• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nevolja sa -Double click

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Želim samo upozoriti na virus (ali nije baš virus) double click. Ja kad se prijavim i odgovaram na neke postove mnogo puta mi se desi, da ovaj tako zvani double click hoče da uđe u moj komp ali imam program koji mu to spriječi. Ako mu dozvolim da uđe onda on otvara stranice jednu na drugu- pravi nevolju. To mi se dešava samo na ovom forumu, pa mislim da trebate upravnici malo obratiti pažnju. Ovo sam napisao dobrom namjerom da se sredi, a ne da nešto kritiziram.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
U ovoj priliki još imam nešto, naime ne radi mi avtomatsko prijavljivanje pa se moram uvijek ručno prijavit. U drugim forumima mi radi a ovdje neče :?:
Ako može i to da se sredi :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Marko355 kaže:
Meni sve normalno radi...nemam problema, radi mi i autologiranje, nema mi virusa...blago meni :D
a mozda ga samo nisi video :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Za sad nema virusa kod mene!

@savo, jučer mi je virus pobegao iz tovilišta, mora da sad ovde radi probleme! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,916
firemanpeter kaže:
Želim samo upozoriti na virus (ali nije baš virus) double click. Ja kad se prijavim i odgovaram na neke postove mnogo puta mi se desi, da ovaj tako zvani double click hoče da uđe u moj komp ali imam program koji mu to spriječi. Ako mu dozvolim da uđe onda on otvara stranice jednu na drugu- pravi nevolju. To mi se dešava samo na ovom forumu, pa mislim da trebate upravnici malo obratiti pažnju. Ovo sam napisao dobrom namjerom da se sredi, a ne da nešto kritiziram.

Mislim da ti imaš virus na svom kompu, testirano na 4 različite lokacije i sve radi kako treba bez ikakvih virusa i bakterija, uključujući i automatsko/trajno logiranje.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
savoris kaže:
Marko355 kaže:
Meni sve normalno radi...nemam problema, radi mi i autologiranje, nema mi virusa...blago meni :D
a mozda ga samo nisi video :mrgreen:


Neznam, imam Nod 32 antivirus, kupljeni, i zasad mi dobro radi...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Marko355 kaže:
savoris kaže:
Marko355 kaže:
Meni sve normalno radi...nemam problema, radi mi i autologiranje, nema mi virusa...blago meni :D
a mozda ga samo nisi video :mrgreen:


Neznam, imam Nod 32 antivirus, kupljeni, i zasad mi dobro radi...

Imam NOD32 već cca4 godine i radi perfektno. Ne može njemu ništ izmaknut
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
485
Imam NOD32 već cca4 godine i radi perfektno. Ne može njemu ništ izmaknut

Nema takvog da mu ne moze izmaknuti , imam i ja NOD32 vec dugo , i jedan je najboljih sto se tice ulozenog i dobivenog. Relativno dobra detekcija uz malo opterecenje procesora , i nadogradnja friskim definicijama svaki cas.


Reklame o uspjesnosti su jedno a stvarnost drugo. Kad si das par dana vremena i sastavis fino komp za testiranje- goli win sa driverima i antivirusom onda ispadne 80 posto detekcija- par posto gore dole ovisno o antivirusu.

Jest jedan od najboljih ali skoto tri stotine virusa koje propusta iz specijalnog paketa kojim je testirano malo zabrine :(
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
rudamaca kaže:
Imam NOD32 već cca4 godine i radi perfektno. Ne može njemu ništ izmaknut

Nema takvog da mu ne moze izmaknuti , imam i ja NOD32 vec dugo , i jedan je najboljih sto se tice ulozenog i dobivenog. Relativno dobra detekcija uz malo opterecenje procesora , i nadogradnja friskim definicijama svaki cas.


Reklame o uspjesnosti su jedno a stvarnost drugo. Kad si das par dana vremena i sastavis fino komp za testiranje- goli win sa driverima i antivirusom onda ispadne 80 posto detekcija- par posto gore dole ovisno o antivirusu.

Jest jedan od najboljih ali skoto tri stotine virusa koje propusta iz specijalnog paketa kojim je testirano malo zabrine :(

Moj svaki dan se sam "nadograđuje", meni se samo pojavi prozorčič da ga je "nadogradio"
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
485
Ma nadogradjuje se sam dnevno , nekad i vise puta , i ne opterecuje komp previse , dobru detekciju ima .
Ali nije garancija da neces naletjeti na skroz novi ili jako stari virus.Malo ga muci detekcija unutar komprimiranih fajlova , i to kod obicnih nezasticenih .zip ili .rar fajlova.Kad sam zadnji put testirao imao je problem - das da skenira neki *.rar u kojem je sto posto virus -i on ga prijavi kao ispravnog .Zatim recimo winrarom probas otvoriti istu stvar i nod shvati da je to virus i blokira ga. Sprijeci infekciju, ali tek kod pokusaja pokretanja.
Sto ce mi onda recimo skeniranje cijelog diska ako nije u stanju pretraziti unutar nezasticenih arhiva ,nego ceka da ulovi virus u memoriji kod otpakiravanja zipom ili rarom.

Ajde, ovo je stanje od prije dva mjeseca valjda , neda mi se igrati sa tim dok je sve ok na kompu .

A ovisi i o sreci :D :D

Ja trazim virus po svim mogucim stranicama na kojim bi po svakom pravilu trebali biti i nista, sjedne sogor za komp i pikne ga iz prve :D
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
zaja kaže:
firemanpeter kaže:
Želim samo upozoriti na virus (ali nije baš virus) double click. Ja kad se prijavim i odgovaram na neke postove mnogo puta mi se desi, da ovaj tako zvani double click hoče da uđe u moj komp ali imam program koji mu to spriječi. Ako mu dozvolim da uđe onda on otvara stranice jednu na drugu- pravi nevolju. To mi se dešava samo na ovom forumu, pa mislim da trebate upravnici malo obratiti pažnju. Ovo sam napisao dobrom namjerom da se sredi, a ne da nešto kritiziram.

Mislim da ti imaš virus na svom kompu, testirano na 4 različite lokacije i sve radi kako treba bez ikakvih virusa i bakterija, uključujući i automatsko/trajno logiranje.

Da imam ja ovu bakteriju, onda bi se on pojavljivao i na drugih stranicah ali kako več rečeno pajavljuje se smo kad sam na ovom forumu. Imam program Spybot koji ga spriječi da bi ušao u moj komp i taj me program pita oču li ga pustit.
Anti virusni program ne reaguje na njega.
Neznam sad. Dobro, ako ostalima ne radi probleme onda stvarno neznem kako samo meni. A ni meni memože ništa pošto ga Spybot spriječi.Onda ništa.
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,916
Double click nije virus niti spyware, radi se o jednom od največih oglašivaća na webu i vjerovatno su postavke tvog Spybot-a postavljene prestrogo. I ja imam Spybot na kompu al nikad me nije upozorio na Double click spyware.
Možeš bit 100% siguran da nema nikakvih virusa/spyware-a na ovom forumu.
 
P

posavka

Guest
Kao što svaki antivirusni svaki dan update-om dobiva nove definicije virusa, tako i svaki dan nastaju novi virusi, tako da niti jedan program nije 100% siguran. Nod32 je ok program, ali ne ako ga se samo instalira. Njega treba podesiti da bi radio savršeno. Vrlo često propusti razne stvari koje ne smatra opasnima jer je tako tvornički podešen. Nasnimite si Avira Antivirus i pokrenite scan, bit će iznenađenja. Testiram svako malo te programe za zaštitu, trenutno sam na AVG-u. Za kvalitetnu zaštitu treba imati antivirusni i dobar firewall koji čini više od pola posla. Za dobar firewall preporučam ZoneAlarm. Dobra stvar kod AVG-a je to što kada nešto tražite u google-u on automatski, brzo i učinkovito skenira stranice koje google nudi, i daje im oznaku u obliku zelene strelice i tako označava stranicu sigurnom. Avg mi čak neda da pristupim jednom warez forumu, vjerovatno zbog samog sadržaja (nelegalni software itd.) na njemu. Svaki antivirusni ima prednost i manu. Prije dvije godine sam testirala Norton-a, iako ga ne volim jer mu guta memoriju ko lud, al ajd... nism ga dugo imala jer je preko upadate-a povukao trojanca i par crvića... Kaspersky je ok isto, da se jako dobro podesit, pa sam od njega napravila paranoični antivirus :D
Po meni prvi znak da antivirusni nije dobar ili nije dobro podešen - šutnja. Ako se antivirusni opće ne pojavljuje s nikakvim upozorenjem, onda možete biti sigurni da ne radi dobro. Makar niste često na internetu, to ne znači da ne možete pokupit virus. To je isto ko da nejdete iz kuće van za vrijeme epidemije gripe, svejedno ju možete dobit jer će vam je netko donjeti :D(osim ak imate jako dobar imunitet i pijete puno rakije :D Obrisan neispravan link. )
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Marko355 kaže:
Jel Nod 32 kad nađe virus sam obriše??? jel kad skeniram kompjuter, kad ga nađe dali briše viruse ili moram sam, kako ???
ja ga imam složenoga da sve sam radi...ništa ne moram skenirat niit nikaj...
svaki virusić nađe :p
 
P

posavka

Guest
Marko355 kaže:
Jel Nod 32 kad nađe virus sam obriše??? jel kad skeniram kompjuter, kad ga nađe dali briše viruse ili moram sam, kako ???

Nod je po meni preslab da izbriše, ako ga spriječi ok je, u karantenu može spremit virus ali virus će ga zaobić. Kad sma imala Nod brisala sam viruse ručno, promjenila ekstenziju zaraženog file-a i izbrisala. Ali vrag je ako se zavuče u sistemske file-ove sa ekstenzijama dll, onda ak to izbrišeš, sistem će se srušit. Tu onda najbolje pomaže restore point. Ak ne i to, onda format c: :D
 
Na vrh