• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

NOVE FARME/OPREMA I NAČIN GRADNJE

D

dalibor

Guest
vasa iskustva/misljenja kako graditi, sa kojim materijalima ( cigla,beton ili drvo), koje proizvođače
opreme uzeti zbog odnosa kvalitete i cijene,da li graditi betonsku ili montaznu( rostfrei) lagunu......
 
D

dalibor

Guest
Unazad nekoliko mjeseci u nekoliko navrata posao me odveo u Osijek pa sam primjetio
nekoliko novih objekata/farmi u nasoj lijepoj Slavoniji. Kako i sam planiram gradnju nove farme svinja
( po operativnom programu razvoja svinjogojstva u HR) volio bih da otvorimo ovu temu .
 
B

brundalo

Guest
Prijatelju sta da ti kazem? ne mogu nemam iskustva sa tim ali da cu nesto naucit i primjenit u ovcarstvu i kozarstvu sigurno hocu :D
 
D

dalibor

Guest
Ma nema veze, samo ti uči i puno sreće sa ovčarstvom i kozarstvom !!!
 
S

seljaček

Guest
Moje skromno mišljenje da treba kombinirati beton,ciglu i drvo Za sve kategorije svinja drugi materijal Krmače poluotvoreni sustav sa drvetom za tov isto a za prasilište i odgajalište sigurno beton i cigla tu uvjeti moraju biti kontrolirani, temperatura vlaga vjetar obavezno za krmače računaj na ispuste zbog svježeg zraka zdravlja nogu kretanja itd obavezno na slami u tim prostorima stjene mogu biti i od drveta zima im ne smeta a u ljetu puno bolje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
evo jedan mladić iz sela ide na izgradnju štale za 30 krava - SAPARD program
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
ŠANANA IMT 565 kaže:
evo jedan mladić iz sela ide na izgradnju štale za 30 krava - SAPARD program
Uh, puno mu srece s tim sapard programom. Iz mnogih prica koje sam cuo, jednostavnije je ici na kapitalna ulaganja, osobito sad kad budu 30-40%. Prije svega zbog propisa koje nalaze EU. Nesmijes ni prdnuti da ti krivo smrdi, a kamoli nesto fulati. Pa-pa sredstva iz saparda, hehe
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A budemo vidli kaj bude vrijeme pokazalo!

Nego dali znate da Ministar Pankretić, tj njegov brat radi novu, veliku lauf štalu za krave!!!!!!!!
Lokacija, Vrbovec!
 
B

bduda

Guest
Farme treba graditi što jeftinije po Američkom sistemu doljnji dijo beton a gornji dio ćelične konstrukcije lim cerada i mreža gpvorim iz iskustva, imam takvu štalu i dobro funkcionira več pet godina krave su zadovoljne ljetom i zimom a ventilacija je odlična.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
ŠANANA IMT 565 kaže:
A budemo vidli kaj bude vrijeme pokazalo!

Nego dali znate da Ministar Pankretić, tj njegov brat radi novu, veliku lauf štalu za krave!!!!!!!!
Lokacija, Vrbovec!


Pojma nemam, daj reci sve kaj znaš, za koliko? Vjerojatno i zato povečava kapitalna :D :D
 
B

brundalo

Guest
A sad da vas pitam onako zlocesto. A ima li kakve veze ta farma sa PIK-Vrbovec? :scratch :scratch :scratch :D
 
S

seljaček

Guest
brundalo kaže:
A sad da vas pitam onako zlocesto. A ima li kakve veze ta farma sa PIK-Vrbovec? :scratch :scratch :scratch :D
NEEEEEEEEEE :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
mario kaže:
ŠANANA IMT 565 kaže:
A budemo vidli kaj bude vrijeme pokazalo!

Nego dali znate da Ministar Pankretić, tj njegov brat radi novu, veliku lauf štalu za krave!!!!!!!!
Lokacija, Vrbovec!


Pojma nemam, daj reci sve kaj znaš, za koliko? Vjerojatno i zato povečava kapitalna :D :D


Neznam detalje, nego moj stari to tam radi i tak da znam toliko kaj čujem od njega, a veli mi da me bude tam otpeljal jedanput da to vidim!!
Veli mi da je bil ministar tam, da se rukoval s njim i tak razgovarali su o izgradnji i sl......
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ŠANANA IMT 565 kaže:
mario kaže:
[quote="ŠANANA IMT 565":3i88odt5]A budemo vidli kaj bude vrijeme pokazalo!

Nego dali znate da Ministar Pankretić, tj njegov brat radi novu, veliku lauf štalu za krave!!!!!!!!
Lokacija, Vrbovec!


Pojma nemam, daj reci sve kaj znaš, za koliko? Vjerojatno i zato povečava kapitalna :D :D


Neznam detalje, nego moj stari to tam radi i tak da znam toliko kaj čujem od njega, a veli mi da me bude tam otpeljal jedanput da to vidim!!
Veli mi da je bil ministar tam, da se rukoval s njim i tak razgovarali su o izgradnji i sl......[/quote:3i88odt5]

ISPRAVAK na sve ovo moje navedeno!!!

Radi veliko tovilište za bikove, a ne lauf štalu, moja greška!!!
 
Na vrh