• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Obrt i OPG... Može li to?

bluesky18

Novi član
Tu od
11 Svi 2021
Poruka
5
Imam mali obrt koji nema nikakve veze s poljoprivredom, a isto tako sam prije nekoliko godina naslijedila zemljište koje smo zasadili sa lješnjacima i aronijom. Sada, razmišljamo kako ne bi bilo loše da se malo proširimo i nabavimo mehanizaciju potrebnu za cijeli posao. Zanima me, na koji način možemo sudjelovati u natječajima i koji prvi korak trebamo poduzeti na cijelom tom putu jer koga god da nazovem sve informacije su mi toliko zbrda-zdola da fakat pojma nemam od kuda krenuti...
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
Proširiš djelatnost obrta na poljoprivredu, zemlju upišeš u upisnik, prijaviš poticaj i onda imaš nekakvu ekonomsku veličinu za apliciranje na natječaje, e sad jel imaš dovoljno površine raspitaj se kod konzultanta....
 

bluesky18

Novi član
Tu od
11 Svi 2021
Poruka
5
Proširiš djelatnost obrta na poljoprivredu, zemlju upišeš u upisnik, prijaviš poticaj i onda imaš nekakvu ekonomsku veličinu za apliciranje na natječaje, e sad jel imaš dovoljno površine raspitaj se kod konzultanta....
Hvala!!!:) Jedini problem mi predstavlja što su mi rekli da osnovna djelatnost obrta mora biti poljoprivreda..., a to nikako ne ide. Uglavnom, sutra zovem konzultanta pa ću vidjeti ima li on kakve ideje. Još jednom, hvala na savjetu:giggle:
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
Kod mene je poljoprivreda kao glavna djelatnost iako to baš i nije slučaj za sada :D Nema na čemu
 

bluesky18

Novi član
Tu od
11 Svi 2021
Poruka
5
ima ljudi koji imaju obrt i opg. Obrt se bavi jednom djelatnošću, opg poljoprivredom
Danas sam zivkajući uokolo saznala da imam premalo zemljišta za otvaranje OPG-a, ali ako želim uopće pristupiti nekom natječaju moram biti upisana u upisnik poljoprivrednog gospodarstva ili kako god da se to već zove, a što dalje nakon toga:unsure: hmmm ili kako posložiti poklopce i lonce, vidjet ću. Anyway, thank you!:)
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,870
Znači da nema natječaja ne bi ni bilo ulazak u poljoprivredne vode, jel?
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
I što sad ako i nebi? Svakako da je natječaj odlična odskočna daska ali svejedno se moraš posvetiti poljoprivredi i te novce namjenski utrošiti...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,870
Ma odlično, možda će poljoprivreda postati i glavna im djelatnost obrta, na kraju.
Puno sreće🚜.

( Ne vezano na ovu temu toliko ili osobno na bilo koga od Vas ali ljut sam što ima previše sisavaca nek proizvođača, što poticaji više iznose nek proizvedeno itd. )
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
( Ne vezano na ovu temu toliko ili osobno na bilo koga od Vas ali ljut sam što ima previše sisavaca nek proizvođača, što poticaji više iznose nek proizvedeno itd. )
Pa kaj ima takvi? Ma daj ti se šališ 🤭
Prvi glas mi je to, mislim da nema takvih🤭🤭
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,870
Pa kaj ima takvi? Ma daj ti se šališ 🤭
Prvi glas mi je to, mislim da nema takvih🤭🤭
Kupi ajd ne zjb😄
Nebi ja nikome ništ dao, samo omogućio mu rad, nikakve odskočne daske... Pa da takav preskoči mene koji sam već treća generacija koja se s time ozbiljno bavi i živi od toga.
Ajde molim te kak ne😆.
Svaka čast izuzecima koji su poljoprivredu unaprijedili sa subvencijama dok preostalih najmanje 50 % unazadili.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Pa malo moram, kak sam ja skužil to je jako osjetljiva tema tu, pa je dobro malo hitit kost nekad da se malo počme lajati 🤭
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
I ja bih se upisao u upisnik radi natječaja, ali nisam znao za tu mjeru 6.2.1. Da i ja dobijem neku pomoč , i tu nema ništa loše. I nisam od onih koji razmišljaju: Bitno da je meni dobro, a što drugi kradu baš me briga. Dok god tako pojedinci razmišljaju mi nećemo biti ni blizu zapadnog svijeta. Čak i padamo dolje po BDP-u.
Baš zbog tih 50 posto koji su unazadili poljoprivredu i time unazadili i državu.
A kad čujem priče, krađa u državnoj firmi, pa to ti je normalno, ma moglo bi se pričati......
 
Posljednje uređivanje:

bluesky18

Novi član
Tu od
11 Svi 2021
Poruka
5
Ups!!! Vidim da se ovdje svašta događalo dok me nije bilo:oops::eek:. S obzirom da boli kada netko kaže da nešto radiš samo iz koristi, osjećam se dužna objasniti kako mi nije ni na kraj pameti činiti sebi uslugu na štetu drugih. Postavila sam pitanje jer nas prijatelji i moja obitelj već godinama nagovaraju da se prijavimo s obzirom da se i inače bavimo uzgojem lješnjaka, aronije i povrća za vlastite potrebe, a višak podijelimo frendovima. Susjed prodaje zemljište i pomislili smo kako bi bilo super malo se ozbiljnije baviti s time jer iako živim u ZG, dijete sam sa sela i nigdje se ne osjećam tako dobro kao na selu... I dobro, da skratimo priču, od tuda pitanje... Hvala na odgovorima, kakavi god da jesu:)
 

IstraOPG

Aktivni član
Tu od
28 Velj 2021
Poruka
117
Ne razumijem kako ste onda premali, ako uzgajate povrće vrijednost opga bude veća. Imate onaj kalkulator veličine pa si probajte sami izračunati veličinu, za natječaje za male poljoprivrednike do sada je bilo da morate imati najmanje 2000 € vrijednost gospodarstva. Nemojte odustati ako se vidite u tom poslu, za početak za gušt, a poslije tko zna :)
 

bluesky18

Novi član
Tu od
11 Svi 2021
Poruka
5
Možda sam ja konzultantu postavila krivo pitanje. Možda je problem što se zemljište vodi kao voćnjak, a površina mu je premala za dodjelu poticaja, ma nema veze... Ionako je sva ta papirologija za mene kinesko pismoo_O. Ugl, i dalje ćemo kao i do sada... puževim korakom. :p
 

Najnoviji postovi

Na vrh