• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Nostradurus

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Pozdrav od Nostradurusa

Pozdrav svima. Nisam poljoprivrednik, a želio bih pisati o krizi u državi i temeljnim financijskim problemima i njihovom rješavanju. To ne bi bila politika, nego ekonomija zdravog razuma. Budući da je poljoprivredni sektor na udaru krize, želio bih dati svoj doprinos i podijeliti znanje sa drugima.

Za sada ne vidim u koju grupu bi spadala ova tematika. Teme bi bile: monetarna politika, vladine ekonomske mjere, europska unija, privatizacija, dužnička kriza, bankarstvo i održive državne financije. Sve je to vezano sa temeljnim makroekonomskim znanjem koje je potrebno svima koji žele bolji život u državi. Tema koja sve ovo obuhvaća bi bila pod naslovom "Što se iza brda valja?"

Što kažete vi?

Pozdrav
 
Posljednje uređivanje:

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Pozdrav, Nostradurus! Pratim temu istog naslova na drugom forumu i mogu reći da je tema za svaku pohvalu...potakne nas na razmišljanje o vremenu u kojem živimo...u svakom slučaju, dobrodošao i na ovaj forum!
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Pozdrav, Nostradurus! Pratim temu istog naslova na drugom forumu i mogu reći da je tema za svaku pohvalu...potakne nas na razmišljanje o vremenu u kojem živimo...u svakom slučaju, dobrodošao i na ovaj forum!

Čekam mišljenje moderatora prije otvaranja tema. Pozdrav!
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Moderator zaja ne odgovara na p.p.

dobrodošao :supz:

Kako nema odgovora od moderatora, smatram da nisam dobro došao pisati o ekonomskim problemima na ovom forumu. Nema potrebe da otvaram teme koje bi mi kasnije zaključali i banirali me.

Pozdrav svima
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Večeras dok se mi moderatori skupimo pa ćemo ti odgovorit...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Moderatori nemaju ništa protiv, otvori svoju temu gdje ćeš pisati i sve ok.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Nostradurus dobrodošel! Bacil sam pogled na tvoju stranicu, mislim da imaš jako dobrih stvari koje i mene osobno zanimaju.
Samo napred i čitamo se!
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Zahvali bih još jednom moderatorima što su mi dopustili da napišem čak dva posta koji se dotiču politike u gospodarstvu države i zatim zaključali temu.

Pozdrav svima
 
B

Bobo

Guest
Nema na cemu, i drugi puta...

Za bavljenje politikom postoje drugi forumi i tamo o tome raspravljajte...

O poljoprivrednim temama slobodno diskutirajte uzduz i poprijeko.
 

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Nema na cemu, i drugi puta...

Za bavljenje politikom postoje drugi forumi i tamo o tome raspravljajte...

O poljoprivrednim temama slobodno diskutirajte uzduz i poprijeko.

G. Bobo, kako vi mislite da ću govoriti o aktualnim gospodatskim problemima u državi kada su oni posljedica djelovanja političara na vlasti. Politika stvara zakone koji utječu na gospodarstvo.

Osim toga, na se ne želim baviti klasičnim baljenjem političarima kao ličnostima, nego njihovim gospodarskim programima. A trenutno nam gospodarstvo ovisi o politici kukuriku koalicije.

Također bavljenje problemima sela vodi na aktualnu politiku vladajućih i njihov deklarirani gospodarski program21. Vaše je pravo da kao administratori određujete da ovo nije mjesto za bavljenje politikom. Ali očigledno je da je stanje poljoprivrede čista refleksija provođenja neke politike. Pa se prema tome ne bi smjelo pričati o bilo kavim zakonima jer su oni djelo političara.

Meni se čini da vama odgovara da poljoprivrednici ne znaju što im se sprema (iza brda valja) jer je neobrazovanom rajom najlakše manipulirati. Nudim vam mogućnost da ljudi na svom forumu shvate kako se država uništava i kako da prepoznaju lažne gospodarske programe onih koji im kroje sudbinu. Također, mogu objasniti sve greške i promašaje Vlade i jako točno prognozirati što će potezi Vlade napraviti. To je u stvari životno važno znanje jer je i politika je dio našeg života jer utječe na njega preko zakona. Želimo li poboljšati naš život, moramo mijenjati politiku, a ona će onda promjeniti zakone. Ili postoji neka druga ideja u svemu tome. Da ne treba poboljšati život jer je politika u državi ne može biti bolja?

U temi sam se mislio baviti politikom koja utječe na gospodarstvo (i poljoprivredu) tj. na ekonomske programe i mjere te objasniti njihove dosege.

Evo primjera: Vlada namjerava dati milion hektara poljoprivrednog zemljišta u koncesiju. Da li želite čuti prognozu i kako će to završiti? Izgleda da ne želite. Ne želim pisati o tome raznim temicama jer sve ima jedan zajednički nazivnik. A do njega nisam ni stigao u 2 posta.

Drugi primjer: Nema novaca za izgradnju mreže kanala za navodnjavanje? Što ćemo sad? Zašto? Što ako se uzme kredit za izgradnju? Zašto nam uopće treba kredit za izgradnju kanala?

Treći primer: Npr. Vlada uvodi porez na neobrađenu poljoprivrednu površinu. Koji rezultat će polučiti. Zašto ne? Itd.

Četvrti primjer: Vlada uvodi porez na nekretnine. Koji su očekivani rezultati? Zašto neće uspjeti?

Itd. Ako zbilja ne želite obrađivati ovakve teme (dosta bliske sa politikom i strankama) onda zbilja nema što više reći.

Pozdrav
 
Posljednje uređivanje:
B

Bobo

Guest
Kako je tema zatvorena, isto tako moze biti i otvorena, to je naj manji problem u cijeloj prici, ali ovdje se hoda po tankoj liniji i lako bi moglo preci u neka prepucavanja...

Tema ce biti otvorena jer ste se Vi ocitovali o "problematici" zatvaranja iste.

NO imajte na umu da ce na naj manji znak odlaska u dublje politicke analize tema biti zatvorena, ociscena, te ponovno otvorena uz odredjene sankcije (U nedostatku boljeg izraza) prijestupnicima...


OFF TOPIC:
Ponavljam, nemam s politikom veze, nit me zanima...

Ako mi dokazete da ce mi u buducem zivotu biti samo gore, te mi na taj nacin ubijete svaki tracak nade koji si iz dana u dan ponavljam: "BIT CE BOLJE" "PROMIJENIT CE SE NESTO"... Izgubit cu svaku volju za danjim radom...

TV ne gledam, vijesti me ne zanimaju, prestao sam gledati cak i plodove zemlje jer tamo opet samo jadikovanje i sveopce nezadovoljstvo...

Stajaznam, mozda je to neki moj nacin "borbe" protiv ovog zla sto nas je snaslo...


Ugodan Vam nastavak pisanja u vasoj temi, ali opet ponavljam; pazite sto pisete i nemojte poticati neke prepirke koje ne vode nicemu.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Osim toga, na se ne želim baviti klasičnim baljenjem političarima kao ličnostima, nego njihovim gospodarskim programima.
U temi sam se mislio baviti politikom koja utječe na gospodarstvo (i poljoprivredu) tj. na ekonomske programe i mjere te objasniti njihove dosege.
Ništa osobno g.Nostradurus protiv vas i nebi htio da ovo prijeđe u neke prepirke, ali uzalud tipkate kada to neće pomoći, večina ljudi to zna, mi smo mala sitna raja, najmanje nas se pita
Zato lijepo napravite gospodarsko-ekonomske programe, osnujte stranku (možete biti i nezavisni), pokušajte osvojiti vlast i ispraviti to, baš bi volio vidjeti rezultate :)
I da. Imam poznanike/prijatelje/kolege koji rade na položajima u državi, ali to su oni tihi, školovani, marljivi ljudi koji u kutu ureda na malom stolu stvarno rade svoj posao i po njihovim pričama, nije lako voditi državu...
NO imajte na umu da ce na naj manji znak odlaska u dublje politicke analize tema biti zatvorena, ociscena, te ponovno otvorena uz odredjene sankcije (U nedostatku boljeg izraza) prijestupnicima...
Neću više, šefe, vraćamo se na stare teme ;)
Može za početak samo usmeni ?

OFF TOPIC:
Stajaznam, mozda je to neki moj nacin "borbe" protiv ovog zla sto nas je snaslo...
I o čemu vi pričate? Ja moram biti u toku sa vijestima kada me "filozofi" pozovu na besplatnu rundu, samo klimam glavom i ubacim koju riječ :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh