• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obnova Ursusa C-355

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Evo, nakon vjerne službe sinoć je kvačilo otkazalo poslušnost.
Propao prvi stepen, drugi stepen radi normalno.
 

Prilozi

  • 20210526_223457.jpg
    20210526_223457.jpg
    45.1 KB · Pregleda: 17

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Ma sve je to tamo nešto u rasulu. Skoro sve opruge koje vračaju pracne su se poraspadale, mislim da će to morati popola i nanovo srediti.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Da izvjestim...

Kako sam i očekivao, propao je šeširić.
To se moglo napraviti izvana, ali 4 od 6 opruga koje drže pracne su pukle, tako da sam odlučio popoloviti ga i to napraviti.
Odmah sam zamjenio i druk ležaj jer je jako lijepo pjevao.
Ostalo nisam dirao.
20210605_150910.jpg
20210605_152924.jpg

Nakon sastavljanja odmah u posao.
20210607_182738.jpg

Bit će i video, čim se stigne odraditi...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Dok ti njeg na forum staviš ja ga več odgledal ;)

Svaka čast na razmišljanju i pristupu poslu.
Sviđa mi se kaj nisi skidal alnaser jer za tim nema potrebe i pametno razmišljaš kaj si raskolil traktor po pola radi zamjene opruga capica. Daju se opruge zamjeniti i izvana ali ovak je punoooo lakše i prije gotovo. Još za jednu ajde se pomučiti ali za sve.... Haubu nije trebalo skidati (i sam si to rekel) ali ona je ionak ostala još samo na tri šarafa i kad ju skineš ne smeta ti (y)

I još samo da priupitam.
Onaj gospodin (druk) lager, jel si njega mijenjal kad si mjenjač slagal ili je ostal stari?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Ubile su Boga u meni i ovako dok je popolovljen... Ako išta mrzim, mrzim njih mijenjati.
Baš sam se lijepo pomolio tad, sreća na timelapse snimanju nema zvuka :LOL:

Za ovo drugo pitanje, zar moram dati odgovor? Ugruvao skoro godinju plaću u njega, a da ne promjenim gospona druka? o_O
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Idu te opruge samo dok uhvatiš tehniku ;)
A da si metal one jače, da vidiš sexa... Ako me nekad dopadne nesreča da moram to raditi bum ti pojasnil taktiku .

Znači potisni je uspel izdržati cca godinu dana.
Vidim sad je Zetorov ugrađen a ni on nije neka sreča po mom iskustvu. Tu treba ugraditi SSM ležaj i onda bu trajal, ovak više nema smisla
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Dok sam jednu uspio, ostale su išle lakše. Prva me ubila.

Nije baš godinu, izdržap je 2.5 godine, ali svega 250-300 radnih sati. Isto toliko i šeširići.
Od njih 3, jedan je propao skroz, drugi pokazao crte, dakle ni on ne bi još dugo, a treći na oko čitav.
 

Najnoviji postovi

Na vrh