• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Novi kombajni za mala gospodarstva

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
zanima me dali jos itko proizvodi male kombajne do 3 m za brdovite krajeve i male povrsine
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Nekad ih je proizvodila Cicoria.
Nisam siguran jel ih još proizvode, isplati li ih se kupiti i prodaju li ih u Europi.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Pa i županja SDF, proizvodi samo to je preskupo, moj stari zvao još 97god.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
770 se ne proizvodi 30ak godina, nakon njega proizvodio se farmliner ali ni njega nema 15ak godina.
Nova c5000 serija je u rangu Actora. Ne znam da li ga proizvode u brdskoj verziji.
770 i farmliner nisu nikako za brdo, uski, visoko teziste, motor sa strane...

I s vecim kombajnom se brdo i manje parcele kose normalno.

 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Viduka, 770 je Đuro Đaković, a Đuro Đaković ne postoji već duuuugo.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Ok hvala na pojašnjenju.
Mislim da bi stvano bio hrabar ko bi sad novi mali kombajn kupio.

Viduka, 770 je Đuro Đaković, a Đuro Đaković ne postoji već duuuugo.
Pa valjda postoji i fahr serije 770
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Napisao je kolega NH, proizvodio se Deutz Fahr Farmliner, on je bio mali kao ĐĐ 770, ali ni on se više ne proizvodi.
Ne znam proizvodi li se u kojoj drugoj tvornici nekakav mali DF, ali u Županji je najmanji (koliko ja znam) C5000 serija.
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
A kaj kad se ove nase drkalice stare 50 godina raspadnu, vise nebumo niti sijali zito, jer ga nebumo imali s cime brati
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Neznam što će biti onda, samo u neka zlatna vremena, je moj stari kupio novog zmaja 132rm sortiraša s presom, i u jesen otišao po drugog, ali to je bilo isplaćeno kroz jedno ljeto.
Ja sad radim s fahr m900, dobit postoji al je mala, a da je nema opet bih ga držao jer to je nešto što uđe u krv i teško se toga riješava.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ovo zadnje je tacno,to covjek izgleda zavoli(kombajn)i onda je gotovo,radis a ne gledas na profit,barem tako mislim za nas male kombajnere,,jer kod mene su parcele pretezno po 2-3000 m2(0,2-0,3 Ha)
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Sjećam se kao dijete od 5-6 godina, ujutro oko 8 sati izlazak kombajna i povratak uvečer kasno nerjetko i pod svjetlima, i tako dobrih 30-40radnih dana, svaki je imao presu na sebi, žutu ceradu protiv sunca, i nitko se nije jadao ni tužio da mu je vruće, sporo, da mu prašina smeta. Eh..........
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
A kaj kad se ove nase drkalice stare 50 godina raspadnu, vise nebumo niti sijali zito, jer ga nebumo imali s cime brati
Dali i koji kombajn sad imaš, ja razmišljam o tome da ovog kojeg sad imam
komplet sredim od A do Ž. Ili da se čak upustim u tokupim nekakvog zmaja sortiraša i sredim ga za old tajmer klub. A ujedno da mi može poslužiti za nekih 5-6ha u sezoni, za vlastite potrebe i najbolje prijatelje koji još bi uopće htjeli vatat žito u vreće.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
moj se nebu raspal, pocinčan je 68. godine...jako dobra godina za cinčanje... :hahah:
inače, claas columbus, kupljen predlani za 10 iljada kuna, ima bubin motor i zadatak od 2-3 rali godišnje...zahvat 180 cm.
planiram da bu mene izdural...😜
sve kaj eventulano potrgam možem i popravit, čipova nema...
 

Najnoviji postovi

Na vrh