• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Održavanje na 1000 rs(radnih sati)

Z

zrine892

Guest
Dame i gospodo, trebala bi mi vaša pomoć ili neka literatura,uputak slično o održavanju traktora na 1000 radnih sati.Ako neko zna sta sve treba učini i promijeniti ili popraviti,podesiti traktora na 1000 radnih sati.Neka neko napiše ili ostavi link...Unaprijed zahvaljuljem...(ko bude imao najveći i najduži post častim ga sam cevapima i pivom Smile )
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
koji traktor??
zamjena svih ulja(motor,hidraulika,prvih kotača ako je dupljak..)zamjena svih filtera(nafta,ulje)
to su meni mjenjali na claasu...
a na hurliju na 1500rs.
 
Z

zrine892

Guest
ma za sve traktore...bilo koji :) samo da nesto sastavim od toga :) :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
e pa onda prijatelju pocni od prve strane do iza i sve sto ne valja mijenjaj :lol: 8) :)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Mjenjaj sve filtere i sva ulja. Nemas tu kaj razmišljat. Sad kava je mehanika traktora, stelanje kvačila i sl.
 
B

Bobo

Guest
Ako cemo na nacim da se radi o traktorima koji zahtijavaju jako puno paznje (IMT, TORPEDO, RUSEVI i ostala kompanija) na 1000 radnih sati se treba uraditi slijedece:

-Promijeniti sva ulja i sve filtere
-Prestelati zazore ventila
-Pozatezati sve vijke do kojih je moguce doci
-Pregledati ispravnost kocnica, te ih po potrebi dostelati
-Dotegnuti glavcine prednjih kotaca i u njima promijeniti mast.
-Pregledati sve elektricne spojeve
-Skinuti brizgaljke te ih prestelati na ispravan tlak
-Skinuti i oprati rezervoar goriva
-Skinuti i oprati taloznu casicu
-Pregledati ispravnost sustava za hladjenje
-Skinuti hladnjak motora, te ga temeljito isprati izvana i iznutra. Prilikom punjenja dodati tekucinu koja rastvara kamenac, te na taj nacin isprati kamenac iz cijelog sustava.
-Pregledati svo remenje i po potrebi dotegnuti
-Prestelati prazan hod kvacila
-Sva mijesta koja se podmazuju, rastaviti, ukloniti staru mast, te podmazati novom mascu

I naravno, ako se prilikom takvog servisa nadje kakva nepravilnost ukloniti ju...


Mozda sam nesto i izostavio, ali to je u biti sve sto se pregledati da. Uz napomenu da se pola stvari na traktorima novijeg datuma ne mora raditi, ali ovo ti je ono najtemeljitije sto mozes uraditi...


Daj mi samo reci jel to za maturu nesto? ;) 8)
 
Z

zrine892

Guest
jest jest...za maturu je to...trebao sam plugove raditi ali duga je to prica...i previse sam ljut da bi ju počeo... :evil: :evil: ipak hvala...sad treba ukratko o tome napisati...i koje slicice ubaciti :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh