• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nestao pašnjak s ARKOD-a

IVANCIN

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
151
Pašnjak površine 50 ha nemogu naći na arkodu.
Onda sam otišao na Cres i Krk tražit pašnjake, ni tamo nema ni jednog pašnjaka.
Po broju ID od ARKOD-a sam pronašao svoj pašnjak koji je isto ucrtan, samo mu je sada upisana površina 29ha.
Pašnjaci koji su meni nestali sa ARKOD-a su registrirani kao krški pašnjak, ostali su mi na broju.

Zna ko što se događa?

hvala
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
nisam tog faha, al sjećam se sa predavanja o poticajima da su livade i pašnjaci pretvoreni u nešto (ili jedno ili drugo), i još jedna stvar...pašnjaci tj. livade se moraju jednom godišnje održavati (čitaj pokositi, zmalčirati ili tak nekaj) ili se brišu iz evidencije...
 

IVANCIN

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
151
nisam tog faha, al sjećam se sa predavanja o poticajima da su livade i pašnjaci pretvoreni u nešto (ili jedno ili drugo), i još jedna stvar...pašnjaci tj. livade se moraju jednom godišnje održavati (čitaj pokositi, zmalčirati ili tak nekaj) ili se brišu iz evidencije...

Imam ja 25 krava na njima.
Više me brine što je 50ha postalo 29ha .
 

IVANCIN

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
151
Meni je bilo sumnjivo što mi je za većinu parcela promijenjena površina za +-0.03 do +-0.05 ha po arkodu ali ovo što ste napisali je velika razlika od prijašnje površine. Ovo bi mogo biti razlog
http://www.apprrr.hr/zapocinje-proc...em-novih-digitalnih-ortofoto-karata--490.aspx

Pašnjak je u parceli od 200 i nešto ha.
Krave sve pasu samo se za 65 h na dvije pozicije traži poticaj.
I oba pašnjaka su upisani kao kršni,
Ioba smanjili površinu za točno 40 %

Ostali pašnjaci su upisani kao pašnjak, to nije niko dirao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh