• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obična "domaća" selska kokoš

N6ia6

Član
Tu od
25 Lip 2015
Poruka
139
Kupljeni su 31.3 kao jednodnevni.
Hvala na ponudi ali nisam zainteresiran za zamjenu.Meni ne smeta sto nisu kokosi grahoraste vec mi je malo cudno sto su drugacije od pijetlova.Na njuskalu sam pronasao slicne koke koje se vode pod nesilice.
Mada sad malo gledam ovdje je ista situacija pa su valjda to takve koke
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
No problem. Pomislil sam da nisi zadovoljan i da želiš grahoraste.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,976
E ovako.. Dijete mi je bilo dobilo u agronomu pile na poklon. Pa sam ga sada iz krletke prebacio u novo napravljeni mini kokošinjac.

Dimenzije su 1.2 x 1m...

No pošto je malom to zanimljivo pa da usput dijete nešto i nauči o životu mislio sam uzeti još 2 nesilice.

Jel to ok za ovu veličinu? Znači 3 kokoši u 1.2 kvadrata prostora + 0.4x1m stambenog prostora u galeriji 😂🤣🤣


Koje mi kokoši preporučujete za totalnog početnika?

Ili možda bolje par prepelica? IMG_20220713_193535.jpg



IMG_20220713_180137.jpg
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Kupljeni su 31.3 kao jednodnevni.
Hvala na ponudi ali nisam zainteresiran za zamjenu.Meni ne smeta sto nisu kokosi grahoraste vec mi je malo cudno sto su drugacije od pijetlova.Na njuskalu sam pronasao slicne koke koje se vode pod nesilice.
Mada sad malo gledam ovdje je ista situacija pa su valjda to takve koke
Ovo su super harko, bolje kokice nego klasične grahoraste koje se brzo usale pa su samo za juhu

E ovako.. Dijete mi je bilo dobilo u agronomu pile na poklon. Pa sam ga sada iz krletke prebacio u novo napravljeni mini kokošinjac.

Dimenzije su 1.2 x 1m...

No pošto je malom to zanimljivo pa da usput dijete nešto i nauči o životu mislio sam uzeti još 2 nesilice.

Jel to ok za ovu veličinu? Znači 3 kokoši u 1.2 kvadrata prostora + 0.4x1m stambenog prostora u galeriji 😂🤣🤣


Koje mi kokoši preporučujete za totalnog početnika?

Ili možda bolje par prepelica? View attachment 51400



View attachment 51399
Nisam siguran ali čini mi se da je to bijelo tovno pile, oni su namijenjeni isključivo za meso pa ne znam koliko može preživjet ako ga ovako ostavite za kokoš
 

Talijanka

Član
Tu od
26 Sij 2020
Poruka
108
Je li ovo zuto petlic ili koka/ ima samo malo kreste gore a dolje nema, starosti dva mjeseca
 

Prilozi

  • E7E6F7DF-BE35-4176-82D6-0FF26423ED1E.jpeg
    E7E6F7DF-BE35-4176-82D6-0FF26423ED1E.jpeg
    28.8 KB · Pregleda: 10

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ovogodišnji mladi peteh, tako mlad a već mu obrasle nogice perjem? Ima cca pet mjeseci.
:LOL:
IMG_20220718_202033[1].jpg
IMG_20220718_202005[1].jpg
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Gdje ste, sta ima novog. Kak ide uzgoj kokosi. Jaja su poskupila a isto i osnovna hrana. Kak se snalazitr, kakva je nesivost??????
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Super, samo što su sad prestale sa nešenjem🤔, ali to je sasvim uobičajeno i ovo godišnje doba. Naprave cca jedan mjesec pauzu, pa onda nastave sa nešenjem.
 

Talijanka

Član
Tu od
26 Sij 2020
Poruka
108
Super, samo što su sad prestale sa nešenjem🤔, ali to je sasvim uobičajeno i ovo godišnje doba. Naprave cca jedan mjesec pauzu, pa onda nastave sa nešenjem.
Moje ne prestaju nikad sve, toplo im dajem i toplo im je nocu u objekat plus malu sijalicu imaju i hranu i nocu! Ali ove god 80 posto bilo petlica
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Prava domaca, ali bas prava, jaja je tesko kupiti jer kokosi sad slabije nesu i tko ima cuva za svoje potrebe. Vec je cijena ovih u trgovini industrijskih oko dvije kune ovisi o velicini, a domacih ako uopce jesu domaca 3 kune. I jos ce cijene ici gore. Farmeri kazu da bi im se isplatilo uzgajati nesilice jaje bi trebalo kostati oko jedan euro. A vreca kukuruza je za sad 150 kn, 50 kila.
 

LenaL

Novi član
Tu od
30 Tra 2022
Poruka
20
Da li neko zna koje je rase ova mlada koka?Ima malo cupave noge sa spoljne strane.Noge su tamnije boje nisu zute nego nesto kao sivo-crno.
 

Prilozi

  • IMG_20230122_111643.jpg
    IMG_20230122_111643.jpg
    97.3 KB · Pregleda: 18

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Pojavio se problem u kokoskama, naime, napale su ih neke sitne bijele bubice(mušice) ili kako li se vec zovu. Je li neko imao iskustva i sta raditi? Kad uzmem jaja na ruku same prijenu :cry:
:cry:
 

Najnoviji postovi

Na vrh