• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obnova traktora - koje lamele kvačila i potisni ležaj kupiti za IMT 540?

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Muha, a kaj ne valja s tim tipom špere?
Većina talijanskih traktora ima upravo takav tip. Doduše i reduktor iza diferencijala.
Rekli ste da je IMT kopija, pa kak su i kočnice kopija pa ne valjaju isto tak je i špera neslavna kopija.


Večina talijanskih traktora ima samo takav tip "kanđe", kak i tvoj štorko ili recimo Uni, koji su isto kopije pa su znali štifti stradavati, a kad odsječe jednog onda ostali najebu po kratkom postupku i zato šperu treba šparati na ta dva navedena modela dok na IMT-u ju bolje ne koristiti :(giggle):


Ko ima takvu šperu na modelima koje sam navel bolje da ju preprave (na kojima se da) ili nek kupe drugu marku :x:
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
filter ulja rijesen:
2qdq2ow.jpg


e sad, kuplung je nov, obje lamele, potisni, sredjene kosare. tvrd je, jedva ga stisnem a i opet vole zupcanici zaskripat, hvata pri vrhu. majstor veli da treba vremena da se to rashoda. jel to tak ok? uvijek traktor usporedjujem s autom.
takodjer bremze tvrde da moram stat na njih da zablokaju a bolje love na rucnu. sto bi to bilo?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
To kaj se malo zupčanici čuju je klasika kod IMT-ea.
To kaj je tvrd je do (najvjerojatnije) suhe montaže i inikad se nebu rashodalo.
Kočnice, klasika kod IMT-a
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
kaj se tice zupcanika, majstor mi je to ovak demonstrirao. kada hoces odma presaltat nakon stiskanja kvacila, zna zaskripat. kada stisnes kvacilo i cekas recimo 10 sec ne skripi. kaze da treba vremena da se getriba prestane vrtiti a da kuplung uredno odvaja.

kaje to suha montaza?

kocnice nemreju bit meke ko na autu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Dobro ti je pojasnil oko vrtnje zupčanika.... tu su nekad vozači fapa s nesinhroniziranim mjenjačima doskočili problemu na način duplo kvačilo, međugas....

Suha montaža je ugradnja dijelova na suho, bez masti.

Kolko ja znam ne, ako se i slože to ne traje dugo.
 
Na vrh