

BAGERISTA

Guest
Plugi super izgledaju,,,,,,lipo san reka da na stroju ako je uredan nisu bitne godine,,,,:prayer::prayer:a oven tvojen ne fali niš,,,čak što više daj mui još jedno špricanje s bojom i trajat če godinama...:supz:
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Evo još slika.
Mislim da će fino da radi, mada nisam još probao.
Nema lufta, nije nigdje kriv koliko se vidi.
A kupio sam ga na blef, jer sam ga našao u oglasima i naručio, kolega mi ga je dovezao, da ga nisam ni vidio.
Sve u svemu zadovoljan sam pa vidjeti ćemo šta će da bude.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

[
 
B

BAGERISTA

Guest
Nemoj se ljutit,,,,ali ovdje fali pola lemeša,,,,,i glavne grede,,(daske),,ili kako ga ko zove plaz..
nači sa strane di je vareno ovo,,,,,,fali,,,,to če se sve posavijat u oranju,,,,špic,,,,,stavim ti sliku kako bi trebalo bit ako očeš...
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Šta se imam ljutiti.
Naravno stavi ako možeš, ja sam i rekao da ne znam puno o plugovima.
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Bagerista i kod mene na slavoncima je bilo tako, ali ja sam mislio da treba ovako da bude jer su pvo Batuje Slovenija. I kod mene su raonici imali ojačanje, ovo L ali na ove plugove jednostavno ono ne može doći nikako. Ako može molim te da mi kažeš kako?
 
B

BAGERISTA

Guest
Neznam možda griješim,,oko ovog,,,znam kako delaju na mom jer imam sve na isti kalup,,,pa svugdje lemeš prelazi preko,.....

I na mojima je ovo ojačanje koje ima daska..iza,,ako si na to mislija,,,a ako misliš na lemeše,,,onda je pitanje,,,zašto je ovako otvoren sa strane,,pa neče orat ljepo,,,(kažem možda jer vidim prvi put)tako..

Ovdje na slici još nema lemeša gore,,, i vidiš da je zub,,,,sad neznam kod tebe,,dali je lemeš,,isto kad skineš mora bit zub,,,ali i sa strane



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Znam šta hoćeš da mi kažeš skidao sam raonik i gledao, a vidi se i kada prevrneš plug
nema tog zuba za ojačanje jednostavno. Jedino se može sa dojnje strane na raonik navariti komad fedre plate tako da upre u pvaj nosač i time prilikom zapinjanja raonika preuzme dio opterećenja i možda bi smanjilo šansu da se iskrivi.
 
B

BAGERISTA

Guest
Upravo to sam htio reč.....
Možda nebi bilo loše to napravit..:pmada probaj i ovakjop,,,,samo postoji mogučnost da se savije,,ili još gore i popuca..
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Evo šta sam zimus napravio na prikolici.
Inače prikolica je, kada sam je kupio, bila skoro pa nikakva, iskrivljena, kipa nije radila nije imala zadnje stranice i sl. Malo sam je izvario, popravio kipu i sada je dobra za moje potrebe. Nisam htio da je nešto pretjerano sređujem, jer svakako ide u drva ili vozim kamen iz voćnjaka.
Na zadnjoj stranici sam napravio ove nosače. Kada vozim dvra u njih zabodem dva stuba i onda šarafom i leptir maticom pričvrstim ih za dno stranice ( kroz ove rupe). Kada vozim kamen ili pjesak stoje mi ovako, a u voćnjaku u berbi ili u nekom drugom poslu služe mi sa penjanje na traktor, kao stepenica.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us

Na prednjem dijelu sam napravo ovaj nosač, ali tako da se može skidati i stavljati, jer u drvima je odlična stvar, a u voćnjaku smeta, jer zapinju grane, tako da sam to nekako ovako skrpio, od nekih podupirača od ploče.



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Ma bitno je da je funkcionalno..........i da dela,,,,,a i vidim ima si ti oko nje posla...:supris::supris:
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Nastavak sam stavio samo naprijed.
Sa strane nisam stavljao ništa, nastavak je samo naprijed.
Prikolica je bila katastrofa i sada da se radi bilo bi masu posla, prvo kipuje samo pozadi, a drugo stranice bočne su joj zavarene, tako da se može otvoriti samo zadnja stranica.
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Noćas burna noć.
Čitavu noć sam proveo u voćnjaku ložio vatre, bilo je jako hladno a višnja tek počela da otvara cvijetove, taman za prvo prskanje.
 
B

BAGERISTA

Guest
Nači bila radna noč........:roll::roll:
Jesi uspija šta.:scratch:scratch
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
mislim da će rezultate znat kasnije...
koje katastrofa prolječe...
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Baš tako.
Već sam imao jedan koban led od -7, gdje je sigurno nastradala polovina zatvorenih pupoljaka, a sada -3 u fazi 1/3 otvorenih cvijetova.
Danas vršim prvu zaštitu u cvijetu, možda bi trebao sačekati još koji dan ali zbog najavljenih kiša, a i praznika ne smijem se usuditi da čekam, jer ako se prognoze ispune i kiša bude padala veći dio perioda cvjetanje, voćnjak mora biti poprskan ranije pa šta god bude.
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Ekipa, pozdarav .

Planiram da kupim motornu testeru pa me interesuje vaše iskustvo i da mi date neku preporuku.
Inače planiram da je koristim pretežno za vlastite potrebe, znači nekih 15 m3 godišnje, ali i da mogu da urežem nešto i za prodati ako bude pootrebe.

Malo sam gledao cijene, raspitivao se i vjerovatno ću uzeti Stihl 290 ms, šta mislite o toj mašini.
 

Najnoviji postovi

Na vrh