• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ograda za kokoške

Dioniz

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
61
Pozdrav peradari!

Upravo dovršavam novi kokošinjac i u planu mi je zatvoriti jedno 20-tak kvadrata ispusta žičanom ogradom visine cca 2 metra. Trebao bih savjet koje pletivo upotrijebiti.

Za sada mi se najbolje čini merkur pletivo veličine oka 13, međutim imaju ga u balama širine jednog metra pa bi to trebalo spajati što mi estetski nije ok a i komplicira postavljanje.

Ima li netko kakvu bolju ideju? Jeftinu naravno :icon_pray:
 
Posljednje uređivanje:

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Dolje stavi 1 m obične žičane fi 1,8 mm (25 m bala)...dosta bude jako...gore stavi mrežu protiv tuče...ima po 1 m visine i mislim da je bila oko 2 kn/m2....samo ne znam dal ima na malo za kupit...
Znači stupovi visine 2 m, dolje obična žica od 1 m i gore na nju mreža protiv tuče...pletivo nategni dolje i gore žicom za natezanje + napinjači...i gore na vrh stupa stavi žicu za natezanje i na nju s klamericom sklamaj mrežu protiv tuče...tako da visi prema dolje...donji dio mreže kopčaj na gornje zakačke od pletiva...ono kaj je zavinuto jedno prema drugom...jeftinije sloucije nemaš...ako hoćeš 2 m visine ili barem oko 2...ja sam tak napravio za kokoši hrvatice i već dura dvije godine kao nova je i ni jedna koka ne preleti...
 

Dioniz

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
61
Hvala na odgovoru, razmišljao sam i ja o nečem sličnom... ali estetika ograde mi je bitna, ne pitaj (susjedi)... zato tražim neku povoljnu kombinaciju ali da ima ujednačen izgled, tj. da sve bude zatvoreno istom mrežom...

Izgleda da nema jeftine solucije :(sweat):
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
Staviš pletivo mrežu od 1.5 m i nebudu ti kokoši preskakale preko malo je skuplja ali trajna i učinkovita netrebaš raditi na 2 m visine pa neradiš zatvor nego ograđuješ kokoši
 

Dioniz

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
61
Na kraju će ipak ići merkur pletivo 13-tica. Nabavio sam balu od 50m za za 335 kuna. fi žice je 0.7, malo tanko ali mislim da će biti ok. Povoljnije od ovog nema, kakva je kvaliteta bumo vidili.

Hvala svima na savjetima.
 
Na vrh