• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

New Holland

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,859
Nevdim poantu raditi servis jednom godišnje ak s njim budem radio 20-30 sati max :D:

Svagdje piše, čak se i govori da se ulje mjenja nakon toliko i toliko km ili radnih sali ili jednom godišnje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Možeš slobodno mijenjati svake dvije godine, ali nek to bude u proljeće, pogotovo ak ne radiš zimi.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
Derem usluzno ovih dana sa t-40...kad izracunam da sam krenul s punim tankom do tkz para u rezervaru, dolazim na to da mi u branju trosi 5 litri na ral...
 

mf3065

Novi član
Tu od
5 Lis 2017
Poruka
1
Pozdrav traktoristi. U listam cesto ove forume pa vidim da ima dosta dobrih tema, pitanja odgovora a takodje i majstora.imam mf 3065 vozim ga dve godine i poslednjih par dana mi se dešavaju cudne stvari rucica mjenjaca zec-kornjaca mi nece da prebaci na zeca, znaci ossto u radnim a drugi mjenjac A B rikverc sve ok. Dalje spojim direktno na taster one dvije zice i prebaci mi lampicu na zeca. Al mjenjac zec kornjača tada tada nemogu da ubacim ni u jednu od 4 brzine a drugi mjenjac A B sve ok. Tako da sam danas pet kilometara do kuce dosao u radnim brzinama. Molim Vas za dobar savet. Pozdrav
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,969
Inaće podforum je NH,a ti o problemima za MF.
Probaj ostavit u brzini od 1-4 pa tasterom prebaci na zeca..iako mislim da je problem do mjenjača,ne do struje pošto kada je na zecu nemože u brzinu...
Najbolje pozovi majstora prije nego problem bude skuplji..

Inaće zetorboy potrošnja je prava sitnica...
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,280
Derem usluzno ovih dana sa t-40...kad izracunam da sam krenul s punim tankom do tkz para u rezervaru, dolazim na to da mi u branju trosi 5 litri na ral...
Na kojem gasu? 1000ok kardan? Koliko ispada da traktor troši po satu??

Jučer i danas sam brao ukupno 11-12 sati, 6245 je potrošio 35 litara, 5 spora i 1 brza.. Sve na 2000 o/min.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
Negledam potrosnju po satu nego onoliko kolko sam natocio i kolko sam obrao.
750 okr kardana i cista lera.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,280
Evo malo raspravljamo, zašto da ne.. Koliko točno okretaja motora?

Za koliko vremenski skineš ral? Ja bih rekao nekih 3 sata, prošle godine dok je bilo 11 koseva na ral, 3 i pol sata pa možda i više.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,280
Baš si pametan.. Pišeš tu neke tvrdnje, a ne želiš ih objasnit.. Zanimljivo mi je kad netko promijeni traktor, pogotovo Zetora pa uvijek ispadne da 100ks traktor druge marke troši jednako kao Zetor 60-70ks.. Nije to sve baš tako kako se priča i to me smeta jako..

Po ovom što si ti napisao 5 litara po rali, nek` za ral treba 3 sata ispada da traktor troši malo više od 1.5l po satu.. Što znači da 10 sati radi sa 15-20l goriva. To je u teoriji možda tako, ali u praksi okretanja su na većem gasu, transport do druge parcele veći gas, često i pun jer je žurba i tu potrošnja raste.. Da se tu raspravljat.

Kako ti sad točno odbiješ transport da dobiješ točnu potrošnju po rali?

Uostalom forum je mjesto različitih rasprava i razmjena iskustava.. Ili se ja ipak varam?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
Zato kaj nemam sta usporedjivati.. traktor star par godina i sa 200 vur i tvoj s kraja 80 koji ni dragi bog nezna kolko vur ima.. to je prvo..
Drugo..ako si procitao a vidim da nisi.. nikakav transport nije u pitanju jel sam naveo da sam radio usluzno..
I trece i zadnje... nije isto brati kilometarski komad ili 200 metri duzine ×60 redova...
Nije postojal ni vario plug 2 br po tvom a ja ga imam u garazi...
Tolko od mene.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,280
Tema nije plug, a o tome neću jer očito ne znaš šta si kupio. Ja dobro znam koliko sati ima jer je od prvog dana kod nas.

Za ovo drugo naravno da nije isto, ja sam mislio da se radi o manjim parcelama koje su kod nas po kraju najčešće, ali sam tu u krivu i kod nas ni nema parcela dužih od cca 350m tako da ne mogu ni znati koliko je prednosti rada na dugačkim parcelama.

Znam ja koliko mi proxima potroši u lakšim poslovima, još nikad ne radim na niskim okretajima, nema mi smisla to. Zato što imam 540 i 1000ok kardan.

Inače nemam ništa protiv nh, tko zna možda u budućnosti baš on bude sljedeći traktor na gospodarstvu.

Koliko kubika je motor na tvojem nh? Turbo motor? Za koliko vremenski skineš tu ral na tim uslugama?
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
a ocito neznas kakav plug imas.... al nek si ti meni snjim izoro za tritikal... ja sa svojim 6340 ni prismrdit nisam mogao u ledinu od blata.....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
Na kojem gasu? 1000ok kardan? Koliko ispada da traktor troši po satu??

Jučer i danas sam brao ukupno 11-12 sati, 6245 je potrošio 35 litara, 5 spora i 1 brza.. Sve na 2000 o/min.

I ovo je vrlo ekonomicna potrosnja od 3 litre plavca pod beracem po satu
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
ma ne trosi 3 litre plavca nego tri litre ulja na sat pod beracem.....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
Zoki..ccc.srami se. pa veli ovak.. zetor mu trosi oko 3 litre na sat..brzinom kojom bere 1 direkt ili 5 sporohodna, kak je i napisao 3-3,5 sata x 3 litre dolazis do tog da je potrosnja 10 litara na parcelama koje nisu duze od 350 metara...

Ako uzmem u obzir da ja berem konkretno parcelu od 1000 metara, znaci imam 3 ili 4 puta manje okretanja i prije sam gotov dolazis konacno do te moje potrosnje..uzevsi u obzir i novi motor sa 200 sati i noviju genereaciju motora za razliku traktora starog 25 godina..razlika eurodizel-plavac.. dodjes do te nevjetojatne znamenke.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Plavi dizel i nije neko mjerilo potrošnje jer (bar kod mene) nekad traktor ide dobro i troši umjereno a nekad čudno radi i troši puno .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ma previše je tu varijabli kad se računa potrošnja po površini. Na svakoj parceli su različiti uvjeti, negdje ima puno okretanja, tj praznog hoda, negdje manje. Jedna parcela visi, druga je ravna. Kod branja, veliku ulogu ima i stanje kukuruza, dal ima više mase ili manje, dal ima korova, koliko vremena se ttroši na kipanje, bitno je i stanje berača, a i iskustvo šofera... Zato je po meni bolje računati potrošnju na sat. A što se tiče Eurodizela, po definiciji nema razlike između njega i plave, osim u boji. Ili nas lažu? Ja sam točio i Euro, pa nisa primijetio razliku.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,743
Ponovna prerada slopa i otpada tjekom procesa proizvodnje vise nije vise sirovina 1 klase, vec druge.. a zna se onda u sta se boja mjesa.
 
Na vrh